Wizyta u stomatologa w ciąży

0
1427

Wiele kobiet w ciąży cierpi na nagłe problemy dentystyczne. Związane jest to z zaniedbaniem zdrowia jamy ustnej przed ciążą. Objawy takie jak ból czy stan zapalny w ciąży pojawiają się częściej, bo zmiany hormonalne mocno wpływają na to, jak funkcjonuje cały kobiecy organizm. Czy w ciąży można iść do stomatologa, korzystać ze znieczulenia lub RTG? Poniżej kilka ważnych informacji

Dentysta Gdynia i wizyty kobiet w ciąży

Dentysta to jeden z tych lekarzy, z którymi lepiej nie mieć kontaktu podczas ciąży, po prostu zdecydowanie lepiej jest zadbać o zdrowie jamy ustnej przed staraniem się o dziecko. Jeżeli jednak jakieś problemy stomatologiczne czy ból pojawią się w czasie ciąży, bez wahania należy zgłosić się do lekarza. Dobry dentysta w Gdyni, którego ofertę można podejrzeć na stronie https://www.dentystagdynia.pl/ z pewnością pomoże każdej ciężarnej, która zgłosi się ze swoim problemem.

Gdynia dentysta i RTG w ciąży

Prawie każdy gabinet dentysty w Gdyni jest wyposażony w nowoczesne RTG, niestety w przypadku kobiet w ciąży nie będzie można zrobić zdjęcia rentgenowskie. Byłoby to bardzo szkodliwe dla rozwijającego się w brzuchu kobiety dziecka, a zatem lekarze muszą wykonywać zabiegi stomatologiczne bez zdjęcia. Chociaż jest to w pewnym stopniu utrudnieniem, bardzo pomocny może okazać się na przykład mikroskop stomatologiczny, dzięki któremu lekarz będzie mógł lepiej ocenić stan zdrowia zęba.

Dentysta Gdynia i znieczulenie w ciąży

Dobra wiadomość dla kobiet w ciąży jest natomiast taka, że współcześnie naprawdę bezpiecznie można korzystać ze znieczulenia w ciąży. Jest to wręcz wskazane, bo ból jest silnym bodźcem stresowym, którego kobiety w ciąży powinny raczej unikać. Lekarz musi być jednak poinformowany o ciąży nawet wtedy, gdy to jest dopiero jej początek. Jeżeli kobieta stara się o ciążę i jeszcze nie wie, czy może w niej być, również lepiej jest powiedzieć o tym stomatologów. Dobry dentysta dobierze jak najbardziej bezpieczne znieczulenie, dzięki któremu podczas wykonywania zabiegów stomatologicznych pacjentka nie będzie odczuwała dyskomfortu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here