tanie bilety lotnicze jak je kupic

Podróże samolotem od dawna nie są już zarezerwowane dla bogatych i wpływowych. Tanie loty sprawiły, że w podniebną podróż może wybrać się każdy, nawet ten, kto nie ma zbyt zasobnego portfela. Tanie bilety lotnicze pozwalają na zwiedzanie świata za niewielkie ceny. Osoby, które wiedzą jak korzystać z wyszukiwarek tanich lotów, mogą upolować bilety za 5, 9 czy 15 zł nawet w najdalsze zakątki świata. Jednak skuteczne szukanie tanich biletów lotniczych wymaga sprytu i cierpliwości oraz znajomości podstawowych zasad działania porównywark tanich lotów. Sprawdź jak nie przepłacać i kupić tani bilet lotniczy.

Planuj wcześniej i nie zapominaj o okazjach

Tanie bilety lotnicze najprościej upolować, jeżeli podróż zaplanuje się kilka miesięcy wcześniej. Optymalny czas to 3-4 miesiące przed wylotem. W takich terminach można trafić na bilety lotnicze w cenach first minute.

Nie można też zapominać o atrakcyjnych cenach biletów lotniczych oferowanych w tzw. last minute. Kupując na ostatnią chwilę, można naprawdę upolować okazję. Warto jednak pamiętać, że czasy, kiedy szło się na lotnisko z plecakiem i kupowało się bilet lotniczy za gorsze, dawno minęły.

tanie loty jak znalesc

Podczas szukania tanich lotów warto również zorientować się w cyklicznych promocjach organizowanych przez linie lotnicze. Ceny biletów są wtedy bardzo atrakcyjne. Przykładem są np. Szalone Środy LOT-u, w czasie, których bilety za Ocean można kupić za ok. 1000 zł.

Korzystaj z wyszukiwarek tanich lotów

Oprócz sprawdzania cen biletów lotniczych na stronach przewoźników, rekonesans warto zrobić także w wyszukiwarkach tanich lotów. Przeszukują i porównują one oferty różnych przewoźników i pokazują w kolejności od najtańszej. Warto sprawdzać co proponują wyszukiwarki tanich lotów, czasem wyszukają one połączenia, które można przeoczyć, szukając lotów samodzielnie.

Jednak rezerwując bilety przez wyszukiwarki, trzeba uważać, czy nie zostanie dodatkowo naliczona opłata manipulacyjna. Korzystniej jest zarezerwować lot bezpośrednio na stronie przewoźnika. Tanie bilety lotnicze na stronach wyszukiwarek warto kupować tylko w przypadku, kiedy bukujemy lot z przesiadką i poszczególne etapy podróży są realizowane przez różnych przewoźników lotniczych.

Reasumując, przed zakupem ceny biletów lotniczych trzeba porównać samodzielnie. Może się zdarzyć, że wyszukiwarka oferuje niższą cenę, ponieważ bilet pochodzi z tzw. puli zakupionych biletów przez wyszukiwarkę (są one tańsze niż na stronie przewoźników).

Miej rękę na pulsie

Osoby, które skupiają się na wyszukiwaniu tanich biletów na samolot, powinny także zapisać się na newslettery linii lotniczych oraz polubić profile porównywarki lotów w mediach społecznościowych. Otrzymując je jako pierwszym, można się dowiedzieć o promocjach lotniczych czy rozdawaniu voucherów na bilety lotnicze. Dobrym pomysłem jest również prześledzenie wcześniejszych promocji. Niektóre linie lotnicze organizują np. dwa razy w roku akcje dwa bilety w cenie jednego.

Kupuj bilety lotnicze elastycznie

Jeżeli nie masz sztywnego terminu urlopu i możesz go przesunąć o kilka dni, warto sprawdzać ceny biletów lotniczych w kilku różnych terminach. Często zdarza się, że dzień różnicy wygeneruje oszczędności rzędu 50% lub wyżej. W takim porównywaniu pomogą wyszukiwarki podróży, które mają funkcje cały miesiąc. Im większa  elastyczność, tym taniej można kupić bilet.

tanie loty jak szukac biletow na tanie loty

Jeżeli nie możesz być elastyczny co do terminu wyjazdu, warto elastycznie podejść do miejsca podróży. I po prostu wybrać kierunek, na który linie lotnicze oferują najtańsze bilety na samolot.

Nie bój się małych lotnisk i lotów przesiadkowych

Tanie loty mają to do siebie, że zazwyczaj obejmują przesiadki i lądowanie na małych lotniskach. Chociaż na pierwszy rzut oka takie rozwiązanie nie wydają się tym najbardziej komfortowym, to wystarczy spojrzeć na to z trochę innej strony. Przesiadki lotnicze, szczególnie te w czasie, których trzeba długo czekać, na kolejną cześć podroży, pozwalają poznać miasto, w którym się stacjonuje. Jeżeli planujesz loty w Europie, najprawdopodobniej będziesz mieć przesiadkę w Londynie, Frankfurcie lub Madrycie – są to duże porty przesiadkowe.

Kolejnym sposobem na tanie latanie jest lądowanie na mniejszych lotniskach. Porty, które nie są usytuowane w głównych miastach, często obsługują tanie linie lotnicze. Koszt podróży pomiędzy lotniskiem a miejscem docelowym zazwyczaj jest dużo tańszy niż bilet lotniczy do stolicy kraju.

W tym punkcie warto też wspomnieć o szukaniu alternatywnych połączeń lotniczych. Wylot z konkretnego portu lotniczego pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy na bilecie lotniczych. I tak np. jeżeli planujesz podróż do Azji, koniecznie sprawdź połączenia lotnicze z Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Ceny połączeń są o wiele tańsze niż w przypadku bezpośredniego wylotu z Polski. Do USA warto latać przez Paryż. Lotnisko w Paryżu to także świetna baza wypadowa do podróży do Ameryki Południowej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here