Zdrowe nogi

Jak leczyć niewydolność żylną? Jakie zabiegi oferuje klinika flebologii? Jak rozpoznać u siebie pierwsze objawy, które mogą sugerować rozwijanie się schorzeń żylnych? Oto co należy wiedzieć o dolegliwościach kończyn dolnych.

Jak rozpoznać u siebie pierwsze objawy niewydolności żylnej? Co na ten temat ma do powiedzenia flebolog Warszawa?

Na schorzenia żylne kończyn dolnych cierpi spora część społeczeństwa. Problem ten – wbrew pozorom – nie dotyczy jedynie starszych osób. Coraz częściej dotyka on młodzieży. Warto wiedzieć, że na pogorszenie kondycji układu naczyniowego mogą wpłynąć nieodpowiednie nawyki żywieniowe, zbyt mało aktywności fizycznej, wykonywanie pracy siedzącej lub stojącej oraz wiele innych czynników środowiskowych. Główną rolę odgrywają jednak tutaj predyspozycje genetyczne. Warto więc trzymać rękę na pulsie i obserwować swoje ciało – zwłaszcza jeśli w rodzinie występowały choroby żylne.

Wśród głównych symptomów, które mogą informować o rozwijaniu się niewydolności żylnej, wymienić można między innymi uczucie ciężkości nóg, skurcze łydek, obrzęki kończyn dolnych i tworzenie się tzw. pajączków. W przypadku występowania powyższych objawów lekarz od żylaków powinien wykonać badania diagnostyczne i sprawdzić kondycję żył pacjenta.

Czy zabieg to konieczność? O sposobach leczenia niewydolności żylnej – flebolog Warszawa

Wiele osób odwleka wizytę u specjalisty myśląc, że od razu trafią na stół operacyjny, a później będzie ich czekać długa rehabilitacja. Trzeba zaznaczyć, że dotyczy to skrajnych przypadków, czyli schorzeń, które są w bardzo zaawansowanym stadium i które przez lata były bagatelizowane. Klinika flebologii oferuje wiele nowoczesnych zabiegów, które są mało inwazyjne i nie mają zbyt wiele wspólnego z dawnymi operacjami, które uziemiały pacjenta na wiele miesięcy. Laserowe usuwanie żylaków, skleroterapia, kompresjoterapia – dzisiaj można się leczyć w bardziej przyjemny sposób.

Należy jednak zaznaczyć, by nie ignorować pierwszych objawów niewydolności żylnej, bowiem im później wdraża się leczenie, tym trudniej jest uzyskać szybkie i w pełni zadowalające efekty. Lekarz od żylaków to taki sam specjalista, jak każdy inny – nie należy więc bać się wizyty u niego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here