przyczepy podłodziowe

Przyczepa podłodziowa aluminiowa to coś, w co bezsprzecznie należy się wyposażyć mając na posiadaniu własną jednostkę pływającą. Rozbieżność cenowa tego rodzaju przyczep jest jednak dość spora i czasami nie do końca wiadomo, na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu. Mam nadzieję, że poniższy tekst pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości i będziesz wiedział, gdzie udać się po solidną przyczepę, która zagwarantuje bezpieczny przewóz Twojej łodzi.

Gabaryty załadunku

Przyczepy podłodziowe aluminiowe można bardzo łatwo sklasyfikować – wystarczy wziąć pod uwagę gabaryty łodzi, które mają być na nich przewożone:

  • lekka, jednoosiowa przyczepa podłodziowa aluminiowa idealnie nada się do przewozu niewielkich jednostek pływających. Maksymalna dopuszczalna długość załadunku to 6,5 metra, waga: 1500 kg. Ciężar spoczywa zarówno na kołach przyczepy, jak i na haku samochodu;
  • dwuosiowa przyczepa podłodziowa aluminiowa – przeznaczona do nieco większych łodzi (takich, które nie przekraczają 9 metrów długości i 3000 kg wagi). Większość ciężaru łodzi spoczywa na przyczepie (nie na haku samochodu);
  • trzyosiowa przyczepa podłodziowa aluminiowa – coś dla posiadaczy naprawdę dużych łodzi. Według dokumentacji waga nie powinna przekraczać 3500 kg, a długość 9,5 metra, choć śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że tego rodzaju przyczepa wytrzyma większe obciążenia.

Wyposażenie

Dobra przyczepa podłodziowa aluminiowa to taka przyczepa, która jest maksymalnie dopasowana do gabarytów transportowanej łodzi oraz do oczekiwań osoby dokonującej transportu. Zwróć uwagę na to, czy na jej wyposażeniu znajdują się: dziobnice, wciągarki, przewłoki do mocowania pasów zabezpieczających, hamulec najazdowy, wzmocnione opony w prawidłowym rozmiarze, rolki, płozy, belka oświetleniowa. Wszystkie te aspekty mają niebagatelne znaczenie nie tylko jeśli chodzi o sprawny załadunek/rozładunek, ale także o bezpieczeństwo transportu. Przyczepa podłodziowa aluminiowa ma Ci przecież służyć na różnych trasach – tych krótkich i tych długich, tych mniej i bardziej wymagających.

Kompleksowe usługi

Zaopatrz się w przyczepę podłodziową aluminiową w miejscu, które zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale posiada w swojej ofercie również punkt serwisowy oraz szeroką gamę różnego rodzaju akcesoriów. Dzięki temu będziesz mógł bez problemu dostosować długość przyczepy do wymiarów transportowanej łodzi i zmienić położenie osi w celu ustawienia optymalnego obciążenia na haku samochodu. Gwarantuję, że istnieją firmy świadczące tego rodzaju usługi.

Polecane marki

Przyczepa podłodziowa aluminiowa musi być solidna. Wykorzystanie sprawdzonych komponentów i najtrwalszych materiałów w połączeniu z doświadczeniem konstruktorów to klucz do sukcesu. Ja ze swojej strony mogę polecić następujące marki:

  • Brenderup;
  • Lorries;
  • Temared.

Przyczepy podłodziowe aluminiowe z logiem poniższych marek można spotkać na trasach całej Europy. Jeśli chcesz zapoznać się ze specyfikacją którejkolwiek z nich, to odsyłam Cię na stronę www.przyczepa-podlodziowa.pl. Jest to witryna poświęcona sprzedaży najlepszych przyczep podłodziowych aluminiowych na rynku. Mało tego: ludzie tam zatrudnieni świadczą również inne (wymienione powyżej) usługi, które mają na celu dać maksymalną satysfakcję z użytkowania zakupionej przyczepy. Stacjonarny salon sprzedaży znajduje się na Pomorzu, jednak w historii przedsiębiorstwa nie brakuje zleceń zrealizowanych w bardziej odległych zakątkach naszego kraju. Wystarczy zadzwonić i zapytać – wszystko jest do ustalenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here