Zawory kulowe – budowa i zastosowanie

0
Zawory kulowe

Tworząc instalacje i pracując w jakiejkolwiek branży związanej z przemysłem, prędzej czy później spotkamy się z zaworami kulowymi, Są to obecnie jedne z najpopularniejszych urządzeń, pozwalających na odcinanie przepływu medium w sieciach hydraulicznych i gazowych. I choć cieszą się dużą popularnością w systemach przemysłowych, to zawory kulowe z powodzeniem mogą być wykorzystywane również przez osoby budujące instalacje indywidualne.

Zastosowania zaworów kulowych

Wśród zaworów kulowych dostępnych na rynku można znaleźć wiele różnych modeli o odmiennych parametrach. Dzięki temu z powodzeniem można znaleźć zawory kulowe, które będą posiadały odpowiadającą nam charakterystykę. Istnieją zawory kulowe:

 • z filtrem,
 • z półśrubunkiem do pompy,
 • z przyłączami, umożliwiającymi podłączenie czujnika temperatury,
 • spustowe,
 • podtynkowe,
 • czerpalne z końcówką do podłączenia węża z szybkozłączem,
 • z odpowietrznikiem ręcznym i korkiem,
 • i wiele innych.

Wymienione powyżej zawory wykorzystywane są do tworzenia różnego rodzaju systemów i instalacji przemysłowych, wymagających obecności urządzenia odcinającego przepływ. Z tego powodu zawory kulowe cieszą się ogromną popularnością w przemyśle hydraulicznym i ogrodniczym. Popularne są także w branżach wymagających obecności instalacji gazowych. Również instalacje wodociągowe i solarne, a także systemy centralnego ogrzewania bardzo często wykorzystują zawory kulowe.

Budowa i zasada działania

Zawory kulowe składają się zazwyczaj z dwuczęściowego korpusu, gniazda z kulą i ręcznej dźwigni, która jest połączona z obrotową osią. W kuli znajduje się otwór umożliwiający (lub blokujący, w zależności od potrzeb) przepływ. Kula może się obracać w zakresie od 0° do 90°, gdzie, zero stopni jest przepływem maksymalnym, a dziewięćdziesiąt – całkowitą blokadą. Zawory kulowe mają zazwyczaj uchwyty dźwigniowe lub skrzydełkowe, znajdujące się w pozycji równoległej do kierunku przepływu, w momencie, w którym urządzenie ma być w pozycji otwartej.

Budowa zaworów kulowych umożliwia regulowanie przepływu. Tego typu zawory występują zazwyczaj w dwóch wariantach: umożliwiających pełen przepływ lub też służących do redukowania go. W przypadku urządzeń umożliwiających pełny przepływ, otwór znajdujący się w blokującej kuli ma taką samą średnicę, co wewnętrzna średnica rury. Dzięki zastosowaniu takiej konstrukcji występują jedynie bardzo nieznaczne straty związane z efektywnością przepływu. Jeżeli natomiast zastosujemy zawór z kulą, której otwór ma mniejszą średnicę niż otwór rury, to straty związane z przepływem będą wówczas znacząco wyższe.

Najważniejszym elementem zaworów kulowych jest wykonana z mosiądzu kula, pokryta zazwyczaj warstwą chromu. Od owej chromowej warstwy zależy efektywność oraz żywotność zaworu. Twarde drobiny oraz odpryski mogą negatywnie wpływać na działanie zaworów, a przez to całych instalacji. Dlatego, jeśli podejrzewamy, że w systemie mogą pojawić się zanieczyszczenia, to warto założyć filtry. Ich zadaniem jest wyłapywanie drobin, zanim dotrą one do zaworów.

Zawory kulowe z najwyższej jakości materiałów

W przypadku zaworów kulowych jakość materiałów, z których są wykonane, odgrywa kluczową rolę. Fachowe firmy, takie jak Air-Com, wykonują zawory kulowe z materiałów podwyższonej jakości. Wszystko po to, aby elementy te mogły niezawodnie pełnić swoje funkcje. Air-Com to firma o ugruntowanej pozycji, ciesząca się zaufaniem fachowców  różnych branż przemysłowych.

Mutsy Nexo – spacerówka na każdą okazję

0
Mutsy Nexo

Coraz cieplejsza pogoda zachęca do spacerów z brzdącem. Wspólne odkrywanie zewnętrznego świata z pewnością ułatwi nam wygodna spacerówki marki Mutsy Nexo. Przygotowaliśmy krótki poradnik dotyczący funkcji i wykorzystania wózków, aby z powodzeniem spełniały wszystkie oczekiwania.

Stylowa spacerówka

W modzie nic nie trwa wiecznie. Wczorajszy trend dziś często budzi niesmak, bądź w najlepszym wypadku zażenowanie. Prawda to odnosi się nie tylko do świata ubrań, lecz także wózków. W obliczu szybko zmieniającej się mody warto postawić na sprawdzone rozwiązania, takie jak wózki https://babyhit.pl/ser-pol-11-Mutsy-Nexo.html, których design płynnie łączy w sobie klasykę i awangardę. Pokryte eko-skórą pałąk i rączki w kolorze koniakowego brązu, matowy, aluminiowy stelaż oraz oryginalna konstrukcja, będą trendy, niezależnie od sezonu. Jeśli nie odpowiada nam standardowy zestaw barw, tapicerki Mutsy Nexo dostępne są w pięciu dodatkowych kolorach.

Wygoda przede wszystkim

Spacerówka powinna  nie tylko ładnie wyglądać, lecz także być komfortowa  w użyciu. Spacer z dzieckiem powinien być w końcu przyjemnością, a nie okazją do tarmoszenia się z opornym sprzętem. Mutsy Nexo zatroszczył się o ten  kluczowy aspekt. Duże gumowe amortyzowane koła sprawdzą się niezależnie od panującej akurat za oknem aury. Pokrywająca je ekoguma zapewnia optymalną przyczepność w każdych warunkach atmosferycznych. Rączkę spacerówki możemy regulować na dowolną wysokość, dostosowując ją do wzrostu rodzica.  Z kolei siedzisko z barierką zabezpieczająca, uchroni ruchliwego szkraba przed wypadnięciem ze spacerówki.

Budka spacerówki pokryta jej dwukrotną warstwą materiału, chroniącego naszą pociechę przed deszczem, wiatrem oraz intensywnym słońcem. W zależności od potrzeb możemy ją całkowicie zdemontować, bądź rozszerzyć. Konstrukcja stelaża spacerówki umożliwia montaż fotelików samochodowych grupy 0+. Dzięki temu wózek o maksymalnej ładowności 19 kg może służyć naszej pociesze aż do lat wieku przedszkolnego. Spacerówki Mutsy Nexo są kompatybilne z wszystkimi najpopularniejszymi markami fotelików samochodowych, wliczając w to Cybex, Kiddy, Maxi-Cosi i BeSafe. W trosce o komfort użytkowania zostały one wyposażone w duży kosz, mogący przechowywać ulubione rzeczy (zabawki, książki) dziecka, bądź zakupy.

Łatwe przenoszenie

Niekiedy – np. podczas jazdy publicznymi środkami transportu –  zachodzi potrzeba złożenia wózka, by tak zajmował mniej miejsca. Producent zatroszczył się także o to. Spacerówki Mutsy Nexo posiadają kompaktowy stelaż składany jednym ruchem, bez konieczności wcześniejszego demontażu siedziska spacerowego. Podobnie koła spacerówki zdejmiemy jednym kliknięciem.

Wypracuj nawyki, które podniosą jakość Twojego życia

0
Dobre nawyki to źródło szczęścia
fot. Pixabay.com

Szczęśliwe życie jest na wyciągnięcie naszej ręki. Wystarczy nad nim trochę popracować. Jeśli nie wiecie, jak się do tego zabrać, podpowiadamy, jak zacząć pracować nad swoimi nawykami. Są takie, które znacznie podniosą jakość waszego codziennego życia. Zdrowa dieta czy aktywność sportowa to podstawa. Macie trudności we wprowadzaniu dobrych nawyków w życie? Poniżej podpowiadamy jak to zrobić skutecznie!

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/jak-wyrobic-w-sobie-dobre-nawyki-poznaj-5-sposobow-ktore-poprawia-jakosc-twojego-zycia/

Nawyki – czym są i dlaczego warto nad nimi pracować?

W życiu każdego z nas przychodzi taki etap, w którym zastanawiamy się, co chcemy osiągnąć, jak chcemy żyć, jak budować nasze relacje z samym sobą i z innymi. Okazuje się często, że kluczem do życiowego sukcesu nie są wielkie pieniądze czy kariera, ale drobne, codzienne sprawy, za które warto być wdzięcznym i które są powodem prawdziwego szczęścia. Aby jednak zacząć je zauważać i doceniać, trzeba trochę nad sobą popracować i wprowadzić w życie pewne zmiany. A temu właśnie służy wypracowywanie dobrych nawyków. Pozwalają one nam się rozwijać i budować coraz bardziej szczęśliwe i spełnione życie. Choć są wpisane w nasze codzienne funkcjonowanie, rzadko zastanawiamy się nad tym, jak dużą pełnią dla nas rolę.

To nawykami kierujemy się, gdy podejmujemy jakąś decyzję, wybieramy spośród dostępnych opcji czy zachowujemy się w określony sposób. Nie da się więc żyć bez nawyków. Dlaczego więc nie zamienić tych, które niekoniecznie nam służą, na takie, które będą nas rozwijać lub pozwalać nam żyć w dobrym zdrowiu i dobrej kondycji? Jednak wypracowywanie nowych, zdrowych i dobrych nawyków nie jest takie proste.

Jak utrwalać dobre nawyki?

Aby dany nowy nawyk stał się skuteczny, musimy trochę nad nim popracować. Jak to zrobić? Oto kilka ważnych kroków, które musimy podjąć:

 • Krok pierwszy: uczmy się na małych rzeczach. Jeśli chcesz zmienić swoje życie, nie zaczynaj od wielkich spraw. Zacznij od tych małych i na nich ucz się sztuki skutecznego wypracowywania nawyków.
 • Krok drugi: ucz się. Dużo czytaj na temat tego, jaką rolę pełnią w naszym życiu nawyki i jak potrafią je zmienić. Dowiaduj się, jak funkcjonuje Twój mózg i co masz zrobić, aby poprawiać i zmieniać jego utarte schematy.
 • Krok trzeci: doświadczaj! Samo czytanie nie wystarczy. Gdy już się czegoś dowiesz, zacznij wprowadzać to w życie!

Zobacz też: http://www.cowtoruniu.pl/sprawdz-jak-troszczyc-sie-o-swoj-psychiczny-dobrostan/

Jak wybrać okna?

0
Jak wybrać okna

Jakie okna wybrać? To poważny dylemat każdego, kto buduje dom. Weź pod uwagę ich design oraz kolory, ale przede wszystkim konstrukcję i parametry. Wszystkie systemy okienne – aluminiowe, plastikowe PCV czy drewniane – mają zalety. Przyjrzyjmy się im bliżej – podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru okien.

Systemy okienne – aluminiowe, PCV, drewniane

Zarówno okna drewniane, jak i aluminiowe czy PCV mają różne systemy okienne. Ramy wybranych projektów wpływają na różne aspekty – jak akustyka, termoizolacyjność, system antywłamaniowy czy szczelność. Budowa okna drewnianego różni się od konstrukcji okna plastikowego pod względem budowy ramy okiennej.

Mnogość sposobów otwierania i swoboda konfiguracji elementów otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz pozwala wybrać okna idealne do swojego domu. Niektóre modele nie posiadają przydatnej opcji uchylenia okna, z kolei wybrani producenci pozwalają na tzw. mikrowentylację, a inni na systemy kilkustopniowe – na to wszystko warto zwrócić uwagę, by świadomie wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Systemy aluminiowe – alternatywa dla innych rozwiązań

Rosnącą popularnością cieszą się obecnie systemy okienne aluminiowe o doskonałych właściwościach izolacyjnych, oparte na innowacyjnej technologii So Easy. Poza tym są one dostępne w wyjątkowym designie – głównie uwagę zwraca ich smukła konstrukcja. Szeroki wybór systemów pozwala dopasować model do każdego wnętrza – np. w ofercie firmy Deceuninck są okna w różnych liniach wizualnych, m.in. w stylu klasycznym, industrialnym czy nowoczesnym. Będą one dobrym wyborem do budynków o wysokich parametrach użytkowych i różnej stylistyce – modernistycznej, rustykalnej itd.

Jaki kolor okien wybrać?

Parametry to nie wszystko – okna są też ozdobą domu, dlatego ważny jest ich projekt oraz kolor. Funkcjonalność to podstawa, ale jednak każdemu zależy też na estetyce. Poszczególni producenci zapewniają bardzo szeroki wybór – duża dowolność pozwala nam znaleźć idealny model do domu, dopasowany do elewacji budynku.

Opcją bardzo popularną i w najlepszej cenie są okna białe – to wybór uniwersalny, sprawdzi się zawsze, bo pasują one do większości budynków. Niektórzy jednak preferują inne kolory – mogą to być między innymi modne od kilku sezonów okna w kolorze jasnego lub ciemnego drewna lub modele wykonane z tego naturalnego materiału.

Dobrze zaprojektowane systemy okienne mogą zmienić wygląd każdego budynku i przestrzeni. Dodadzą charakteru i światła naturalnego, pozwalają na stworzenie harmonii sprostają architektonicznym wyzwaniom.

Pielęgniarka – jak nią zostać? 

0
pielęgniarka

Opinie o podjęciu zawodu pielęgniarki są podzielone. Jedni uważają ją za pracę marzeń, a inni postrzegają jako coś bardzo trudnego i nie wyobrażają sobie pracy na takim stanowisku. Jedno jest pewne – pielęgniarstwo powiązane jest z wieloma skrajnymi emocjami, począwszy od radości przez cierpienie i wyczerpanie fizyczne i psychiczne. Dzisiaj przyjrzymy się nieco kwestii tego, w jaki sposób zostać pielęgniarką. Jesteście ciekawi? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-zostac-pielegniarka/ 

Pielęgniarka dawniej 

Zawód pielęgniarki znany jest już od wieków. Dawniej nie był jednak definiowany w książkach, w czasopismach czy archiwach. Możemy znaleźć jedynie wzmianki o mądrych wiedźmach, czy dobrych babach za czasów starożytnych czy kapłanki z czasów starożytnych. Celem takiego zawodu od początku była opieka nad chorymi. Pielęgniarstwo zostało uznane za dziedziny naukową dopiero w XIX wieku. Wówczas zauważono, że taki zawód nie wymaga jedynie dostarczania odpowiedniej opieki choremu, ale też zaczęto uświadamiać sobie, jak ważne znaczenie ma indywidualne podejście do każdego pacjenta. 

Jak zostać pielęgniarką? 

Dawniej, żeby zostać pielęgniarką wystarczyło ukończyć liceum trwające 5 lat lub studium medyczne trwające 2 lata. Ze zmianą w rządowych reformach nadeszły zmiany w strukturze pielęgniarstwa i sposobu otrzymania pozwolenia na wykonywanie takiego zawodu. Obecnie należy ukończyć minimum licencjat oraz zdobyć praktyki zawodowe. Po 2005 roku, kiedy reformy weszły w życie, pielęgniarki masowe wyruszyły więc na uczelnie wyższe, żeby nie utracić wykonywanego przez lata zawodu. 

Co przed wyborem szkoły? 

Przed wyborem szkoły ważna jest oczywiście matura. Pierwszym krokiem, żeby rozpocząć karierę pielęgniarki jest podejście do matury z przedmiotów takich jak biologia czy chemia. Pozostałe przedmioty mogą różnić się w zależności od uczelni. Często są to przedmioty ścisłe. Pielęgniarstwo jest zawodem, gdzie zawsze brakuje rąk do pomocy, a to oznacza pewną pracę. Każdy inny zawód nie daje nam takiej gwarancji. 

Jaką szkołę wybrać? 

Po zdanej maturze przyszedł czas na złożenie aplikacji na wybraną uczelni oraz czekanie na odpowiedź zwrotną. To, jaką szkołę wybrać zależy tylko od nas. Kierunki pielęgniarskie oferuje bardzo dużo uniwersytetów medycznych w Polsce. 

Zobacz też: http://www.cowtoruniu.pl/pielegniarka-ile-zarabia/

Drobne upominki na prezent

0
Drobne upominki na prezent

Szukasz pomysłu na sprawdzony upominek? Niedrogi, ale modny i mający szansę przypaść do gustu? Mamy kilka inspiracji, które spełniają te warunki – poniżej prezentujemy wybrane z nich. To uniwersalne drobiazgi, które sprawdzą się na różne okazje.

Sklep zoologiczny online idealnym miejscem na zakupy dla zwierzęcego pupila

0
Sklep zoologiczny online

Posiadanie w domu zwierzaka wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za jego los i zdrowie, które to zalezą wyłącznie od ludzkiego opiekuna. Niezależnie, czy w domu będzie mieszkał pies, kot czy może gryzoń lub papuga trzeba zakupić dla nich niezbędne akcesoria, a sklep zoologiczny online idealnie się w tej roli sprawdzi. Oferuje on bogaty asortyment karm i akcesoriów zwierzęcych, których zakup stanie się czystą przyjemnością. Bieganie po sklepach w poszukiwaniu potrzebnych przedmiotów dla zwierzęcych towarzyszy może być nieco problematyczne i męczące, ale gdy w jednym miejscu można je wybrać i zamówić, relaksując się w ulubionym fotelu czy na sofie, to musi wiązać się z pozytywnymi emocjami.

Dla małego i dużego zwierzaka

Szukając wyprawki dla swojego zwierzęcego pupila, wielu traci cenny czas na zakupy w rozmaitych sklepach, w których można znaleźć atrakcyjne i godne uwagi produkty. Tymczasem odwiedzając sklep zoologiczny https://www.krakvet.pl/, można w domowym zaciszu rozkoszować się bogactwem asortymentu, jaki on zapewnia, zakupując idealne przedmioty i pożywienie dla swojego pupila. Wysokiej jakości karma dla psa i kota z pewnością zaspokoi wymagania tychże zwierząt, gwarantując im zdrowie i doskonałą kondycję przez długie lata. Ze sklepem zoologicznym online krakvet.pl, wyposażenie zwierząt we wszelkie akcesoria, jakie są im niezbędne do codziennego życia i funkcjonowania okażą się wielką przyjemnością. Atrakcyjne smycze dopasowane do wielkości i wagi psiaka, obroże przeciwpchelne, miski i preparaty do kąpieli zachwycają wysoką jakością wykonania, a możliwość ich szybkiego i bezproblemowego zakupu sprawia, że sklep zoologiczny online cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników różnorodnych zwierząt domowych.

W trosce o zdrowie pupila

Rodzaj i jakość dostarczanej zwierzakowi karmy, wpływa nie tylko na jego zdrowie, ale i samopoczucie, dlatego nie warto eksperymentować z karmami dla psów, kotów, gryzoni i ptaków, jakie ludzie trzymają w domu. Tylko sprawdzone, o idealnie dobranym składzie i wyselekcjonowanych starannie składnikach karmy ,mogą gwarantować pupilom bezpieczne funkcjonowanie i doskonałą formę oraz samopoczucie. Takie właśnie są karmy ze  sklepu zoologicznego online krakvet.pl, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym i kapryśnym zwierzakom. Dostępne dla alergików, dla psów z zaburzeniami trawienia i otyłością, będą idealnym pożywieniem, które pozwoli psiakom cieszyć się wspaniałą formą i zdrowiem. Także właściciele kotów poczują się usatysfakcjonowani szerokim wachlarzem karmy, zwłaszcza tej dedykowanej kotom rasowym, jaka dostępna jest w tym sklepie. Miłośnicy gryzoni i ptaków także mogą odczuć ulgę, ciesząc się z zakupów, jakie umożliwia im sklep zoologiczny online.

Prostownik z rozruchem – 3 możliwości uruchomienia rozładowanego akumulatora

0
Prostownik z rozruchem

Sytuacja, w której zapomnieliśmy wyłączyć świateł lub po mroźnej nocy samochód nie chciał odpalić zdarzyła się chyba każdemu kierowcy. Rozładowany akumulator to spory problem, gdyż ponowne naładowanie go za pomocą zwykłego prostownika trwa dość długo. Nowoczesne samochody mają bardzo dużo układów elektronicznych, dlatego ich zasilanie jest kluczowe do prawidłowego funkcjonowania pojazdu. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie prostownika z funkcją rozruchu, który nie tylko pozwoli na naładowanie akumulatora, ale w przypadku nagłej potrzeby umożliwi szybkie uruchomienie pojazdu. Jaki prostownik z rozruchem sprawdzi się najlepiej?

 1. Co to jest prostownik?
 2. Prostownik z rozruchem
 3. Jaki prostownik z rozruchem wybrać?

Co to jest prostownik?

Prostownik to urządzenie, które dzięki możliwości zamiany prądu zmiennego na prąd stały umożliwia między innymi naładowanie akumulatora samochodowego. Aby był on jak najbardziej skuteczny, należy wybrać takie urządzenie, które będzie z godne z parametrami akumulatora w naszym samochodzie. Napięcie zasilające prostownika z reguły wynosi 12 V lub 24 V, natomiast napięcie prostownika i akumulatora musi być identyczne. Najprostsze prostowniki są często wykorzystywane ze względu na niską cenę oraz możliwość zastosowania nawet w starszych modelach, jednak czas ładowania akumulatora jest bardzo długi, dlatego warto zainwestować w prostownik z rozruchem, który znacznie ułatwi uruchomienie pojazdu.

Prostownik z rozruchem

Najprostszą metodą na uruchomienie pojazdu z rozładowanym akumulatorem jest skorzystanie z pomocy innego kierowcy, co jednak w przypadku, gdy samochód konieczny jest natychmiast, a nie ma nikogo pod ręką? Prostownik z rozruchem umożliwia natychmiastowe uruchomienie silnika, dlatego warto mieć taki we własnym garażu. Urządzenia takie są nieco większe niż klasyczne prostowniki, pozwalają również na uruchomienie innych pojazdów niż samochody osobowe. Ze względu na gabaryty urządzenia te posiadają kółka, umożliwiające szybkie przewiezienie ich w miejsce, gdzie będą potrzebne. W zależności od potrzeb, mają one funkcje ładowania zwykłego, ładowania przyspieszonego oraz natychmiastowego rozruchu pojazdu.

Jaki prostownik z rozruchem wybrać?

Jaki prostownik z rozruchem wybrać? Należy zwrócić uwagę na jego parametry tak, aby były dopasowane do typu akumulatora, znajdującego się w samochodzie. Prąd ładowania nie powinien przekraczać wartości jednej dziesiątej pojemności akumulatora, natomiast napięcie wyjściowe i napięcie akumulatora powinno być takie samo. Prostowniki z rozruchem powinny posiadać także funkcję przełączania trybu ładowania, kilkustopniową regulację prądu ładowania a także bezpieczną dla użytkowników obudowę. W zestawie nie powinno oczywiście zabraknąć odpowiednich przewodów, niektórzy producenci dodają także zapasowy bezpiecznik.

Jak zaaranżować przechodni pokój dzienny?

0
przechodni pokój dzienny

Układy domów i mieszkań są bardzo różne: niektóre wyróżniają się dużymi korytarzami, w innych rolę pewnego rodzaju korytarza przejmuje pokój przechodni. Druga opcja jest trudniejsza do zaaranżowania, ale nawet z przechodnim salonem mieszkanie może być funkcjonalne i wygodne – przeczytaj wskazówki doświadczonego projektantka wnętrz Magda Knappe.

Salon przechodni różni się od zwykłego przedpokoju przede wszystkim funkcją jaką pełni. Liczba drzwi wpływa przede wszystkim na ergonomię i rozmieszczenie mebli: w pomieszczeniu jest mniej możliwości na lokalizację dużych przedmiotów i mebli – na przykład sofy czy umieszczenie telewizora.

Ze względu na dużą liczbę otworów drzwiowych i okiennych odgrywają one ważną rolę w aranżacji salonu przejściowego. Możemy zdecydować się na celowe podkreślenie drzwi np. za pomocą koloru – wybierając ciemne drzwi do jasnych ścian. Możemy również zdecydować się na ich ukrycie. W sprzedaży są drzwi z ukrytą ościeżnicą które, dosłownie zlewają się ze ścianą.

Pierwsza opcja w tym przypadku lepiej nadaje się do dużych salonów, druga – do tych małych. Ukryte drzwi nie będą rozpraszać uwagi, wizualnie dzieląc przestrzeń.

Ponieważ wejścia i wyjścia wpływają na ostateczny układ, a dekoracja okien zależy bezpośrednio od rozmieszczenia mebli, zalecam najpierw sporządzić projekt funkcjonalny pomieszczenia, a dopiero potem zająć się dekoracją okien. Może to oznaczać np. że po umieszczeniu sofy lub biurka pod oknem będziesz musiał zrezygnować z długich zasłon na rzecz rolet rzymskich lub żaluzji.

Aby odpowiednio zaprojektować pokój przejściowy, musisz sprawdzić, gdzie i w jakiej odległości znajdują się drzwi.

Drzwi na jednej ścianie

Sytuacja standardowa: salon ma 2 pary drzwi, z których jedne to wejście do przedpokoju, drugie to drzwi do kuchni lub sąsiedniej sypialni. Zalety takiego układu:

Pozostają 3 wolne ściany, co znacznie rozszerza możliwości umeblowania;

ściana między drzwiami to świetne miejsce na umieszczenie kominka, telewizora lub umieszczenie galerii zdjęć

Jeśli za jednymi drzwiami znajduje się kuchnia, a za drugimi hol wejściowy, zrezygnuj całkowicie ze ścian, pozostawiając wolną przestrzeń. Wyburzanie ścian oszczędza miejsce w pomieszczeniu, tworząc efekt dużej otwartej przestrzeni nawet w niewielkim salonie.

Po więcej porad zapraszamy na bloga projektantki https://projektowaniewnetrz24.eu/blog

Drzwi znajdujące się na sąsiednich ścianach

Możesz uważać się za szczęściarza, jeśli otwory drzwiowe znajdują się blisko siebie, zajmując tylko jeden róg. Wolną przestrzeń pomiędzy drzwiami możesz wykorzystać na postawienie wazonu lub powieszenie obrazu.

Gdy jest więcej miejsca niż na umieszczenie wazonu, postaw tapicerowany fotel z lampą podłogową, zamontuj półkę z książkami – przytulne miejsce do czytania jest gotowe.

Opcja mniej ergonomiczna – otwory wycinane są na środku ścian lub w odległych rogach sąsiednich ścianek działowych. Aby zaaranżować taki układ, stosuje się ukośne zagospodarowanie przestrzenne – w jednym rogu ustawi sofę, w drugim dowolną strefę – do pracy, czytania, sportu. Zawieś telewizor na wsporniku do ściany lub sufitu.

Drzwi znajdujące się na przeciwległych ścianach

Ponownie wielkie znaczenie ma położenie drzwi względem siebie. Gdy drzwi są umieszczone naprzeciwko siebie, pozostałe 2 ściany służą do ustawiania mebli. Umieść dekoracje (obrazy, gobeliny) lub telewizor na ścianie między wejściami.

Ważne! Instalując telewizor między wejściami, należy być przygotowanym na to, że członkowie rodziny mogą poruszać się po mieszkaniu, zakłócając oglądanie.

Przeciwległe otwory pośrodku ścian działają jak naturalna technika zagospodarowania przestrzennego, dzieląc salon przechodni na pół. Pozostaje wybrać, po której stronie ustawić meble tapicerowane ze stolikiem kawowym na spotkania z przyjaciółmi, a po której ustawić miejsce do pracy lub jadalnię.

Może Cię też zainteresować https://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/aranzacja-wnetrz/286651,nowoczesne-i-funkcjonalne-mieszkanie

Opcje zagospodarowania przestrzennego pokoju

Projekt pomieszczenia przejściowego w niektórych przypadkach zakłada podział na strefy funkcjonalne. W salonie zawsze znajduje się miejsce do wypoczynku (kanapa, kącik TV), pozostałe funkcje są dodawane według potrzeb: biurko, jadalnia, pokój zabaw dla dziecka, strefa sportowa dla rodziców.

Rozważając różne opcje ustawienia mebli, należy wziąć pod uwagę najważniejsze kwestie: przedmioty nie powinny przeszkadzać w wygodnym poruszaniu się między pokojami. Aby wyznaczyć ciągi komunikacyjne, wejdź do pokoju i pokonując najkrótszą drogę podejdź do drzwi. W ten sposób ustalisz, która przestrzeń powinna być wolna dla wygodnego poruszania się.

W salonie z otworami na przeciwległych ścianach ciąg komunikacyjny stanie się linią podziału (jeśli będzie przebiegać wzdłuż jej części, a nie na krawędzi). W innych przypadkach przynajmniej zrozumiesz, jaka przestrzeń pokoju pozostaje wolna, będziesz mógł ustawić meble w oparciu o istniejącą wiedzę.

Pokój dzienny nie powinien być zagracony, szczególnie w małych pomieszczeniach: dlatego wybieraj produkty wielofunkcyjne. Na przykład sofę rozkładaną czy rozkładany stół.

Przy aranżacji pomieszczeń przejściowych najważniejsze jest to, aby ostateczny wygląd pokoju był harmonijny, żaden mebel nie przeszkadza w swobodnej komunikacji.

Posiadanie pokoju przejściowego w nie musi spędzać nam snu z powiek! Skorzystaj z przedstawionych wskazówek architekta wnętrz.

Co znajduje się w ofercie sklepu muzycznego?

0
Sklepy muzyczne

Sklepy muzyczne to prawdziwa gratka nie dla fanów muzyki czy osób, które zajmują się na nią na co dzień. To miejsce w którym można odnaleźć wiele sprzętów – nie tylko instrumentów. Kto może skorzystać z oferty sklepu muzycznego? Każda osoba nie tylko prawdziwy znawca ale także początkujący pragnący rozpocząć swoją przygodę z graniem na instrumentach. Co jeszcze można odnaleźć w ofercie muzycznych sklepów? 

Sklep muzyczny – oferta

Sklepy muzyczne to przede wszystkim miejsce w którym można zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju instrumenty. Od gitar czy perkusji po skrzypce oraz pianina. Oferta jest niezwykle zróżnicowana. Odnajdzie się w niej zarówno osoba, która gra muzykę klasyczną jak i taka, która gustuje w nowocześniejszych klimatach. Oprócz niezwykle szerokiego wyboru instrumentów sklepy oferują szeroki wybór wśród różnorodnych modeli, które są produkowane przez światowe firmy.

Sklep muzyczny to nie tylko miejsce w którym można nabyć różnorodne instrumenty. To także miejsce idealne dla DJ – ów czy każdego pasjonata dobrego sprzętu. W ofercie można odnaleźć między innymi różnorodne głośniki czy sprzęt nagłaśniający. Statywy, wzmacniacze, a nawet sprzęty niezbędne do nagrywania utworów. Warto bliżej zapoznać się z ofertą sklepów muzycznych.

Gdzie znaleźć sklepy muzyczne?

Sklepy muzyczne znajdują się najczęściej w większych miastach. Nie oznacza to jednak, że musisz udać się do odległych miejsc. W internecie możesz zapoznać się z szeroką ofertą proponowaną przez sklepy muzyczne online. Za pomocą stron www możesz odnaleźć każdy intersujący Cię produkt. 

Internetowe sklepy muzyczne bardzo często posiadają szerszą ofertę od sklepów stacjonarnych. Posiadają liczne instrumenty oraz inne sprzęty. Za pośrednictwem strony możesz skontaktować się z właścicielem czy sprzedawcą, który może pomóc Ci dokonać wyboru lub doradzić, która firma jest najbardziej znana i poważana. 

Dlaczego warto robić zakupy w sklepie muzycznym online?

Sklepy stacjonarne nie zawsze znajdują się blisko nas. Dlatego warto korzystać z usług sklepów muzycznych internetowych m.in veramusic.pl. Jak wspomniano wyżej przede wszystkim na stornach www możesz znaleźć dużo większy asortyment niż w stacjonarnym sklepie muzycznym. Ponadto zakupy internetowe to rozwiązanie bardzo wygodne. W zaciszu własnego domu możesz kupić to czego w danym momencie potrzebujesz. Instrument lub sprzęt, który zakupisz przyjdzie do Ciebie w stanie nienaruszonym – dzięki odpowiednim zabezpieczeniom na czas podróży.

ZOBACZ TEŻ