Szybkie mycie okien

Kiedy przychodzi pora na mycie okien, niejeden z nas łapie się za głowę, zwłaszcza, kiedy w domu mamy ich sporo. Jednak stosując się do kilku zasad możemy bardzo szybko i sprawnie poradzić sobie z tym problemem.
Zaczynając mycie okien, warto rozpocząć od „zebrania” pierwszej warstwy zanieczyszczeń miotełką lub odkurzaczem. Dzięki temu późniejsze etapy będą łatwiejsze.
Jeżeli chodzi o ramy, możemy z powodzeniem potraktować je odrobiną płynu do naczyń z ciepłą wodą i ściereczką. Dzięki temu najgorszą część pracy będziemy mieć za sobą już na początku. Ważne jest też, aby rozpocząć mycie od wewnętrznej strony, która jest o wiele bardziej czysta-nie będzie konieczności natychmiastowej wymiany wody. Pamiętajmy o trudno dostępnych miejscach-tam brud zbiera się najchętniej. Tutaj pomocny może być specjalny czyścik parowy, który dzięki precyzyjnej końcówce dotrze w każdy zakamarek naszego okna.
Czas przejść do meritum, czyli szyb. W zależności od upodobań, każdy wybiera specyfik odpowiedni dla siebie. Niektórzy decydują się na klasyczny płyn do mycia szyb, zwolennicy naturalnych metod wybierają mieszankę octu z wodą. W obu przypadkach ważny jest umiar i odpowiednie materiały. Warto wybierać kuchenny ręcznik papierowy bądź ściereczki, które mają niestrzępiące się włókna (na przykład mikrofibra) i dobrze chłoną wodę. Dla tych, którzy zawsze mają problem ze smugami, dobrze może sprawdzić się tzw. „odkurzacz pary”, który zbiera nadmiar wody i płynu, pozostawiając szybę zupełnie suchą.
Myjąc okna, warto pamiętać również o parapetach. To one zazwyczaj bywają siedliskiem największej liczny zanieczyszczeń, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Specjaliści od mycia okien, w szczególności przedstawicielki starszych pokoleń, są zwolenniczkami przecierania okien gazetą jako ostatni etap. Ma to podobno zapewnić perfekcyjnie wypolerowane szyby.
Należy pamiętać, że osoby mieszkające w centrum miasta są narażone na dużo więcej zanieczyszczeń, w związku z czym muszą myć je znacznie częściej. I na tę niedogodność niestety nic nie da się poradzić.

www.innowacjaiwiedza.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here