Chciałbyś podczas urlopu przenieść się do innej rzeczywistości, odmiennej od wszystkiego, co towarzyszy na co dzień Europejczykom? Dobrym rozwiązaniem może być wycieczka do Australii. Najmniejszy kontynent, oddzielony od reszty świata wodami Oceanu Spokojnego ma turystom bardzo wiele do zaoferowania: ogromną różnorodność krajobrazu, tętniące życiem miasta i tereny słabo zaludnione, jedyną w swoim rodzaju kulturę. Przeczytaj, dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Australii i które miejsca powinieneś odwiedzić.

Wycieczki do Australii – dlaczego warto?

Australia to niezwykle fascynujący kontynent, który niejednokrotnie zaskoczy odwiedzających. Geograficzna izolacja Australii sprawiła, że jest to miejsce unikatowe pod względem kulturowym i przyrodniczym. Tutejsza fauna i flora wyróżnia się występowaniem licznych endemitów – czyli gatunków, które występują wyłącznie na określonym terenie. Warto wybrać się do Australii, chociażby po to, by zobaczyć na własne oczy kangury, dziobaki czy emu. Australia to piękne plaże, które oferują niezwykłe warunki dla wszystkich miłośników sportów wodnych, tereny pustynne, drzewa eukaliptusa. Odwiedzając Australię odkryjemy nie tylko współczesną jej kulturę, ale i przeniesiemy się do świata rdzennych jej mieszkańców – Aborygenów.

Miejsca, które warto odwiedzić podczas podróży do Australii

1)Sydney – Sydney jest największym miastem Australii i jego kulturalnym i ekonomicznym centrum. W Sydney warto zobaczyć przede wszystkim gmach słynnej opery – Sydney Opera House, most Harbour Bridge oraz wieżę Sydney Tower.

2)Miasta Canberra i Melbourne – obecna i dawna stolica Australii.

3)Uluru – samtna czerwona góra położona na pustyni, która stała się niejako symbolem Australii.

4)Wielka rafa koralowa – idealne miejsce dla miłośników nurkowania.

5)Klif Dwunastu Apostołów – w parku narodowym Port Campbell. Miejsce zachwyci nas grupą kolumn z wapienia stojących w morzu.

Oczywiście, to tylko niektóre z fascynujących miejsc, które warto zobaczyć podczas wycieczki do Australii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here