Polecieć w przestworza stojąc na ziemi

0
Polecieć w przestworza stojąc na ziemi

Zabawki zdalnie sterowane dawniej były marzeniem niejednego dziecka, jednak często znajdowały się poza zasięgiem możliwości finansowych rodzica. Dziś jest inaczej, nowocześni konsumenci są w stanie pozwolić sobie na więcej. Zabawki zdalnie sterowane coraz bardziej się upowszechniają, stając się jednym z głównych prezentów oraz pomysłów na listach zakupów. Pośród zabawek RC szczególnie wybijają się samoloty. Samoloty RC elektryczne dają szerokie pole do wyrafinowanej zabawy pozwalając się poczuć jak wyczynowy pilot bez konieczności odrywania się od ziemi. Tego rodzaju zabawki są świetnym sposobem na zacieśnienie relacji rodzicielskich z dzieckiem. Wspólny lot jest w stanie dostarczyć niezapomnianych wrażeń oraz wielu godzin udanej zabawy.

Samoloty RC elektryczne coraz popularniejsze

Tego rodzaju zabawki są dziś na wyciągniecie ręki. Samoloty RC ciągle stanowią często wybieraną alternatywę względem dronów. Pozwalają one na inny wymiar zabawy i dynamicznego lotu. Przy odpowiedniej wprawie wykonywanie zaawansowanych akrobacji powietrznych jest powodem do dumy. Nowoczesne samoloty elektryczne RC są bardzo odporne na eksploatację, działanie szkodliwych czynników oraz oczywiście uszkodzenia mechaniczne. Pamiętać jednak trzeba, że upadek przy szybkiej prędkości może się negatywnie odbić na maszynie. Dlatego potrzebna jest praktyka. Porywanie się na najdroższy dostępny wariant jest słabą strategią. Na rynku istnieje wystarczająco dużo opcji, które pozwolą na swobodną naukę latania oraz nie nadwątlą specjalnie posiadanego budżetu. Samoloty elektryczne RC to inwestycja, która szybko się zwraca zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku i to na wielu poziomach. Będzie to zakup, którego szybko pogratuluje sobie każdy nowocześnie zorientowany konsument, nastawiony na nowy wymiar zabawy. Samoloty zdalnie sterowane pozwalają na chwilę zasłużonej odskoczni od zabieganej rzeczywistości. Nie jest powiedziane, że są to zabawki wyłącznie dla małych odbiorców. Tego rodzaju gadżety kupują głównie dorośli, by choć na chwilę poczuć się ponownie jak dziecko.

Postaw na jakość, która się zwróci

Kupno samolotu elektrycznego RC musi być poprzedzone gruntownym namysłem oraz dookreśleniem swoich potrzeb i preferencji. Kupowanie na szybko i sugerowanie się jedynie ceną jest słabą strategią żeby trafić z produktem. Warto odnieść się do for tematycznych, grup dyskusyjnych oraz wiedzy sprzedawców by dopasować samolot do swoich potrzeb oraz posiadanego budżetu. Samolot elektryczny RC będzie wydatkiem, który zwróci się na wielu polach zapewniając wysoką jakość rozrywki. Szukając ciekawej zabawki zarówno dla młodych, jak i dużych konsumentów na lato warto zainteresować się zdalnie sterowanymi pojazdami.

Dziecko uczestnikiem ruchu drogowego – jak uczyć dzieci poprawnych zachowań?

0
Dziecko uczestnikiem ruchu drogowego - jak uczyć dzieci poprawnych zachowań?

Zwykle dzieci potrafią powtórzyć pewne wyuczone zachowania wyłącznie w miejscu, gdzie odbyła się nauka lub w miejscu bardzo podobnym. Stąd najłatwiej przychodzi maluchom nauka przez uczestnictwo i zabawę.

Nauka zachowań na drodze powinna zacząć się już w bardzo młodym wieku. Dziecko obserwując z fotelika to, co dzieje się na drodze, wiele się uczy, jest bowiem wówczas uczestnikiem ruchu. To znacznie lepszy sposób nauki niż pokazywanie w książeczce znaków i opisywanie zachowania bohaterów opowiadania czy komiksu. Naturalnie małym dzieciom nie da się zorganizować warunków, jakie mamy na drodze, ale temu służą zabawki edukacyjne oraz dywany, po których maluch swoimi samochodzikami może poruszać się zupełnie, jakby był aktywnym uczestnikiem ruchu. 

Bycie świadomym pieszym – pierwsze aktywne uczestnictwo w ruchu drogowym 

To, czy w przyszłości maluch będzie miał kartę rowerową, prawo jazdy kategorii B, A czy D, nie zmienia faktu, że jego pierwszym kontaktem z ruchem drogowym będzie rola pieszego. Ta, o której kierowcy często zapominają. 

By dziecko poczuło, że bycie pieszym wiąże się z konkretnymi obowiązkami, rodzice oraz opiekunowie muszą mu te obowiązki pokazywać. Nie można od dziecka oczekiwać zachowań, których próżno szukać u dorosłych. Każdego rodzaju złamanie przepisów przez rodzica czy opiekuna (np. przejście na czerwonym świetle) jest dla malucha informacją, że czasem można łamać przepisy i nic się nie stanie.

Rower i specjalne zasady obowiązujące rowerzystów

Kolejnym etapem, na jaki maluch wchodzi w swoim drogowym życiu, jest bycie rowerzystą. Najlepszą nauką jest oczywiście ta praktyczna, ale trudno się spodziewać, że maluchowi wystarczy obserwacja z siodełka zamontowanego na rowerze mamy czy taty. 

Z drugiej strony głupotą byłoby wypuszczanie dziecka na głęboką wodę i pokazywanie ruchu drogowego na żywo, w centrum miasta. Aby połączyć naukę praktyczną z teorią, wymyślono miasteczka ruchu drogowego. 

Miasteczko ruchu drogowego – praktyka w bezpiecznych okolicznościach 

Na czym polega fenomen miasteczka drogowego? Otóż jest to odzwierciedlenie sytuacji, z jakimi maluch będzie miał do czynienia na drodze, poprzez zbudowanie prawdziwych okoliczności ruchu drogowego.

Miasteczko powinno być obowiązkowo wykorzystywane na godzinach wychowawczych, kiedy nauczyciel może pełnić rolę policjanta i bacznie się przyglądać, jak dzieciaki zachowują się w kontaktach z innymi uczestnikami ruchu, a zwłaszcza oceniać, na ile poprawnie interpretują znaki oraz zachowania innych uczestników ruchu. 

Miasteczko ruchu drogowego

Należy dodać, że aby placówka szkolna miała możliwość nie tylko przeprowadzania skutecznych lekcji praktycznych, ale również prawidłowego egzaminu na kartę rowerową, miasteczko ruchu drogowego powinno być wykonywane zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji. Takie projekty realizuje firma Smart Plac.

Firma w pierwszej kolejności wykonuje plan miasteczka ruchu drogowego, uwzględniając wymiary przeznaczonego terenu, a następnie przygotowuje właściwe materiały oraz tworzy odpowiednie oznakowanie. Miasteczko ruchu drogowego – Smart Plac wykonane zostaje w technologii cienkowarstwowej, zatem oznakowanie poziome malowane jest za pomocą farb akrylowych. W jego skład wchodzą linie krawędziowe, osiowe oraz segregacyjne, przejścia dla pieszych oraz elementy typu strzałki. Natomiast znaki drogowe dostępne są w formie mobilnej, zabetonowanej bądź malowanej. 

Smart Plac daje także możliwość dodatkowego urozmaicenia miasteczka ruchu drogowego grami podwórkowymi wykonanymi z materiału termoplastycznego, które pozwalają na jeszcze skuteczniejszą naukę przez zabawę. Takie aktywne uczestnictwo młodych ludzi w improwizowanym ruchu drogowym jest o wiele skuteczniejszą nauką zachowań na drodze niż ta w szkolnej ławce.

Martwisz się o bezpieczeństwo swojego dziecka? Skorzystaj z tych narzędzi!

0
Martwisz się o bezpieczeństwo swojego dziecka? Skorzystaj z tych narzędzi!

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, starając się zapewnić mu absolutne bezpieczeństwo i dobre warunki do rozwoju. W obecnym świecie pojawia się jednak wiele zagrożeń, na które rodzic nie ma wpływu – internet pełen jest nieodpowiednich treści i grup ludzi, chcących wzbudzić zainteresowanie dziecka. Telefon nie zawsze okazuje się wystarczającą gwarancją kontaktu.

Na rynku dostępnych jest jednak wiele narzędzi, które mogą ulżyć rodzicom w ich niepokojach i znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo najmłodszych. Poniżej przedstawiamy kilka z nich – lokalizator GPS oraz narzędzia do monitorowania komputera. Przyjrzyjmy się mechanizmom ich działania i możliwym sposobom wykorzystania.

Lokalizator GPS

Jednym z narzędzi, które umożliwi zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dziecka, jest lokalizator GPS. Urządzenie pozwala na określenie miejsca, w którym przebywa nasza pociecha, z dokładnością nawet do 10 metrów! 

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi służących temu celowi. Ogromny wybór lokalizatorów oferuje sklep Spyshop.pl. Jedną z dostępnych funkcji, jaką posiadają lokalizatory, jest możliwość ustalenia “bezpiecznej strefy” – obszaru, na którym dziecko może poruszać się swobodnie, bez kontroli rodziców. W przypadku wyjścia pociechy poza ten teren, rodzic otrzyma niezwłocznie powiadomienie drogą SMS z dokładną informacją o aktualnym położeniu dziecka. Taką funkcję posiadają nawet najprostsze modele lokalizatorów GPS – mają one często postać niewielkich, prostokątnych urządzeń utrzymanych w atrakcyjnych dla najmłodszych barwach, które wystarczy umieścić w plecaku dziecka i wyposażyć w kartę SIM. 

Bardziej zaawansowanym i popularnym urządzeniem jest zegarek typu smartwatch z wbudowaną funkcją lokalizacji GPS. To dobry pomysł na prezent na dziecka – ze względu na ciekawą formę oraz inne funkcje (takie jak odtwarzanie muzyki czy robienie zdjęć), zegarki takie są chętnie noszone, a co za tym idzie, skutecznie dbają one o bezpieczeństwo użytkownika. Smartwatche z funkcją lokalizatora GPS, poza możliwością informowania gdy dziecko wykroczy poza “bezpieczną strefę”, pozwalają również na wykonanie telefonu alarmowego do rodziców w niezwykle prosty sposób. Przycisk SOS pozwala na szybkie wykonanie połączenie w sytuacji zagrożenia, a wbudowany aparat umożliwia automatyczne przesyłanie zdjęć z poziomu aplikacji, bezpośrednio na numer rodzica. 

Monitorowanie komputera dziecka

Internet to nieodłączna część naszego życia. Coraz wcześniej dzieci otrzymują nieograniczony dostęp do komputera, a wraz z tym – szybciej spotykają się z zagrożeniami występującymi w sieci. To po części nieuniknione – świat podzielił się bezpowrotnie i jego wirtualna część stała się miejscem wielu doświadczeń, zdobywania wiedzy czy też nawiązywania kontaktów społecznych. Zaniepokojony rodzic chce jednak kontrolować wirtualny świat, do którego dostęp ma jego dziecko, by uchronić je przed nieodpowiednimi treściami i niebezpiecznymi grupami społecznymi. 

W tym celu powstało niezwykle proste narzędzie pozwalające na kontrolę rodzicielską. Urządzenie to ma formę niewielkiej wtyczki USB, którą wystarczy umieścić w komputerze, aby bez zbędnych instalacji czy konfiguracji, móc odczytać i zapisać szereg informacji dotyczących aktywności dziecka w sferze wirtualnej. Rodzic otrzymuje dostęp nie tylko do historii przeglądarki, ale również zapisu wpisywanych słów w portalach społecznościowych i forach.

Jak wybrać kostkarkę do lodu do baru i restauracji?

0
Jak wybrać kostkarkę do lodu do baru i restauracji?

Lód w lokalu gastronomicznym to nie tylko kostki lodu, których używamy do schłodzenia napojów. To też element deserów, koktajli, a także element niektórych dań. Jak wybrać kostkarkę, która spełni nasze oczekiwania?

Jaka wydajność – podstawa wyboru

Zanim zaczniemy poszukiwania kostkarki do lodu, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka ilość lodu będzie nam na bieżąco potrzebna w swojej działalności. W przypadku, kiedy rozkręcamy dopiero biznes i wyposażenie gastronomii to dla nas terra incognita, lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania niż poszukiwać nowości. Aby być pewnym, że lodu nam wystarczy, należałoby najpierw ocenić, ile mniej więcej lodu będzie zużywane w godzinach szczytu. Obliczyć to można zakładając, że każdy stolik i wszystkie miejsca stojące są zajęte, a każdy gość maksymalnie potrzebował będzie czterech kostek lodu na godzinę. 

Może takie wyliczenia wydają się być trochę na wyrost. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że kiedyś będziemy chcieli podawać napoje nie tylko do spożycia na miejscu, ale np. dodawać lód do wydawanych na wynos lemoniad, a także serwować wódkę czy szampana podawane w wiaderku. Kostkarki, jakie można znaleźć w sklepach, których specjalnością jest wyposażenie kawiarni, są zwykle nieco mniejsze niż te typowo barowe. Ich możliwości to wydajność około 20-30 kg na dobę. Duże kostkarki dedykowane większym lokalom barowym, gdzie serwuje się właściwie głównie napoje, będą mieć wydajność nawet do 400 kg na dobę.  

Przy okazji wydajności nie sposób zapomnieć o odpowiedniej wielkości pojemniku na lód. Znaczna część kostkarek do lodu ma pojemniki o pojemności połowy dziennej produkcji. Jeśli więc decydujemy się na kostkarkę produkującą 150 kg na dobę, możemy się spodziewać, że pojemnik będzie mieścił około 60-70 kg gotowych kostek. 

Rodzaj materiału i cechy szczególne kostkarek 

Najpopularniejsze są kostkarki wykonane z aluminium oraz te z materiału ABS. Oba typy są trwałe i gwarantują długą żywotność. Są też kostkarki z różnego rodzaju tworzyw sztucznych i wcale nie muszą one być gorsze od tych aluminiowych. 

Kostkarki do gastronomii to urządzenia, które mogą być chłodzone wodą lub powietrzem, przy czym pierwszy typ zużywa więcej wody i tylko on jest polecany do zabudowy. Niezależnie od sposobu chłodzenia, zawsze warto zadbać o to, woda, jaką w kostkarce stosujemy, posiadała stopień twardości poniżej 6°dH w skali niemieckiej. 

Umiejscowienie kostkarki 

Przy wyborze kostkarki koniecznie kierujmy się także warunkami, jakie panują w lokalu. Jeśli wybieramy urządzenie chłodzone wodą i zamierzamy je zabudować, trzeba znaleźć dla niego takie miejsce, by obsługa była prosta. Zupełnie nietrafionym pomysłem będzie takie zabudowanie kostkarki, że dostęp do jej pojemnika z lodem będzie utrudniony. Sprawdźmy koniecznie jakie wybrany przez nas model ma możliwości odprowadzania wody, bo to również będzie mieć znaczenie przy wyborze odpowiedniej  lokalizacji urządzenia. 

Nie zapominajmy także, że zawsze, kiedy zaczynamy wyposażenie baru, musimy mieć na uwadze kompatybilność sprzętów ze sobą oraz możliwość dokupienia sprzętów dodatkowych takich, jakimi w przypadku kostkarki będą kruszarki i łopatki do lodu, wiaderka na szampana i szczypce do lodu.

Filtracja i oszczędzanie

0
Filtracja i oszczędzanie

Efektywność procesów filtrowania dotyczy nie tylko podwyższenia parametrów czystości wody, jej miękkości oraz wzbogacenia o prozdrowotne pierwiastki. Właściwie dobrane filtry do użytku domowego mogą znacząco zwiększyć żywotność sprzętu AGD oraz instalacji, które mają styczność z wodą. Lepszej jakości woda oznacza mniejsze wydatki, np. za prąd, ale również na środki czystości. 

Nie tylko do dzbanków – filtry do różnych urządzeń

Najpopularniejszymi filtrami, które znajdują zastosowanie w domu, są filtry do dzbanków. W ofercie handlowej specjalistycznych sklepów znajdziemy jednak więcej typów tych urządzeń – są to m.in. filtry do ekspresów, lodówek, pralek oraz do instalacji wodnych. Dzięki szerokiej ofercie filtrów możemy w coraz szerszym zakresie korzystać z wody najwyższej jakości, nie tylko do celów spożywczych.

Odpowiednio przefiltrowana woda zapewnia o wiele lepszą wydajność sprzętu AGD, który nie jest obciążany osadami pochodzącymi z twardej wody. Zbyt duża ilość wapnia czy magnezu w wodzie może doprowadzać do powstania tzw. kamienia, co w rezultacie wpływa negatywnie na efektywność pracy urządzeń i tym samym na szybsze zużywanie i większy pobór energii niezbędnej do ich pracy.

Dobrej klasy filtry to zakup, którego (niewysokie zresztą koszty) na pewno szybko się zwrócą.

Filter Logic – sprawdzone rozwiązania i nowoczesność

Rynek filtrów rośnie w siłę. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest zapewnienie sobie i swoim bliskim dostępu do najwyższej jakości wody. Taką możemy uzyskać bez ponoszenia większych kosztów czy konieczności realizacji jakichkolwiek pracochłonnych inwestycji związanych np. z wymianą instalacji.

Aby podwyższyć walory zdrowotne i smakowe wody w naszych domach, a także biorąc pod uwagę względy ekonomiczne, wystarczy zakup odpowiednich filtrów. Największą popularnością cieszą się filtry (wkłady) dzbankowe, ale warto również skorzystać z możliwości filtrów przeznaczonych do lodówek i pralek. 

Jednymi z najczęściej wybieranych w wielu krajach, w tym w Polsce filtrów są filtry FilterLogic. To marka, która nie bez powodu jest uważana za jedną z czołowych na rynku. Za jakością oferowanych przez nią filtrów i akcesoriów przemawia wieloletnie doświadczenie (już w 1987 r. FilterLogic rozpoczął produkcję systemów filtracji wody na Wyspach Brytyjskich).

Bazując na doświadczeniu, połączonym z innowacyjnym podejściem do najnowszych rozwiązań w dziedzinie filtracji, FilterLogic może oferować jedne z najlepszych na rynku rozwiązań. Katalog produktów związanych z filtracją jest sukcesywnie rozwijany, dzięki czemu oferta FilterLogic jest różnorodna i kompleksowa. 

Co to oznacza dla klienta? Przede wszystkim łatwość w doborze filtrów w różnych kategoriach, a także akcesoriów i preparatów niezbędnych do prawidłowego działania filtrów i łatwe dostosowanie ich do posiadanych urządzeń i sprzętu AGD. 

W ofercie sklepów internetowych – m.in. Aquamelior – znajdziemy zatem: wkłady węglowe i dealkalizacyjne do usuwania metali ciężkich z wody, specjalne szklanki termiczne, smary silikonowe do ekspresów czy testery twardości wody, odkamieniacze i pochłaniacze zapachów do lodówek, specjalne maty, ściereczki, szczotki do czyszczenia filtrów i wiele innych akcesoriów, dzięki którym filtry zachowają najwyższą efektywność na dłużej.

Broń biała – czyli czym jest bagnet?

0
broń biała

Jedną z żywszych debat toczących się w przestrzeni publicznej jest kwestią powszechnego dostępu o broni. Zwolennicy liberalizacji argumentują, że broń pomogłaby się obronić osobom słabszym, które są narażone na ataki. Zaznaczają, że przestępcy i tak nabędą broń na czarnym rynku, więc nie ma szans, aby im szczególnie w tym przeszkodzić. Podają tutaj za przykłady poszczególne stany w Stanach Zjednoczonych, które mają niższą ilość przestępstw, aniżeli kraje stanowiące prawo w sposób restrykcyjny. Z kolei przeciwnicy liberalizacji dostępu do broni twierdzą, że przestępczość wzrośnie, a ludzie ze względu na swoją drażliwą naturę będą wykorzystywać broń z byle powodu. Niemniej jednak temat ten dotyczy nie tylko kwestii bezpieczeństwa. Broni można bowiem używać także do celów rekreacyjnych, np. łowiectwa, strzelectwa, a także do celów kolekcjonerskich. Warto zorientować się, jaki asortyment będzie najbardziej funkcjonalny w zależności od tego, do czego go wykorzystamy. Przy okazji dużą zaletą będzie jego długotrwałość, a także marka. Producent o uznanej renomie na rynku z pewnością może nam zagwarantować te wszystkie kwestie naraz.

Broń do skutecznej obrony

Jednym z bardzo chętnie wykorzystywanych rodzajów broni jest bagnet. Jest to broń biała kłująca często montowana przy pistolecie maszynowym lub karabinie. Bagnet został wprowadzony do powszechnego użytku w połowie XVII wieku – pozwalało to na szybsze załadowanie muszkietu. Bagnet był bardzo istotny zwłaszcza w sytuacjach, w których krótka broń boczna nie zdawała egzaminu. Dużą zaletą tego typu broni jest jej uniwersalność. Bagnet zdaje egzamin nie tylko podczas walk, ale również można go skutecznie używać do polowań np. na dziki. Swoją historię zaczął we Francji – tam po raz pierwszy go produkowano i to właśnie od miasta Bayonne pochodzi nazwa takiego narzędzia.

Gdzie można kupić dobrej jakości broń biała?

Obecnie broń biała jest dostępna w wielu sklepach – zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Warto jednak skupić się na tym, do kogo kierowana jest dana oferta. Sklepy z bronią kolekcjonerską są idealne dla fanów akcesoriów z różnych epok. Można tam nabyć broń, którą używano nawet pięćset lat temu, jednak ciężko jej obecnie używać. Z kolei ci, którzy potrzebują narzędzi do osobistych ćwiczeń, mogą zwrócić uwagę na platformy transakcyjne typu allegro, gdzie przeważnie znajdą się oferty przedmiotów z różnych dziedzin. Dużą zaletą jest też fakt, że można tam łatwo dokonać zakupu i zamówić przesyłkę kurierską.

Skuteczne programowanie pilotów samochodowych w Warszawie

0
Skuteczne programowanie pilotów samochodowych w Warszawie

Ponad 20 lat temu na rynek wprowadzono elektroniczne zabezpieczenia pojazdów zwane immoboliserem. Czym jest immobiliser i jak się w dzisiejszych czasach programuje piloty samochodowe w Warszawie? Dziś szacuje się, że w immoboliserem wyposażone jest nawet 99% aut jeżdżących po polskich drogach.

Higiena intymna to podstawa – również u mężczyzn

0
Higiena intymna to podstawa – również u mężczyzn

Higiena okolic intymnych nie powinna być zarezerwowana wyłącznie dla kobiet. Wielu mężczyzn zdaje sobie z tego sprawę. Nie musisz podbierać żelu swojej partnerce. Takie kosmetyki powstają również dla Niego.

Co zrobić, gdy LG zawiódł?

0
Co zrobić, gdy LG zawiódł?

Użytkownicy telefonów LG chwalą ich trwałość i funkcjonalność. Niejednokrotnie podkreślają, że wybór kupna telefonu tej marki był strzałem w dziesiątkę. Jednak, w obecnych czasach, nie produkuje się sprzętów na lata.

Pomysły na randkę w Warszawie

0
Pomysły na randkę w Warszawie

Randka w Warszawie? Czemu nie! To dobry pomysł zarówno dla mieszkańców stolicy, jak i tych, którzy planują krótki, ale intensywny wypad do miasta nad Wisłą. A co zrobić, aby świetnie bawić się tutaj w towarzystwie ukochanej osoby? Mamy ciekawe pomysły zarówno dla warszawiaków, jak i dla przyjezdnych. Sprawdź, gdzie spędzisz z sympatią niezapomniane chwile!

ZOBACZ TEŻ