Wycieczka do Japonii

Kraj Kwitnącej Wiśni od dawna przyciąga turystów swoją niezwykłością. To państwo wyspiarskie leży w zasięgu aż trzech stref klimatycznych. Jest to kraj świetnie rozwinięty technologicznie. Mimo to, nie zawsze uda nam się dogadać tam w języku angielskim. Przed wyjazdem należy uzbroić się w słownik japoński lub chodź w drobnym stopniu nauczyć się języka japońskiego. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że prędzej dogadamy się łamanym japońskim niż angielskim. Zawsze możemy próbować porozumieć się na migi, ale należy wówczas pamiętać, że jest to zupełnie inna kultura i nasze, w teorii oczywiste, znaki mogą okazać się nawet obraźliwe dla mieszkańców Japonii. Przykładowo, jeśli podajemy komuś jakiś przedmiot, należy zrobić to obiema rękami. W przypadku pieniędzy, powinniśmy położyć je na tacy. Dążenie do kontaktu fizycznego jest źle odbierane. Komunikacja pozawerbalna jest tam bardzo istotna. Nie należy entuzjastycznie czekać na uścisk dłoni lub poklepanie po ramieniu. Dla tamtejszej ludności jest to przejaw niepotrzebnej nadgorliwości. Aby uniknąć tego typu wpadek, warto przed wyjazdem poczytać odrobinę o zwyczajach tam panujących.
Niestety nie możemy liczyć w Japonii na nazwy ulic. Jeśli więc chcemy dostać się do wybranego hotelu, powinniśmy adres zapisać wcześniej na kartce, aby przekazać ją taksówkarzowi lub zwyczajnie zapytać o drogę.
Najłatwiej poruszać się po Japonii pociągiem. Są one niezwykle punktualnym oraz szybkim środkiem transportu. W tym przypadku możemy na szczęście liczyć na angielskie instrukcje przy biletomatach. Możemy także zaopatrzyć się w kartę JR Pass, dzięki której będziemy mogli poruszać się po całej Japonii.
Miejsc do zwiedzenia jest tu mnóstwo. Jeśli chcemy zwiedzić chociaż w drobnej części ten kraj, warto przyjechać tu na minimum miesiąc.
Tokio to jedno z miejsc, które trzeba zobaczyć. Stolica i największe miasto Japonii. Niezwykle różnorodne i tętniące życiem miejsce. Zetkniemy się tu zarówno z wieżowcami i neonami, jaki i z parkami pełnymi kwitnących wiśni.
Jeżeli interesują nas bogato zdobione świątynie, najlepiej odwiedzić Nikko. Jest to niewielka miejscowość położona w górach, w której znajdziemy cały kompleks świątynny. Bez względu na pogodę, zawsze jest tu mnóstwo turystów.
Jeżeli natomiast zafascynowani filmem ,, Wyznania Gejszy”, chcielibyśmy zaczerpnąć podobnego klimatu, warto wybrać się do Kioto. Na każdym kroku możemy tu podziwiać niezwykłe kimona, drewniane domy i papierowe lampiony. Tu również natkniemy się na tłumy ludzi, ale jeśli chcemy zwiedzać Japonię, musimy być na to przygotowani.
Wycieczka do Japonii na pewno będzie niezwykłym doświadczeniem. Jeśli tylko wcześniej zaczerpniemy odrobiny informacji i przygotujemy się na podróż, może udać się zwiedzić naprawdę duży obszar Japonii oraz uniknąć frustracji.
Możemy oczywiście postawić na wycieczkę z przewodnikiem, który zajmie się całą częścią organizacyjną. Aby jednak odpowiednio poczuć klimat miejsca, warto spróbować podróżować na własną rękę w towarzystwie rodziny lub przyjaciół.

www.fabrykapodroznika.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWycieczki objazdowe
Następny artykułBordowy cień do powiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here