Gmina Tułowice to teren dość ciekawy dla tych turystów, którzy chcą lepiej poznać atrakcje województwa opolskiego. Co warto wiedzieć na temat tej gminy i jej turystycznych walorów? Jakimi obiektami warto się zainteresować w trakcie wycieczki po Tułowicach i ich najbliższej okolicy?

Gmina Tułowice, wydzielona w latach 90-tych z terenu gminy Niemodlin, jest jedną z najmłodszych i najciekawszych gmin na terenie województwa opolskiego. Kto chce lepiej poznać jej atrakcje, ten powinien na poznanie walorów tej gminy przeznaczyć przynajmniej kilka dni. Jakie atrakcje są tu najważniejsze?

Tułowice i okolice to raj dla tych turystów, którym marzą się piesze lub rowerowe wycieczki w pięknej scenerii. Rejon Tułowic zachwyca przecież i pięknymi pejzażami, i coraz lepiej rozwiniętą siecią szlaków pieszych i rowerowych. To dzięki nim turyści mogą bez problemów dotrzeć do najważniejszych atrakcji leżących na terenie tej niezwykłej gminy. Wielkim walorem Tułowic jest też bliskość tak wspaniałych kompleksów leśnych, jakimi są Bory Niemodlińskie. W lokalnym krajobrazie ważne miejsce zajmują też stawy hodowlane, które miały dawniej istotny wpływ na rozwój lokalnej gospodarki. Dziś cieszą one oczy turystów, którzy coraz częściej odwiedzają ten skrawek województwa opolskiego. A co z zabytkami? Pałac i park w Tułowicach to najważniejsza atrakcja, której w czasie wycieczki po terenie tej gminy nie można pominąć. Warto też zwrócić uwagę na te atrakcje przyrodnicze, które czekają na turystów w Szydłowie oraz w pobliskich Goszczowicach.

http://www.starovka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here