Broń na kulki czy profesjonalne repliki?

0
Broń na kulki czy profesjonalne repliki?

Militaria wykorzystywane podczas treningów, symulacji militarnych oraz wojskowych, wcale nie muszą przypominać dawnych plastikowych pistoletów na kulki. Jedyne, co łączy je z zabawkami, które wiele osób może pamiętać z dzieciństwa to kulki, które służą za naboje do tych profesjonalnych replik. Repliki airsoft są bowiem coraz bardziej cenione w szkoleniach militarnych, jak również rozgrywkach airsoftowych. Tutaj nie ma mowy o zabawce, a o profesjonalnym sprzęcie, który swoim wyglądem, wymiarami oraz wagą doskonale imituje oryginalne pierwowzory.

Jak wybierać militaria do hobby?

Rozgrywki airsoftowe, jak również różnego rodzaju symulacje wojskowe lub militarne to oryginalne i – nie ma co ukrywać dość drogie – hobby. Wybierając sprzęt, świadomi jego użytkownicy, zwracają uwagę na jego jakość, trwałość, wagę, napęd i wiele innych czynników. Na tym tle airsoft i propozycja replik oryginalnej broni palnej wypada naprawdę dobrze. Świadczy o tym m.in. to, że podczas swoich treningów sięgnęły po asg służby mundurowe. W przypadku osób, dla których militaria to jedynie hobby, które jednak wysoko cenią, outdoorowe repliki Airsoft, spełniają wszystkie stawiane im wymagania. Wykonywane są z solidnych materiałów, z wykorzystaniem nowoczesnej techniki. Repliki ASG w formie naboi wykorzystują kulki o średnicy 6 lub 8 mm. Wystrzeliwane są one za pomocą gazu lub powietrza.

Dlaczego warto sięgnąć po Airsoft?

Nie ma co ukrywać, że broń Airsoft jest zdecydowanie bezpieczniejsza niż tradycyjna broń palna. Nie oznacza to jednak, że zdecydowanie się od niej różni w samym użytkowaniu. Producenci replik Airsoft dbają o to, aby wykonane one były z analogicznych materiałów, jak ich oryginalne odpowiedniki (metal, stal, aluminium, drewno). Podobieństwo dotyczy również samego mechanizmu strzelającego. Ten, w których wyposażony są gazowe ASG, to blow back. Także i on sprzyja poczuciu budowania poczucia korzystania z oryginalnej broni.

Rodzaje broni ASG

Air soft gun (ASG) to zróżnicowana wewnętrznie grupa militariów. Repliki ASG różnią się nie tylko oryginalnem, który kopiują, lecz również systemem strzelniczym, z jakiego korzystają. To jedno z podstawowych kryteriów podziału broni ASG. Dzieli się ją na:

  • broń elektryczną – AEG (Airsoft Electric Guns) – najpopularniejsza, polecana dla początkujących; posiada możliwość prowadzenia ognia ciągłego, cechuje ją wysoką szybkostrzelność;
  • broń sprężynową (Spring) – system popularny w replikach karabinów snajperskich oraz tańszych pistoletów;
  • broń gazową – najbardziej realistyczna i odwzorowująca działanie prawdziwej broni.

Więcej o tym typie broni dowiesz się na Gunfire airsoft and more

Homeopatia a menopauza – czy działa?

0
Homeopatia a menopauza – czy działa?

Menopauza to naturalny stan fizjologiczny w życiu każdej kobiety. Jej pierwsze objawy pojawiają się ok. 50. roku życia. I choć nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, bywają bardzo kłopotliwe. W ich złagodzeniu pomóc może homeopatia.

Co to jest menopauza?

Dla wielu osób menopauza jest jednoznaczna z ustaniem miesiączkowania. I tak faktycznie jest – organizm kobiety nie produkuje już komórek jajowych, a co za tym idzie, niemożliwe jest zajście w ciążę i urodzenie dziecka. Zanim jednak to nastąpi, pojawić się mogą inne objawy. Są to m.in. uderzenia gorąca, niepokój, zaburzenia przemiany materii, osłabienie, obniżenie libido, kłopoty ze snem. U niektórych pacjentek są one bardzo nasilone. Mogą negatywnie wpływać na ich życie prywatne i zawodowe.

Menopauza jest stanem w pełni naturalnym, a to oznacza, że nie wymaga leczenia. W określonych przypadkach lekarze zalecają stosować hormonalną terapię zastępczą (HTZ), jest to jednak metoda obarczona dużym ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanych. Zdecydowanie lepsze efekty daje homeopatia. Menopauza, dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych naturalnych środków, jest mniej dokuczliwa.

Homeopatia na menopauzę – po jakie zioła sięgnąć?

Znajdująca w ostatnim czasie coraz większe zastosowanie homeopatia (menopauza i jej objawy również dają się łagodzić naturalnie), to nic innego jak przyjmowanie odpowiednio dobranych ziół i roślin o udowodnionym działaniu leczniczym. Preparaty można komponować samodzielnie, np. z suszu, choć nie poleca się tego praktykować osobom, które nie mają wiedzy na temat roślin leczniczych. O wiele łatwiejszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po ziołowe preparaty.

Homeopatia na menopauzę zaleca m.in. stosowanie niepokalanka mnisiego (Agnus castus), który zawiera składniki wykazujące działanie zbliżone do hormonów kobiecych. Łagodzi objawy menopauzy i zmniejsza ich dokuczliwość. Fitoestrogeny zawiera też pluskwica groniasta, która jest częstym składnikiem ziołowych leków na menopauzę. Warto ponadto sięgnąć po olej z wiesiołka, olej lniany, wyciągi z granatu lub z czerwonej koniczyny.

Skuteczna homeopatia. Menopauza jest do pokonania!

Jednym z leków homeopatycznych stosowanych w leczeniu menopauzy jest Lachesis mutus. Jest to nazwa węża o dużych rozmiarach, którego naturalnym środowiskiem są dżungle położone nad rzekami Ameryki Środkowej i Południowej. Do produkcji leku wykorzystuje się jad gada. Preparat łagodzi objawy menopauzy, zwłaszcza kołatanie serca, nagłe uderzenia gorąca oraz nocne poty.

Lekiem homeopatycznym dla kobiet w okresie klimakterium jest również Sepia officinalis. Oddziałuje m.in. na psychikę, łagodząc stany depresyjne, jakie mogą towarzyszyć menopauzie.

Inne leki homeopatyczne zalecane w trakcie menopauzy to: Natrium muriaticum, Actaea racemosa, Pulsatilla. Wykazują różne działanie, stąd odpowiedni preparat może dobrać jedynie zaufany homeopata.

Menopauza? To naturalne!

W przypadku menopauzy ogromne znaczenie ma samo nastawienie kobiety. Wiele pań bardzo źle reaguje na zmiany, jakie zachodzą w ich organizmie. Nie mogą pogodzić się z upływającym czasem. Objawy towarzyszące klimakterium nie pomagają, mogą wręcz nasilać zły stan psychiczny. Warto jednak uświadomić sobie, że menopauza to zjawisko fizjologiczne, przed którym nie można uciec. I gdy objawy się ustabilizują oraz staną się mniej dokuczliwe, w życiu kobiety dalej gościć będą wesołość i szczęście. Ale trzeba dać sobie czas, pozwolić naturze działać.

Menopauza może też być motywacją do zmiany codziennych nawyków. Zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna nie tylko złagodzą objawy klimakterium, ale jednocześnie poprawią samopoczucie. Są również cennym elementem profilaktyki. Zapobiegają wielu chorobom i dolegliwościom okresu senioralnego.

Planujesz zakup telewizora? Oto kilka kluczowych rad, które pomogą ci właściwie wybrać twój nowy model!

0
Planujesz zakup telewizora? Oto kilka kluczowych rad, które pomogą ci właściwie wybrać twój nowy model!

Rynek elektroniki jest w obecnych czasach niezwykle szeroki. Corocznie pojawiają się nowe produkty, wyposażone w coraz bardziej zaawansowane funkcje, które mają ułatwić obsługę i umilić życie. W tej branży każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno pod względem kosztów, jak i rozwiązań technologicznych. Zanim zdecydujesz się na nowy telewizor, warto zdobyć podstawową wiedzę na temat tych urządzeń – czy na pewno wiesz, co oznaczają „Full HD” lub „Ultra HD 4K”? Jak kupić dobry TV? Samsung, Philips czy Sony – model którego producenta wybrać? Czym się kierować?

Zrób research

Dostęp do Internetu to w pewnych sytuacjach błogosławieństwo. Możemy z łatwością przekonać się, co o różnych urządzeniach sądzą inni ludzie. Warto wiedzieć na przykład, że od kilku lat największym powodzeniem cieszą się TV: Samsung, Panasonic i Sony. Co decyduje o popularności tych producentów? To z pewnością nie przypadek, że ludzie chętniej kupują TV Samsung czy Sony niż inne.

Full HD czy 4K?

Znajdą się z pewnością ludzie, którym te hasła nic szczególnego nie mówią. Odnoszą się one jednak do konkretnie określonych rozmiarów rozdzielczości. Full HD to wyświetlacz o rozmiarach 1920×1080 pikseli (dlatego zwany jest też czasem w skrócie 1080p), a 4K jest jego czterokrotnością – ma 3840×2180 pikseli. Zasadniczo oznacza to, że jeżeli celujemy w większy odbiornik, powinniśmy raczej szukać wśród 4K – Full HD na telewizorze o dużej przekątnej będzie miał większe piksele, co skutkuje obniżeniem jakości obrazu. Nie powinno więc dziwić, że telewizor Full HD o takim samym rozmiarze, jak 4K, będzie miał gorszej klasy obraz, mimo że oba mogą być urządzeniami tego samego producenta. TV Samsung, Panasonic czy innych producentów oferują jednak wiele modeli w różnych rozmiarach!

Full HD jest obecnie standardem na rynku. Powoli jednak nadchodzi kres popularności urządzeń o tej rozdzielczości ekranu na korzyść jej większych następców. Obecnie ludzie najczęściej wybierają spośród odbiorników 4K.

Ceny telewizorów różnej klasy

Telewizor Full HD ma z pewnością jedną zasadniczą zaletę – jest tani. Odbiornik o tym standardzie obrazu kosztuje około tysiąc złotych. 4K to wydatek od kilku do kilkunastu tysięcy. Niedawno na rynku pojawiły się także telewizory 8K – to jednak dla większości Polaków, jeszcze przez jakiś czas, będzie zapewne egzotyczną ciekawostką. Obecnie jest to inwestycja wynosząca kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kupno nowego telewizora na pierwszy rzut oka może nastręczać wątpliwości. Nie jest to jednak nic strasznego – wystarczy posiąść podstawową wiedzę, a także kierować się pewnymi wskazówkami, by kupić sprzęt odpowiadający naszym wymaganiom. Warto przejrzeć oferty różnych sklepów internetowych, by zapoznać się z asortymentem wielu producentów – dowiedzieć się, jakie TV Samsung, Sony czy Philips mają w swojej ofercie. Podstawowe informacje pomogą wybrać taki odbiornik, z którego będziemy zadowoleni i nie będziemy żałować wydanych pieniędzy.

Jakie są grupy krwi

0
Jakie są grupy krwi

Grupa krwi – czym jest?

Grupy krwi są to zestawy antygenów obecnych na powierzchni krwinek czerwonych i innych komórek krwi. To, do jakiej grupy należy krew, zależy od antygenów obecnych (lub nie) na czerwonych krwinkach. Z powodu występowania na erytrocytach swoistych antygenów wyróżnia się kilka układów grupowych. Grupy krwi są dziedziczne i nie zmieniają się w ciągu życia. Wyjątek stanowi przeszczep szpiku kostnego, po którym jest możliwość wystąpienia zmiany grupy krwi na taką, jaką miał dawca szpiku. Nie dzieje się tak jednak za każdym razem.

Jakie są grupy krwi?
Najważniejsze układy grup krwi to AB0 i Rh. Ze względu na nie wyróżnia się 8 podstawowych rodzajów grup krwi: 0 Rh+, 0 Rh-, A Rh+, A Rh-, B Rh+, B Rh-, AB Rh+ oraz AB Rh-.

W układzie AB0 wyróżniamy 4 grupy krwi:
– grupa krwi 0, która charakteryzuje się brakiem antygenów na erytrocytach, w surowicy krwi są obecne przeciwciała anty-A i anty-B,
– grupa krwi A, która charakteryzuje się tym, że na powierzchni erytrocytów obecne są antygeny anty-B, a w surowicy krwi znajdują się przeciwciała anty-B,
– grupa krwi B, która charakteryzuje się tym, że na powierzchni erytrocytów znajdują się antygeny anty-A, a w surowicy krwi obecne są przeciwciała anty-A,
– grupa krwi AB, która charakteryzuje się tym, że na powierzchni erytrocytów znajdują się antygeny zarówno anty-A, jak i anty-B, brak przeciwciał w surowicy krwi.

Drugim ważnym układem grupowym krwi jest układ Rhesus (Rh) zależny od obecności białka D na powierzchni erytrocytów. U większości społeczeństwa antygen D obecny jest na czerwonych krwinkach, a co za tym idzie ich grupa krwi to Rh+. Zaledwie kilkanaście procent społeczeństwa nie posiada tego antygenu. Takie osoby analogicznie mają grupę Rh-.

Czy dziecko może mieć inną grupę krwi niż rodzice?

Tak. Na przykład dziecko rodziców o grupach krwi A i B może mieć grupę krwi 0, A, B, lub AB. Natomiast w przypadku, gdy jedno z rodziców miałoby grupę krwi AB wykluczyłoby to możliwość odziedziczenia przez dziecko grupy krwi 0.

workshopofnature.pl/

Wciągające gry

0
Wciągające gry

Minecraft to popularna gra komputerowa, w której buduje się swój świat oraz swoją postać. Gra nie jest skomplikowana, grafika jest bardzo specyficzna. Jednak gra ma wielu zwolenników i potrafi wciągnąć na wiele godzin. W grze pojawiają się różne zadania, które trzeba wypełnić, aby się dalej móc rozwijać. Im ktoś więcej w nią gra, tym ma wyższy poziom swojego bohatera, widać to również w przypadku swojego królestwa. Gracze zaawansowani mają bardzo rozbudowany świat. Rozrywka ta ma dodatkowo elementy, które pobudzają myślenie logiczne, bowiem żeby przejść niektóre etapy musimy rozwiązać zadania, musimy szybko analizować i wiedzieć jak zrobić mapę w minecraft. Zrobienie takich przedmiotów (np. mapy albo siodła) wymaga połączenia kilku składników, które dostaniemy w grze. Innymi przedmiotami, które można zrobić to kowadło albo płot. Każda rzecz dodaje nam jakieś umiejętności i powoduje, że gra się przyjemniej. Gra jest droga, ale rodzice często decydują się na taki prezent dla swoich dzieci, ponieważ w szkole wszyscy w to grają. Inną popularną grą internetową jest lol. W tej grze mierzymy się z graczami z całego świata. Najpopularniejsza jest w krajach azjatyckich. W grze chodzi o to, aby zdobyć bazę przeciwnika. W tym pomagają nam bohaterowie, których wybieramy przed meczem. Każdy z bohaterów ma swoje unikalne zdolności i umiejętności i to od nich zależy przebieg bitwy. Postaci jest bardzo dużo, niektóre są bardzo skomplikowane, a inne są proste. Podczas rozgrywki możemy porozumiewać się z graczami z tej samej drużyny i ustalać wspólne strategie prowadzące do zwycięstwa. Jeden mecz trwa około godziny, czasami zdarzają się krótsze rozgrywki, czasami i dłuższe. W miarę upływu czasy bitwa staje się coraz bardziej emocjonująca, nasza postać rozwija się i zadaje więcej obrażeń niż na początku. Podczas rozgrywki trzeba zachować zasady etykiety i dobrego wychowania, nie należy zachowywać się niegrzecznie i obrażać innych graczy. Jeśli ktoś złamie te zasady może zostać wykluczony z gry.

www.stazmalzenski.pl/

Usuwanie konta na Allegro

0
Usuwanie konta na Allegro

Każdy zna Allegro i każdy nie raz robił tam zakupy. Jednak posiadanie konta w prawie każdym miejscu nie jest zbyt radosną rzeczą. Zapamiętywanie niezliczonej ilości haseł jest męczące. Dlatego poleca się usuwanie niektórych kont, jeżeli się z nich nie korzysta. Wiedza jak usunąć konto na Allegro, nie powinna być zakazana i każdy powinien mieć do niej dostęp. Nie jest trudne, aby takie konto usunąć. Wystarczy więc wejść w ustawienia swojego konta, a następnie wybrać opcje usunięcie konta. Po tym należy tylko kilkanaście razy potwierdzić swoją decyzję razem z potwierdzeniem mailowym. Następnie można cieszyć się wolnością i nie posiadaniem konta na Allegro. Gdyby jednak podczas usuwania takiego konta pojawiły się jakieś niewyjaśnione problemy techniczne, to koniecznie trzeba zgłosić się do działu technicznego allegro, gdzie udzielą kompleksowej pomocy technicznej. Usuwanie konta nie powinno być trudne i powinno być dostępne dla każdego użytkownika, ponieważ to jest jego decyzja czy chce pozostać w danym serwisie czy też nie. Takie zdanie nie powinno być w żaden sposób podważane. Wszelka historia sprzedaży czy też kupna powinna zniknąć z takiego konta tak samo szybko jak znika takie konto. Usuwanie konta jest dostępne praktycznie w każdym portalu, gdzie takie konto można założyć. Zdarzało się, że niektóre strony nie miały takiej możliwości, ale społeczeństwo bardzo szybko się buntowało, więc zmiany następowały bardzo szybko. Allegro jest popularne na tyle, że powinno zachowywać się sprawiedliwie wobec swoich użytkowników. Ze sprawdzonych źródeł wiadomo, że można liczyć na ich wsparcie techniczne, w praktycznie każdym momencie. Oprócz tego można im ufać, ponieważ dane są bezpiecznie przechowywane, a strony szyfrowane. Nie ma więc zagrożenia ze strony hakerów przez co transakcje i zakupy mogą być w pełni bezpieczne. Bez wiedzy użytkowników nie są udostępniane żadne dane personalne, co się jak najbardziej ceni. Bezpieczeństwo podczas zakupów internetowych to podstawa idealnych zakupów.

www.tubator.pl/

Woda z cytryną a ciąża

0
Woda z cytryną a ciąża

Czas ciąży to szczególny okres, w którym przyszła mama powinna zwracać szczególną uwagę na swoją dietę. Musi dbać wszak nie tylko o swój organizm, ale także o rozwijającego się w jej ciele maluszka. Kobieta w ciąży na każdym kroku dowiaduje się, co może, a wręcz powinna jeść, a czego lepiej unikać.

Zdrowym nawykiem wielu osób jest picie wody z cytryną, często na czczo. Czy w ciąży powinno się zaprzestać tego robić? Nic na to nie wskazuje. Jak wiadomo, cytryna znana jest z szeregu dobroczynnych dla naszych organizmów właściwości. Przede wszystkim odkwasza organizm. Jest królową witaminy C, której wysoki poziom jest ważnym sprzymierzeńcem z infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi. Zawiera także dożo rutyny, uszczelniającej naczynia krwionośne, witamin z grupy B i E, potasu, sodu, żelaza i magnezu. Ponadto, cytryna działa wspomagająco na układ pokarmowy – reguluje trawienie, pomaga na zaparcia oraz niweluje zgagę. Dostarcza energii, działając orzeźwiająco. Wspomaga nawet w walce z nowotworami.

Nie ulega zatem wątpliwości, że woda z cytryną w ciąży to doskonały pomysł. Przyszłe mamy muszą zadbać o dobre nawodnienie organizmu, a plaster cytryny dodany do wody tylko w tym pomoże. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Kobietom w ciąży nie zaleca się pić nierozcieńczonego soku z cytryny, ponieważ, mimo kwaśnego smaku, zawierają dużo cukrów prostych, których przyszłe mamy powinny unikać. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wyżej wspomniane dodanie cytryny do wody. Warto wiedzieć, że najwięcej prozdrowotnych właściwości ma nie miąższ, a skórka cytryny. Na naszym rynku trudno jednak o cytryny, których skórka nie byłaby woskowana. Jeśli istnieje taka możliwość – warto wybierać tzw. cytryny BIO, jeśli nie, dobrym pomysłem jest sparzenie skórki cytryny wrzącą wodą, to jednak i tak nie daje gwarancji pozbycia się szkodliwych substancji. Bezpieczniej jest w takim wypadku cytrynę po prostu obrać lub wycisnąć z niej sok. Woda z cytryną najlepiej zadziała wypita rano na czczo, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z niej podczas całego dnia.

www.mydlanyraj.pl/

Ciąża pozamaciczna- przyczyny i objawy.

0
Ciąża pozamaciczna- przyczyny i objawy.

Oczekiwanie na dziecko jako jeden z najbardziej absorbujących i wyjątkowych momentów w życiu kobiety wiąże się z ze zdrowym trybem życia, badaniami kontrolnymi oraz ogólną ostrożnością w wielu aspektach. Niekiedy, przyszła mama, pomimo pozytywnego testu ciążowego (lub słabo dodatniego) oraz braku początkowych dolegliwości zaczyna odczuwać groźne objawy, które sygnalizują, iż dzieje się coś nie tak. Mogą pojawić się silne krwawienia z dróg rodnych, jednostronne bóle macicy i okolicy barków, silne wymioty czy zawroty głowy i poty. Po natychmiastowej diagnozie lekarskiej okazuje się, że jest to ciąża pozamaciczna – przyczyny jej powstawania mają różne podłoże.
Ciąża ektopowa (innymi słowy- pozamaciczna) jest wynikiem nieprawidłowego zagnieżdżenia się zarodka. Najczęstsze przypadki, mówią, że lokalizuje się on w jajowodzie, ale innymi miejscami, mogą być szyjka macicy, czy okolice jamy brzusznej. W takich okolicznościach płód nie ma szans na prawidłowy rozwój, dlatego też konieczne jest usunięcie embrionu, ponieważ ciąża pozamaciczna (i krwotok wewnętrzny nią spowodowany) może prowadzić do śmierci.
Do najczęstszych przyczyn ciąży ektopowej zalicza się zmiany w jajowodach, powstałych wskutek m.in. infekcji, chorób wenerycznych, zapalenia przydatków czy endmotriozy. Jednym, ze źródeł może być nawet… nieleczona próchnica, co ma związek z wędrówką bakterii i wywoływaniem stanów zapalnych w organizmie.
Szybka interwencja lekarska jest niezmiernie ważna, gdyż ma to wpływ na dalszą płodność kobiety. Wczesne wykrycie ciąży pozamacicznej i jej usunięcie (niekiedy związane również z usunięciem jajowodu) może przyczynić się prawidłowego przebiegu ciąży w przyszłości- jednak należy pamiętać, że aby znów zacząć starać się o dziecko, należy odczekać minimum trzy miesiące.
W tym trudnym i możliwe traumatycznym okresie ważne jest wsparcie najbliższych osób. Równowaga psychiczna jest jednym z najważniejszych elementów dbania o zdrowie- a ono, w przypadku starania się o potomstwo odgrywa kluczową rolę.

www.4emotion.pl/

Jak schudnąć bez diety?

0
Jak schudnąć bez diety?

Kompleksy związane z nadwagą lub otyłością są powszechne. Coraz więcej osób nie radzi sobie ze wstydem z tego powodu w obliczu tak dużego nacisku ze strony społeczeństwa i kreowania przez media wyglądu idealnego ciała. Mania chudości ma przerażające skutki. Pojawiają się poważne zaburzenia odżywiania pokroju anoreksji albo bulimii. Szczególnie groźny jest wpływ kolorowej propagandy na młodzież. Jeżeli waga jest prawidłowa w stosunku do wzrostu to nie powinno się dążyć do zbicia masy. Może to skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Oczywiście, każdy człowiek powinien prowadzić zdrowy tryb życia. Prawidłowa waga nie oznacza w żadnym wypadku przyzwolenia na siedzenie przed telewizorem i całkowite zaniechanie aktywności fizycznej. Jeśli jednak nasz wskaźnik BMI jest zbyt wysoki, powinniśmy pomyśleć nad tym, by stracić na wadze. Jak szybko schudnąć bez diety? Przede wszystkim wyjaśnijmy najważniejszą kwestię- nie da się niczego zrobić szybko. Odchudzanie to proces, zaś odchudzanie bez typowej diety jest jeszcze wolniejsze. Nie można stracić na wadze odżywiając się niezdrowo, lecz zbilansowany i stosunkowo zdrowy jadłospis bez żadnych wyrzeczeń. Istotą tego odchudzania jest rzecz jasna wzmożona aktywność fizyczna. Regularne uprawianie sportu procentuje. Aby zauważyć efekty potrzeba przede wszystkim sukcesywnie dążyć do celu. Istnieje wiele ćwiczeń typowo odchudzających, których wykonywanie spala dużą ilość kalorii. Należy pamiętać o nawadnianiu się oraz piciu szklanki wody przed każdym posiłkiem. Dzięki temu jemy mniej i pamiętamy o cyklicznym uzupełnianiu płynów. Nie warto ważyć się codziennie. Najlepiej robić to raz w tygodniu, by zauważyć realne efekty swoich wysiłków. To bardzo motywuje. Dobrym pomysłem jest także notowanie swoich postępów, dzięki czemu stale monitorujemy spadek wagi oraz nasilenie ćwiczeń. Sprytnym sposobem jest wąchanie świeżej lub suszonej mięty, suszonych jabłek albo świeżych wiśni- ich zapach znacznie zmniejsza apetyt, dając uczucie pełnego żołądka.

www.smakowisko.pl/

Łóżko to miejsce fantazji

0
Łóżko to miejsce fantazji

Kiedy jesteś z partnerem już jakiś czas, doskonale znacie swoje ciała, wiesz co on lubi i on wie co Ty lubisz. Nagle po jakimś czasie wkracza rutyna, ta sama gra wstępna, te same pozycje, nawet te same pory i dni tygodnia. Chciała byś jednak coś zmienić i nie wiesz jak zaskoczyć faceta w łóżku oraz kiedy? O to kilka pomysłów na to aby twój partner był mile zaskoczony.

Jednym z kluczowych warunków jakie powinny być zapewnione, to nastrój. Zadbaj o to, aby nikogo nie było, ani aby nikt nie przyszedł. Powiedz znajomym, że wyjeżdżacie i was nie będzie.

Następnie dowiedz się bądź zaobserwuj na jakie Panie zwraca uwagę. Czy to będzie klasyczna pokojówka bądź pielęgniarka, a może woli coś ostrzejszego jak czerwony lateks?

Przystrój sypialnie odpowiednio do przeprania, pokojówka nie ma porozrzucane płatki róż, natomiast czerwony lateks kajdanki i pejcze.

Mężczyzna lubi być wodzony, lecz nie za długo. Zadbaj o to aby miał siły oraz lampka ulubionego szampana doda odwagi nie tylko Tobie. Pamiętaj, że dla niego to też może być pierwszy raz.

Kiedy złowisz go w swoje „sidła”, przystąp do działania pewnie i z tupetem, jak byś już to robiła, jakby było to dla Ciebie naturalne. Wiele mężczyzn uwielbia zdecydowane partnerki w łóżku.

Pokaż jak bardzo seksowna jest zaprezentuj swoje atuty, ale daj się od razu dotknąć. Poczekaj, niech najpierw nacieszy oczy, później ciało.

Lubisz tańczyć ? Świetnie, powyginaj się, on tak lubi, mężczyźni to wzrokowcy, u nich nie tylko przez żołądek do serca.

Potańcz, pokaż swoje wspaniałe auty, dotknij jego ucha, pocałuj w policzek. Niby delikatnie, a zobaczysz jak rozbudzisz jego zmysły.

Możesz w tym czasie pytać się go troszczę rozpraszać, ale też nie za bardzo. Pytaj się czy to mu się podoba, czy już by chciał Cię dotknąć. Czy również ma taką samą ochotę jak Ty.

I Pamiętaj jak już zbliżycie się do siebie, Ty cały czas bądź stanowcza, aktywna, pokaż, że robisz to z miłości dla niego.

Po takim zaskoczeniu masz zagwarantowane , że w żadnym wypadku nie pójdzie „najadać się na mieście”.

www.zapasczasu.pl/

ZOBACZ TEŻ