Vapowanie na świeżym powietrzu – kilka pomysłów na spędzanie czasu wolnego

0
907

Vapowanie to dla wielu użytkowników papierosów elektronicznych nie tylko zwykła, relaksująca czynność, ale także – pomysł na spędzanie czasu wolnego. Wiele osób łączy różnego typu aktywność na świeżym powietrzu właśnie z vapowaniem. Jeśli poszukujesz inspiracji na czas wolny, w którym mógłbyś zarówno vapować jak i robić inne, przyjemne, kreatywne rzeczy – poniżej udzielamy kilku podpowiedzi.

Vapowanie dozwolone – gdzie i kiedy?

Wiele Polek i Polaków vapuje regularnie. Robią to używając różnego typu papierosów elektronicznych oraz liquidów. Te ostatnie są szczególnie ważne – pozwalają odnaleźć swój ulubiony smak, a zarazem – mogą mieć dobroczynny wpływ na nasz organizm. Wszystko zależy od tego co, ile i jak vapujemy.

Pierwsze pytanie, które zadaje sobie początkujący vaper brzmi – gdzie można swobodnie i w spokoju vapować? Jeszcze 5-7 lat temu lista miejsc i obiektów, w których można było używać papierosów elektronicznych była znacznie szersza. Obecnie, w wielu miejscach dawniej dostępnych, używanie e-papierosów zostało zakazane.

Dokładnie w 2016 roku uchwalono ustawę, której treść obejmowała także używanie e-papierosów. Obecnie, są one zakazane do użytku wszędzie tam, gdzie nie można stosować również wyrobów tytoniowych. Przykładowo – komunikacja miejska, pociągi, urzędy, szkoły i uczelnie – to wszystko miejsca, w których jeszcze przed 2016 rokiem mogliśmy vapować, ale obecnie jest to zakazane.

W rezultacie – większość osób vapujących przeniosła się „na świeże powietrze”, gdzie bez przeszkód i większych ograniczeń może swobodnie „puszczać dymka”.

Idealne miejsca do vapowania – pomysły i inspiracje

Vapowanie to czynność, którą można połączyć z łatwością z podróżowaniem. Nieważne, czy podróżujesz komunikacją masową, czy rowerem – vapowanie jest świetnym pomysłem na zrelaksowanie się w czasie przesiadki lub postoju. Oczywiście – nie należy vapować na dworcach ani peronach, ale – przed elewacją budynków.

Wyprawy na łono natury to doskonały pomysł dla vaperów. Rower oraz inne jednoślady, dzięki którym wyrwiemy się z miasta i będzie podziwiać piękne krajobrazy, to świetny pomysł na wiosnę i lato. Natura tworzy doskonałą scenografię do vapowania, które staje się wówczas czynnością estetyczną. Każdy kto miał okazję zrobić sobie fotkę z gęstym dymkiem na tle krajobrazu górskiego – wie o czym mowa.

Vapowanie to także pomysł na wyprawy w obrębie twojego miejsca zamieszkania. Wiele osób łączy vapowanie z eksploracją nowych lub starych terenów – nieużytków, osiedli-widmo, pustostanów, a także miejsc widokowych, panoram.

Ponadto, vapowanie nadaje się do aktywnego zwiedzania różnego typu atrakcji turystycznych w twoim mieście lub okolicy. Ogrody botaniczne, ogrody ZOO, skanseny, muzea z wewnętrznymi ogrodami lub tarasami – to często miejsca, na których terenie znajdują się wydzielone obszary do palenia lub vapowania. Warto podkreślić, że każda podróż będąca źródłem przyjemnych doznań jest również dobrym pretekstem do „puszczenia dymka”.

Artykuł powstał przy współpracy z Liquider Store – sklepem internetowym i siecią sklepów stacjonarnych z asortymentem dla e-palaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here