Wnętrze pod skosem – jak funkcjonalnie urządzić poddasze domu

Odpowiednia aranżacja wnętrza pod skosem wymaga nieco kreatywności, ale rezultat może przekroczyć nasze najśmielsze oczekiwania. Zamiana poddasza w pełni funkcjonalną, praktyczną przestrzeń to zadanie niełatwe, ale z pewnością godne wysiłku. Jak zatem wygodnie zaaranżować wnętrze pod skosem? Poniższy artykuł postara się odpowiedzieć na to pytanie.

Praktyczna funkcja poddasza

Po pierwsze, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak praktycznie będziemy wykorzystywać poddasze. Czy będzie to pokój dla gości? Sypialnia dla dziecka? Funkcjonalna garderoba, gabinet a może domowa biblioteczka dla rodzinnego pasjonata literatury? Odpowiedź na to podstawowe pytanie zdeterminuje nasze kolejne decyzje, związane z aranżacją pokoju.

Wnętrze pod skosem: umeblowanie

Planując zagospodarowanie poddasza, warto wykorzystać jego przestrzeń w optymalny sposób. Pozostawianie wolnego miejsca za zbyt wysokimi szafami nie jest najlepszym pomysłem. Świetnym rozwiązaniem okaże się zamówienie mebli na wymiar, w pełni dostosowanych do naszych potrzeb. Najbardziej problematyczne, niskie skosy można wypełnić kontenerami na kółkach – znakomicie sprawdzą się głównie w aranżacji przestrzeni dla dzieci.

dobrze oświetlone miejsce na poddaszu

Wnętrze pod skosem a światło

Snop naturalnego światła wpadającego na poddasze z okna dachowego również warto wykorzystać w odpowiedni sposób – może oświetlić biurko, przy którym dziecko odrabia lekcje albo duży blat, służący np. do realizacji modelarskich pasji domowników.

Projektowanie wnętrza poddasza

Jeżeli dopiero szukamy projektu domu, warto zawczasu zwrócić uwagę na rozmiary i kształt poddasza, planując organizację tej przestrzeni. W wyborze odpowiedniego, spełniającego nasze potrzeby projektu z pewnością przydatna będzie strona domoweklimaty.pl. Coraz częściej zdarza się, że poddasze (służące dotychczas w polskich domach za strych lub schowek) spełnia funkcję pełnoprawnego, zaaranżowanego pokoju. Funkcjonalna sypialnia na poddaszu – modne aranżacje w projektach domów ze skosami, które w ramach inspiracji można znaleźć w sieci, udowadniają, że wybór projektu domu z poddaszem użytkowym to dobry pomysł.

łazienka na poddaszu pod skosami

Odrobina kreatywności i wysiłku może zamienić zwykłe poddasze w przestrzeń, która zachwyci zarówno domowników, jak i gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here