Uchwyt do telewizora 60 cali ‒ jaki wybrać?

0
723

Nowoczesny telewizor wystarczy, by zamieć pokój w małą salę kinową. Jak najlepiej zamocować telewizor na ścianie? Jaki uchwyt do telewizora wybrać? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Oto najważniejsze informacje.

Zamocowanie telewizora na ścianie to rozwiązanie, które ma kilka istotnych zalet. Dzięki uchwytowi możesz zrezygnować ze stolika czy szafki RTV – w ten sposób zaoszczędzisz sporo miejsca. Duży, 60-calowy telewizor wyeksponowany na ścianie będzie prezentować się nowocześnie i estetycznie. Aby ukryć przewody, możesz skorzystać z maskującej listwy. Jeżeli dopiero urządzasz mieszkanie, możesz także pomyśleć zamontowaniu prowadnicy ukrytej pod tynkiem.

Uchwyt na telewizor 60 cali – co warto wiedzieć?

Najprostsze uchwyty umożliwiają zamocowanie telewizora w jednej, ustalonej pozycji. Praktycznym rozwiązaniem są uchwyty do telewizora z regulacją odchylenia w pionie. Dzięki temu bez problemu ustawisz ekran w taki sposób, by oglądanie było filmów i seriali było komfortowe. Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem są obrotowe uchwyty na telewizor, które umożliwiają regulowanie nachylenia w poziomie i pionie.

Telewizor najlepiej zamocować na ścianie wykonanej z cegły lub betonowej płyty. Jeżeli planujesz zawiesić uchwyt na ścianie działowej wykonanej z mniej wytrzymałych materiałów, będziesz musiał użyć dodatkowych śrub i kołków rozporowych, żeby równomiernie rozłożyć obciążenie.

Zwróć uwagę na odległość między ścianą, na której zamocowany będzie telewizor, a miejscem, w którym będziesz siedział. Zalecana odległość uzależniona jest od rozdzielczości ekranu. W przypadku telewizorów 60 cali zależność prezentuje się następująco:

  • Full HD ‒ około 2,3 metra
  • 4K ‒ około 1,2 metra.

Jaki uchwyt do telewizora 60 cali wybrać?

O czym warto pamiętać, wybierając uchwyt na telewizor 60 cali? Przede wszystkim zwróć uwagę na dopuszczalne obciążenie wieszaka. Porównaj tę wartość z wagą urządzenia. Tę informację znajdziesz w specyfikacji udostępnionej przez producenta telewizora. To bardzo ważne, by waga telewizora nie przekraczała dopuszczalnego obciążenia uchwytu – w przeciwnym razie konstrukcja może zerwać się pod zbyt dużym ciężarem.

W dopasowaniu rozmiaru uchwytu pomoże Ci standard VESA (Video Electronics Standards Association). Określa on odległości między otworami montażowymi. Oznaczenie jest uniwersalne – korzysta z niego większość producentów akcesoriów i sprzętu elektronicznego.

Szeroki wybór uchwytów na telewizory 60 cali znajdziesz w sklepie internetowym Scentre.pl: https://scentre.pl/lista/sony/uchwyty-i-wieszaki-do-telewizorow.html.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here