Jaki wózek dziecięcy wybrać na wiosnę

Nadejście wiosny sprawia, że większość z nas chce spędzać każdą wolną chwilę na świeżym powietrzu i cieszyć się pierwszymi promieniami słońca na własnej skórze. Dotyczy to również młodych rodziców, którzy stoją przed wyborem wózka. Na jaki wózek się zdecydować? Co brać pod uwagę? Czy wózek użytkowany wiosną musi posiadać specjalne funkcję?

Wózek wielofunkcyjny

Wózki wielofunkcyjne, a więc posiadające w swoim wyposażeniu zarówno gondolę jak i spacerówkę są zestawami najchętniej wybieranymi przez rodziców. Dziecko, które na świat przyjdzie wiosną przez pierwsze miesiące swojego życia będzie korzystało z gondoli. Warto zatem zwrócić uwagę na swobodny przepływ powietrza właśnie w gondoli. W jej wnętrzu jest wyjątkowo ciepło, szczególnie w przypadku wysokich temperatur powietrza, a więc przyda się tu odpowiednia wentylacja. Większość wózków posiada wentylację w postaci odkrywanego panelu na górze budki. Niektórzy producenci dodatkowo postawili na wentylację dołu gondoli wyposażając go w specjalną kratkę umożliwiającą odprowadzanie ciepłego powietrza, a gwarantując dopływ świeżego i chłodnego powietrza.

Wiosną i latem przydatnym akcesorium jest parasolka, którą możemy ustawić pod odpowiednim kątem, chroniąc dziecko przed promieniami słońca. W zależności od producenta wózków może być ona dołączona do zestawu bądź można nabyć ją dodatkowo. Zazwyczaj wózki wielofunkcyjne posiadają również w swoim zestawie folię przeciwdeszczową, która w okresie wiosny z pewnością się przyda.

Jako że wiosna i następujące po niej lato to miesiące wyjątkowo słoneczne warto sprawdzić z jakich materiałów została wykonana tapicerka. Długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne może być powodem chorób skór, alergii czy chorób oczu. Większość modeli znanych producentów stosuje tapicerkę z oznaczeniem UV50+, a więc taką która blokuje szkodliwe promienie ultrafioletowe. Przykładem takiego wózka jest seria Cybex Balios. Warto dopytać w sklepie z wózkami czy materiał, z jakiego wózek jest wykonany nie wyblaknie i nie odbarwi się po wystawieniu na działanie promieni słonecznych.

Wózek spacerowy

Dziecko urodzone późną jesienią czy zimą na wiosnę staję się ciekawym świata maluchem. Czas zatem podjąć decyzję o wyborze spacerówki. Możemy zacząć używać części z zestawu 2w1/3w1 bądź udać się do sklepu z wózkami, aby kupić typową spacerówkę. Podobnie jak w przypadku wózków wielofunkcyjnych zwróćmy uwagę na tapicerkę. Wózki spacerowe zazwyczaj w zestawie nie posiadają parasolki przeciwsłonecznej, ale do większości dołączana jest folia przeciwdeszczowa.

Jednak przy wyborze typowej spacerówki najistotniejszym elementem są koła. Mamy do wyboru wózki zarówno na kołach piankowych, żelowych i pompowanych. Nasz wybór najlepiej oprzeć na tym, gdzie wózek będzie użytkowany, czy będą to głównie uliczne chodniki, czy jednak nierówne tereny.

Nadejście wiosny jest związane także z podróżami. Jeśli szukamy wózka, który będzie z nami jeździł samochodem, czy podróżował w samolocie postawmy na model lekki i kompaktowy.

Zakup wózka nie należy do rzeczy najłatwiejszych, gdyż przed jego wyborem należy dokonać analizy wielu aspektów. Na rynku posiadamy obecnie wiele wózków zarówno polskich jak i zagranicznych producentów, którzy proponują różne rozwiązania. Warto zapoznać się z ich ofertą i na jej podstawie, bądź informacji uzyskanych od ekspertów w tej dziedzinie, dokonać odpowiedniego dla siebie wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here