Wanna wolnostojąca czy klasyczna

Wolnostojąca wanna i przestronny salon kąpielowy to marzenie wielu osób. Część z nas nie może pozwolić sobie na taki model albo na wannę w ogóle – z powodu braku miejsca i mało ustawnej łazienki. Trzeba pamiętać, że dobór modeli oraz ich rozmieszczenie zależy w dużym stopniu od rozkładu wnętrza oraz jego metrażu. Wanna prostokątna lub okrągła często będzie jednym lepszym wyborem. Poniżej kilka przydatnych wskazówek, jeśli stoicie przed takim wyzwaniem.

Łazienka to szczególne wnętrze, które powinno być spersonalizowane, by spełniało swoją rolę – w odpowiednio urządzonej łazience można zrelaksować się, a nawet korzystać jak ze SPA. Koncepcji aranżacyjnych zwykle mamy wiele, kluczem do sukcesu jest dopasowanie ich do naszych oczekiwań oraz ich sprecyzowanie już na wczesnym etapie projektowania.

Weź pod uwagę wielkość łazienki i zastanów się, ile osób będzie z niej codziennie korzystać, w jakim są wieku, czy planujesz kąpać np. psa, kiedy spędzają w niej najwięcej czasu, jakie preferują formy relaksu. Od tego zależy wybór różnych urządzeń – jak brodzik prysznicowy albo wanna akrylowa lub żeliwna, bidet czy może parawan nawannowy. Przy dużej rodzinie warto zdecydować się na pokój kąpielowy, jeśli jest to możliwe.

Jaka wanna? Akrylowa, żeliwna, prostokątna, owalna, wolnostojąca?

Wybór modeli wanien jest bardzo duży – można znaleźć idealny model do każdego wnętrza. Producenci starają się, by ich oferta była najlepiej dopasowana do potrzeb – dostępne są modele wykonane z różnych materiałów, w różnych kształtach czy wielkościach. Popularna jest m.in. wanna prostokątna czy owalna, z kolei wolnostojąca króluje w przestronnych salonach kąpielowych w domach.

Jeśli w łazience jest niewiele miejsca, bo jej powierzchnia pozostawia wiele do życzenia, zwykle wszystkie urządzenia montujemy wzdłuż ścian – wtedy optymalnym wyborem będzie wanna prostokątna do zabudowy. To częsty wybór do łazienek w blokach, jeśli dysponujemy niedużym mieszkaniem.

Wanny akrylowe – główne zalety

A jaki materiał wybrać? Jednym z dobrych wyborów będzie wanna akrylowa – dobrze utrzymuje temperaturę wody, jest dźwiękochłonna, łatwa w pielęgnacji oraz utrzymaniu, gdyż można z niej bez problemu usunąć drobne rysy – pod warunkiem, że zostanie wykonana z dobrej jakości tworzywa. Nie jest też tak ciężka oraz zimna jak na przykład wanna żeliwna.

Poza tym w takim modelu można też zamontować dodatkowe elementy, różne uchwyty czy zagłówki, dopasowane do potrzeb danej rodziny, między innymi osób w starszym wieku czy też najmłodszych dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here