Często staramy się zatrzymać młodość. Takim typowym „”eliksirem młodości”” naszych czasów jest zdrowa dieta i aktywny tryb życia. Okazuje się, że wiele substancji roślinnych, które od wieków miały inne działanie, można wykorzystać w walce z dodatkowymi kilogramami. Takie nowe-stare rozwiązanie to Johimbina – sposób na nadwagę. Jest to substancja białkowa, którą otrzymać można z liści i kory drzew – johimby lekarskiej i niando. Roślina na niezwykle przyczynia się do przyspieszenia procesu spalania tkanki tłuszczowej, szczególnie na brzuchu, udach oraz pośladkach.

Problem z zakwasami
Warto łączyć dietę i suplementację z ruchem. Co jednak zrobić, kiedy przetrenujemy się? Częstym problemem np. biegaczy są zakwasy łydek. Jak postępować, aby zminimalizować ryzyko ich występowania lub jak zmniejszyć ból? Taki dyskomfort pojawia się zazwyczaj albo na samym początku przygody ze sportem, albo po długiej przerwie. Najprostszym więc sposobem jest przyzwyczajenie organizmu do większego wysiłku. Nie można jednocześnie zapominać o rozgrzewce, dzięki której mięśnie będą przygotowane do treningu.

Ćwiczenia izolowane i złożone
Co to są ćwiczenia izolowane? Najprościej mówiąc – te, które podczas treningu aktywizują jedną lub maksymalnie dwie grupy mięśni. Są to najczęściej ćwiczenia siłowe. Wielu trenerów spiera się o to, która opcja jest skuteczniejsza – izolowana czy złożona. Niezależnie jednak od werdyktu specjalistów, warto słuchać swojego organizmu i wybierać to, co dla niego najlepsze w danym czasie.

www.hajpa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here