Zmiana trybu życia

0

Ważne decyzje dotyczące sylwetki najczęściej podejmujemy w jednym z trzech terminów. Przed rozpoczęciem nowego roku, kiedy tworzymy listę postanowień noworocznych i mamy nadzieję na zmianę najbliższego roku tak, by był lepszy niż poprzedni. Podczas urodzin, kiedy widzimy jak szybko mija czas i chcemy koniecznie przed kolejną zmianą wieku osiągnąć już jakieś cele. I przed wakacjami, kiedy mamy nadzieję, że do urlopu będziemy z stanie osiągnąć sylwetkę, z którą bez wstydu będziemy w stanie pokazać sie na plaży. Najczęściej jednak za tymi postanowieniami nie stoją zadne czyny. Nawet jeśli podejmujemy wysiłek rozpoczęcia działań w kierunku osiągnięcia celów to cały plan trwa krótko i zniechęcamy się, czy to nie widząc rezultatów, czy to nie wytrzymując restrykcji i tak dalej… Żeby nasze plany w końcu dały wymierne rezultaty przede wszystkim powinniśmy zmienić sposób myślenia. Jeśli chodzi o dietę to najważniejsze jest żeby sobie uświadomić, że dieta to nie jest chwilowa zmiana, która przemija wraz z osiągnięciem celów – to trwała zmiana trybu życia. Dlatego nie wystarczy, że na chwilę przestaniemy objadać się niezdrowymi posiłkami i na kilka tygodni odstawimy słodycze. Oprócz tego musimy zadbać, by takie decyzje były trwałe. Jeśli nie potrafimy obejść się bez słodkości to nie wykluczajmy ich całkowicie, bo prędzej czy później rzucimy się na batoniki, ciasteczka i inne pyszności bez opamiętania. Takie napady bardzo często są przyczyną przerwania diety i wszystkie wysiłki idą na marne.

www.chilichilly.pl

Początek kuracji sprzyja chudnięciu

0

Prawidłowa przemiana materii powiązana jest ściśle z pracą soków trawiennych wydzielanych przez różne gruczoły znajdujące się w przewodzie pokarmowym. Soki zawierają enzymy, które odpowiadają za przetwarzanie poszczególnych składników pożywienia. Nie ma uniwersalnego enzymu działającego na wszystkie. Jeden wspomaga trawienie węglowodanów, inny białek, a kolejny tłuszczów.
Przełożenie na skład i ilość wydzielanych przez organizm soków ma przede wszystkim to jaką dietę stosujemy i jak się odżywiamy. Posiłki bogate w białko, złożone głównie z mięsa, jaj i produktów mlecznych spowodują w konsekwencji, że przewód pokarmowy dostosuje się do nich i zacznie wydzielać więcej enzymów rozkładających ten składnik pożywienia.

Nagła zmiana pokarmu powiązana ze zmianą diety wywoła w organizmie konieczność dostosowania się do nowej sytuacji. W tym czasie zmieniać się będzie stopniowo skład soków trawiennych, a cały proces przetwarzania pokarmów będzie mniej efektywny. Właśnie takie naturalne dostosowywanie się organizmu powoduje, że osoby radykalnie zmieniające sposób żywienia na początku kuracji tracą na wadze o wiele szybciej. Więcej kalorii zostaje wydalonych z organizmu, bo nie radzi on sobie z ich trawieniem. Stopniowo jednak proces ten wyhamowuje.

www.delite.pl

Pomoc w drobnych oparzeniach

0

Dzieci, szczególnie te najmniejsze, są bardzo ciekawe świata. Ich poznawanie świata polega głównie na dotykaniu i wyciąganiu rączek. Konieczne jest posiadanie oczu dookoła głowy. Chwila nieuwagi może spowodować, że dziecko dotknie na przykład żelazka czy rozgrzanego garnka i o tragedię nietrudno. Pamiętajmy, że skóra dziecka jest odczuwalnie cieńsza i wrażliwsza. Nawet temperatura w granicach 60 stopni może wywołać u nich oparzenia.

Jak pomóc dziecku w przypadku, gdy oparzenie nie jest poważne? Po pierwsze zacznij od schłodzenia oparzonego miejsca. Najlepiej jest to zrobić strumieniem zimnej wody. Babcine sposoby na oparzenia polegające na smarowaniu oparzonego rejonu tłuszczem odeślijmy do lamusa. Spowoduje to tylko zatrzymanie ciepła w obrębie rany i wywoła dalsze uszkodzenia skóry.

Po schłodzeniu oparzonego miejsca posmarujmy je chłodzącym żelem. Zazwyczaj są one dostępne w każdej aptece bez recepty. Czasem mimo wszystko na skórze może pojawić się pęcherz. Pod żadnym pozorem nie przebijajmy go! Pełni on ważne zadanie, chroni bowiem skórę przed dostępem bakterii. Jego przebicie spowoduje utratę tej ochronnej bariery.

Pamiętajmy, że każde oparzenie prądem natychmiast zgłaszajmy do lekarza. Istnieje duże ryzyko, że nawet mimo braku widocznej rany uszkodzone mogły zostać głębokie warstwy skóry lub mięśnie, a nawet narządy wewnętrzne.

http://minimki.pl/

Stres

0

Codzienny stres, gonitwa, spiętrzenie wiecznie uciekających terminów sprawia, że nasze nerwy napięte są do granic możliwości. Odkładanie się takich stresogennych sytuacji, doprowadza do powstawania nerwic, depresji i wszelkich zaburzeń o podłożu psychicznym. Nieumiejętność radzenia sobie z problemami i trudnymi sytuacjami doprowadza do wyolbrzymienia naszych spraw. Nie umiemy patrzeć obiektywnie i na chłodno. Mimo, że rozwiązanie czasem naszego kłopotu jest właściwie w zasięgu ręki, popadamy w stan który pociąga za sobą lawinę niepotrzebnych sytuacji. Alkoholizm, narkotyki, lekomania czy próby samobójcze. Oto czego chwytamy się nie mogąc czy nie potrafiąc wybrnąć z sytuacji. Tym samym na własne życzenie popadamy w jeszcze większe bagno, które osacza nas, zalewa zmysły i nie pozwala wypłynąć na powietrze. Z poczucia głupiego honoru, wstydu czy po prostu z niewiedzy, nie sięgamy po pomoc specjalisty, który odpowiednio ukierunkuje nas na rozwiązanie problemu. Psycholog czy psychiatra to jeszcze tabu w naszym obłudnym kraju. Gdzie indziej np. w Stanach Zjednoczonych, psychiatrzy wspomagają zagubionych osobników stałymi sesjami i pomocą. Rozwiązanie problemu w odpowiednim czasie, pozwoliłoby uniknąć całej masy problemów i tragedii. Zdrowie psychiczne i stabilizacja umysłowa pozwala nam racjonalnie myśleć i rozwiązywać wszelkie problemy niezależnie od ich wielkości czy genezy ich powstawania.

shafiarka.pl

Jaki typ budowy posiadasz?

0

Gdy podejmiesz decyzję o starcie w ćwiczeniu na siłowni ważne jest zweryfikowanie swojego soma typu w celu szybszego osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Podczas tego artykułu postaram Ci się przedstawić i przybliżyć do której grupy zalicza sioę Twoje ciało. Zacznijmy od początku, czym jest somatotyp – jest to typ budowy ciała, która odnosi się do proporcji ciała, branej pod uwagę jako całość. Trzy podstawowe typy budowy ciała – ektomorfik, mezomorfik, endomorfin. Każdy z typów budowy ciała charakteryzuje się całkiem inną budową. Łatwo określić do której grupy należysz. Zacznijmy od pierwszego somatotypu jakim jest Ektomorfik. Podstawowymi cechami Ektomorfika jest bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej i bardzo małe mięśnie. Kolejnymi aspektami tej budowy ciała są szczupłe ramiona, płaska klatka piersiowa oraz bardzo szybki metabolizm. + Dla ektomorfika jest taki, że przy odpowiedniej diecie łatwiej nabrać takiej osobie suchej masy mięśniowej. Łatwo określić typową budowę ektomorfika – najczęściej to po prostu PATYK 🙂 Kolejnym typem budowy będzie endomorfin typowy grubas. Ten typ budowy cechuje wysoki poziom tkanki tłuszczowej znacznie większa siła wyjściowa od ektomrofika i bardzo łatwie przybieranie masy mięśniowej jak i tłuszczowej. Znacznie gorzej ma z spalaniem tłuszczu niż ektomorfik. Typową wadą enomrofika jest zwolniony metabolizm i tłuszcz gromadzący się na całym ciele. Określenie do sylwetki – kulka, owalny, grubas.

http://mamaenter.pl/

Bezsenność szkodliwa dla zdrowia

0

Na wszystko jest wyznaczony czas. W dzień jest pora na pracę, zabawę, aktywność fizyczną i psychiczną, na naukę. Noc przeznaczona jest do wypoczynku. Kiedy śpimy, wypoczywa cały nasz organizm. Po ciężkim dniu pracy wypoczywa nasz mózg, który pracuje przecież cały dzień bez przerwy, na spoczynek udaje się także nasz układ pokarmowy, żołądek ma wreszcie czas na to, żeby przerwać pracę trawienia posiłków. Co jednak się dzieje, kiedy z różnych powodów nie możemy spać? Przewracamy się z boku na bok, a sen nie chce przyjść? Niestety, bezsenność jest szkodliwa dla naszego zdrowia, powoduje uczucie zmęczenia, głodu, i ostatecznie prowadzi do wielu kłopotów ze zdrowiem. Jak długo powinniśmy więc spać, żeby naprawdę odpocząć? Zależy to od różnych czynników, między innymi od wieku. Małe dzieci, niemowlęta, noworodki, śpią najdłużej, nwet po kilkanaście godzin na dobę. Dorosły człowiek powinien sypiać siedem do dziewięciu godzin, to w zupełności wystarcza mu do prawidłowego odpoczynku i regeneracji organizmu. Ważna jest także jakość snu, niespokojny krótki sen albo jego brak przeszkadza w regeneracji mózgu. Jeśli cierpimy na długotrwałą bezsenność, konieczna jest konsultacja z lekarzem, być może jest to spowodowane niezdiagnozowaną chorobą i potrzebne będą odpowiednie leki. Natomiast jeśli przyczyną bezsenności jest po prostu nasz tryb życia, warto zastanowić się nad jego zmianą, co sprawi, że wypoczęci po dobrze przespanej nocy odzyskamy siły i chęc do działania.

www.witalnamama.pl

Tłuszcze szkodzące naszemu organizmowi

0

W każdym spożywanym przez nas posiłku są tłuszcze. Niestety w większości ich są to tłuszcze, które nie pomagają w rolach życiowych naszego organizmu, i wspomagają go lecz tylko szkodzą. Największym złem jest tłuszcz nasycony. Zwiększa on w naszym organizmie poziom cholesterolu LDL czyli lipoproteiny, która posiada niską zawartość jak i zmniejsza dobre HDL. Co może spowodować nawet zatkanie tętnic w naszym organizmie. Tłuszcze nasycone są bardzo trudne w spalaniu –znacznie trudniejsze, niż pozostałe tłuszcze, ponieważ organizm dużo łatwiej je magazynuje w tkance tłuszczowej przez co powstaje, tzw „oponka” . Dalszym „niby tłuszcze” jest cholesterol, jego małe ilości możemy znaleźć w produktach które posiadają tłuszcze nasycone jak i tłuszcze trans. Zbyt duża ilość choresterolu może prowadzić do chorób serca. Niektóre osoby naturalnie posiadają zbyt wysoki poziom tych tłuszczów w organizmie. Nasz organizm jest przystosowany do codziennej regulacji jego stężeniea, więc nie trzeba uzupełniać tego rodzaju tłuszczów we „własnej” diecie. Ostatnim rodzajem złych tłuszczy są tłuszcze trans, które są najczęściej w olejach roślinnych, najpopularniejszymi produktami zawierającymi owe tłuszcze są krakersy, ciastka, oraz produkty, które posiadają długi termin wazności. Te właściwości wlaśnie nadają tłuszcze trans. Są one niebezpieczne dla zdrowia i obniżają poziom cholesterolu HDL a zatem podwyższają ten zły LDl. Nadmiar tłuszczy trans może prowadzić do nadczynności układu immunologicznego

http://cosmomama.pl/

Woda, twój sprzymierzeniec

0

Na pewno słyszałaś o tym, że picie wody jest bardzo istotne podczas odchudzania i o tym, że odmładza, ale czy zastanawiałaś się, dlaczego tak jest? Dziś odpowiem na to pytanie. Woda doskonale wypełnia żołądek i pijąc ją często w odpowiednich ilościach, czyli np. pół szklanki na raz – masz uczucie sytości, które jak wiadomo podczas odchudzania jest bardzo istotne, ale to nie jedyny powód aby pić wodę, ponieważ jak dowodzą badania wypijana woda przyśpiesza metabolizm, a szybszy metabolizm to więcej spalonych kalorii w krótszym niż dotychczas czasie. Przyjmuje się, że optymalną ilością wypitej wody w ciągu dnia dla osoby dorosłej jest minimum 2,5l (dla dzieci 1,5l), ale ostatnio pojawił się pewien trend – picie wody dla odmłodzenia i tutaj już mówimy o ilościach rzędu od 6 do 8 litrów wypijanej wody DZIENNIE. Taka kuracja jest doskonała dla naszego organizmu, a odmładzanie, to nic innego jak nawadnianie skóry, która wygląda podczas takiej wodnej kuracji dużo młodziej, promiennie, a małe zmarszczki wręcz znikają. Nie wierzysz? Ja też nie wierzyłam, ale pomyślałam chwile po tym, że warto spróbować, bo to nic nie kosztuje i kolejnego dnia przystąpiłam do eksperymentu…Piłam po około 6 litrów dziennie (tyle mój organizm był w stanie znieść) i już po 2 dniach zobaczyłam różnicę w wyglądzie mojej skóry, która stała się bardziej elastyczna i jakby jaśniejsza, rozpromieniona. Ten eksperyment pokazał mi, że woda jest prawdziwym sprzymierzeńcem człowieka, w końcu 80% naszego ciała składa się z wodyJ

www.sztukapielegnowania.pl

Marzysz o smukłej sylwetce?

0

Marzysz o smukłej sylwetce? Chcesz zgubić kilka kilogramów ale nie masz ochoty katować się godzinami ćwiczeń na siłowni? Bardzo wiele osób stosuje dietę w skrócie nazywaną dietą paleo. Dieta paleo to inaczej dieta paleolityczna. Często można spotkać się też z nazwą dieta człowieka jaskiniowego, dieta człowieka pierwotnego, dieta człowieka myśliwego. Można się również spotkać z opinią, że dieta paleo nie jest dietą a stylem, formą życia. Dieta paleo opiera się na pogrupowaniu dostępnych produktów na takie, które znane były człowiekowi pierwotnemu i na takie których nie spożywał. Łatwo odgadnąć, że ludzie pierwotni odżywiali się głównie warzywami, owocami, orzechami, mięsem, rybami ale również owocami morza, spożywali również miód, przyprawy, zioła. Istotnym jest również fakt, że człowiek pierwotny spożywał tylko i wyłącznie tłuszcze naturalne. Dieta paleo zakłada wykluczenie z jadłospisu mleka i wszelkich produktów pochodzenia mlecznego, ziemniaków, zbóż a także roślin strączkowych oraz cukrów innych niż te pochodzenia naturalnego. W diecie tej przygotowane i spożywane posiłki powinny być jak najbardziej naturalne, jak najmniej przetworzone. Przy długofalowym zastosowaniu tej diety możemy zaobserwować spadek masy ciała przy jednoczesnym wzroście tkanki mięśniowej. Nasz organizm będzie miał większe pokłady energii, poprawi się nasze samopoczucie. Spożywanie posiłków naturalnych, jak najmniej przetworzonych poprawi funkcjonowanie układu trawiennego, ograniczy również możliwość wystąpienia alergii pokarmowych.

www.beautypoint.pl

Dieta a nasze samopoczucie

0

Czy zdarzyło Ci się wstać bardziej zmęczonym niż położyłeś się spać, a po całym dniu pracy czujesz się tak jakbyś pracował w kamieniołomach? Czy zastanawiałeś się gdzie może leżeć przyczyna twojego złego samopoczucia? Zapewne tłumaczyłeś sobie to faktem, że dużo pracujesz i że to dlatego . Częściowo masz rację, ale bardzo dużo winy leży po stronie twojej diety oraz napojów typu coca-cola czy kawa. Dlaczego tak się dzieje? Życie w ciągłym stresie, nieregularne i niezdrowe posiłki, a także duża zawartość kofeiny w organizmie, która wypłukuje ważne elektrolity wpływa na to, że nie funkcjonujemy tak jak trzeba. Czujemy się senni, otępiali i nie mamy na nic siły, a wszelakie próby poprawy pracy naszego organizmu nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. A wystarczy niewiele by to zmienić! Jeśli wzbogacisz swoją dietę o produkty bardzo bogate w potas, wapń, magnez czy potas to Twoje ciało Ci za to podziękuję! Ponadto unikaj picia kawy, a jeśli już musisz, to staraj się ją pić z mlekiem ( wtedy mniej substancji zostanie usuniętych ). Zarówno dieta ma dużo wspólnego z naszym samopoczuciem, jak i ruch. Zdziwiony? Podczas ćwiczeń uwalniane są różne substancję i hormony takie jak np. hormon szczęścia, który po lekkim treningu zapewnia nam energię i dobry humor na cały dzień. Jaki z tego wniosek? Wystarczy tylko trochę produktów pozmieniać w naszej diecie, by nasz organizm zaczął pracować prawidłowo i efektywnie. Dodatkowo codzienne poranne ćwiczenia czy chociażby zwykle bieganie zapewni nam siły witalne nawet na cały dzień pełen stresu.

www.pracowniapiekna.pl

ZOBACZ TEŻ