Bycie w ciąży, a następnie ogromna radość gdy maluszek przyjdzie już na świat to piękny okres w życiu każdej kobiety. Jednak nie zawsze wszystko jest idealnie, zdarza się także, że coś zaboli i wiele karmiących mam zastanawia się, czy w takim przypadku może pozwolić sobie na wzięcie tabletki przeciwbólowej. Paracetamol a karmienie piersią to często wyszukiwane w Internecie hasło. Okazuje się, że właśnie Paracetamol jest zaliczany do grupy leków najbezpieczniejszych w okresie laktacji- co oznacza, że karmiące kobiety podczas bólu mogą bez obaw sięgać po ten lek. Należy jednak pamiętać, aby zachować umiar w przyjmowaniu jakichkolwiek leków.
Podczas karmienia dziecka należy zwracać szczególną uwagę nie tylko na rodzaj spożywanych pokarmów, ale także na przyjmowane płyny. Zalecenia dla karmiącej mamy – co można pić? Otóż karmiące mamy mają bardzo dużo możliwości. Po pierwsze woda- mineralna, źródlana, przegotowana, smakowa- okazuje się, że nawet woda może być pod różnymi postaciami. Należy tylko unikać nadmiernego spożywania wody gazowanej. Oprócz wody warto sięgnąć po soki owocowe- najlepiej te świeżo wyciskane. Nie trzeba też rezygnować z kawy- ale lepiej przestawić się na tą bezkofeinową.
Odchudzanie podczas karmienia piersią – Czy to dobry pomysł? Cóż nie, najlepiej dać sobie kilka tygodni na dojście do siebie po wycieńczającym porodzie i dopiero wtedy zacząć odchudzanie. Nie wolno podchodzić do tego radykalnie- wystarczy zdrowe odżywianie, dużo spacerów i kilka ćwiczeń wieczorem, aby zacząć gubić nadliczbowe kilogramy po ciąży.

www.juniorhandling.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here