Przesyłka kurierska za granicę - jak zminimalizować ryzyko opóźnienia?

Wysyłka za granicę zwykle wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania adresata na otrzymanie paczki bądź listu. Wynika to oczywiście z odległości, jaką nadany przedmiot musi pokonać, jednak ilość kilometrów nie jest jedynym powodem długiego terminu dostawy. Jeżeli odpowiednio oznakujemy przedmiot, możemy znacznie przyspieszyć jego dostarczenie, np. poprzez skrócenie czasu potrzebnego na kontrolę celną. Oczywiście, wybór dobrego kuriera również może być pomocny.

Kontrola celna może trwać nawet 30 dni…

…dlatego warto nakleić na paczkę druczek CN22 i dokładnie opisać, co jest wewnątrz opakowania. W większości krajów istnieje próg kwotowy, poniżej którego podatek VAT nie jest naliczany; przykładowo w Izraelu będzie to 75 USD, w Kanadzie 20 CAD, a u nas 150 Euro. Mimo niewielkiej wartości przesyłka nadal może zostać poddana wyrywkowej kontroli celnej, dlatego dobrze jest dołączyć informację o jej zawartości i wartości. Na tempo dostawy ma również wpływ sposób, w jaki zamieścimy adres odbiorcy – czytelne, wydrukowane litery będą łatwiejsze w odbiorze dla listonosza bądź kuriera, przez co unikniemy sytuacji, w której przedmiot zostaje omyłkowo wysłany w innym kierunku. Zasada ta jest szczególnie użyteczna w dużych krajach, jak np. Stany Zjednoczone czy Niemcy, gdzie może istnieć kilka miejscowości o takiej samej nazwie.

Nie warto przesadnie oszczędzać na transporcie

Choć oczywistym jest, że wysyłając paczkę za granicę chcemy zrobić to w możliwie ekonomiczny sposób, o tyle nie powinniśmy doprowadzać oszczędzania do skrajów absurdu. Kurier Niemcy musi być przede wszystkim usługą bezpieczną dla zawartości przesyłki i szybką, aby nadawca nie czekał w nieskończoność. Dlatego, w momencie, w którym szukamy odpowiedniego operatora dla naszej wysyłki, powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na stosunek jakości do ceny, a nie tylko na sam finalny koszt nadania i dostawy. Pamiętajmy, że cena obejmuje nie tylko koszt transportu na odległość wielu kilometrów, ale także obsługi celnej czy sposobu traktowania paczki będącej już w drodze.

Kurier zagraniczny to popularna usługa, zarówno w Polsce jak i za granicą. Praktycznie każdy z nas chociaż raz w życiu wysyłał coś poza granice kraju, w związku z tym w większości jesteśmy świadomi, skąd bierze się wyższa, niż w przypadku wysyłek krajowych, cena. Warto jednak pamiętać, aby nie kierować się przy wyborze kuriera jedynie kosztem, ale także i standardami obsługi, opieką w przypadku kontroli celnej, czy jakości świadczonych usług transportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here