Walory estetyczne okien przesuwnych

Okna przesuwne to komfortowe rozwiązanie dla wyjścia na balkon lub taras. Duża tafla, przez którą wpada światło o każdej porze dnia to nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie. Przestrzeń mieszkania optycznie się powiększa, a my czujemy się bezpiecznie i wyjątkowo. Innowacyjne rozwiązania wpływają na wygodę otwierania i użytkowania.

Duże okno jest po prostu piękne

Coraz odważniejsze projekty architektoniczne biur i domów mieszkalnych pozwalają na ciekawą aranżację okien. Może ono zastąpić całą ścianę, a nawet być zamontowane w systemie narożnym. Nowoczesne budynki wykorzystują ten niezwykły element w architekturze, ponieważ duże okna są piękne i zdobią każde wnętrze. Wpada przez nie bardzo dużo światła, a to daje również oszczędności w opłatach za prąd. Naturalne światło jest zdrowsze dla naszych oczu oraz zdrowia psychicznego. Wpatrywanie się w niezwykły krajobraz za oknem jest zdecydowanie przyjemniejsze od nawet bardzo ciekawie zaaranżowanej ściany. Warto choć w jednym pomieszczeniu pozwolić sobie na taki luksus.

Mam piękny ogród, na który chcę patrzeć

Posiadanie własnego ogrodu aż prosi się o to, aby zamontować okna przesuwne, które w łatwy sposób umożliwią nam wyjście z mieszkania wprost do niego. To również częste rozwiązanie przy posiadaniu tarasu lub balkonu. Najprostsze przesuwane okna są bez możliwości uchyłu, a otwiera się je za pomocą wózka jezdnego poruszającego się po szynie. Cały mechanizm jest zupełnie nieskomplikowany i nie wymaga użycia dużej siły. Skrzydła przesuwają się lekko i prosto. Jest to, tzw. rozwiązanie unoszono-przesuwne. W zależności od rozmiaru można zdecydować o dwóch lub jednym skrzydle przesuwnym. Dla bardziej wymagających klientów są jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania.

Swoboda i komfort

Rozmiar tej przezroczystej tafli jest uwarunkowany od tego, jakie możliwości daje nam samo mieszkanie. Dlatego, zanim pomyślimy o okna przesuwnych, warto pomyśleć o tym już w trakcie powstawania projektu. Odpowiednio zamontowane skrzydło daje swobodę i komfort użytkowania. Zawsze powinno to być zlecone fachowcom, ponieważ bardzo łatwo o fuszerkę. Nowoczesne konstrukcje dają takie możliwości, jak prawie całkowite ukrycie wózków jezdnych, czy pozostawienie okna w pozycji uchylnej. O tym decyduje klient.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here