Zdrowe odżywianie wielu ludziom wciąż błędnie kojarzy się z restrykcyjną dietą. Nic bardziej mylnego. Fit potrawy również mogą być smaczne i niesamowicie zróżnicowane. Nie bez powodu każdy dietetyk układający dla nas dietę pyta o nasze upodobania. W końcu jedzenie powinno być zarówno zdrowe jak i smaczne. Zdrowe odżywianie to nie tylko dieta. To styl życia.

Zdrowe śniadania wcale nie różnią się od tych co spożywamy na co dzień. Możemy jeść kanapki prawie takie same jak dotychczas. Wystarczy zmienić chleb na razowy i ograniczyć bardziej kaloryczne produkty. Jajka świetnie sprawdzą się w roli śniadania. Zarówno ugotowane jak i w formie jajecznicy czy omletu. Przepisów na obiad również jest co nie miara. Zupy makarony, kasze. Placki z cukinii z łososiem czy faszerowane bataty mogą być świetnym pomysłem na obiad. Kolacja też nie musi być monotonna. Sałatka z soczewicą czy lekka zupa krem zasmakuje niejednemu. Przepisów na zdrowe potrawy jest naprawdę dużo. Niezależnie od naszych upodobań powinniśmy znaleźć takie, które będą nam odpowiadały. Możemy się nawet zdziwić jak dobrze mogą smakować.

Zdrowe odżywianie nie musi być nudne. Wystarczy odrobina kreatywności i fantazji w kuchni, by uczynić je interesującym. Taka kulinarna podróż na pewno nam nie zaszkodzi. W zasadzie będzie zupełnie odwrotnie. Nie dość, że zrobimy coś dla własnego zdrowia to jeszcze zyskamy możliwość poznania zupełnie nowe smaków. Potrwa, które nie tylko nam zasmakują, ale i okażą się tymi ulubionymi. Musimy jedynie dać zdrowemu odżywianiu szansę i nie mylić go z restrykcyjną, pozbawioną smaku, dietą.

www.miejscedobrejenergii.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here