waga

Kilka dni temu rozpoczął się sezon wakacyjny. Co za tym idzie wiele osób obudziło się z trwającego zdalnego trybu życia. Nie ma co ukrywać, że taki tryb sprzyja gromadzącym się kilogramom. Każdy chce mieć jednak idealną sylwetkę, żeby móc odkryć co nieco na lato. W krótkim czasie ciężko jest spalić dużą ilość tkanki tłuszczowej. Taki proces wymaga czasu i poświęcenia. Jednak, kiedy chcemy założyć swoją ulubioną sukienkę lub bikini, nie jesteśmy na straconej pozycji. Oto zestaw najskuteczniejszych trików, które pozwolą na szybką utratę wagi. 

Przeczytaj też: https://www.shape.pl/jak-szybko-schudnac/ 

Nawadnianie kluczem do sukcesu 

Woda jest bardzo ważna dla naszego organizmu. Kiedy chcemy schudnąć, powinniśmy wypijać nawet 3 litry niegazowanej wody mineralnej, zielonej herbaty, herbat owocowych czy naparów ziołowych. Kiedy nasz organizm jest odpowiednio nawodniony, obwody naszego ciała zmniejszają się. Im mniej pijemy, tym więcej płynów zatrzymuje się w naszym ciele. 

Pamiętaj o śnie

Osoby, które śpią krócej, niż 7 godzin na dobę mogą być nawet 5 kg cięższy niż te, które śpią od 7 do 8 godzin. Na naszą waga negatywnie wpływa zbyt duża ilość snu. Sen złej jakości zmienia wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za kontrolę apetytu. Zwiększa też ilość greliny, która sprawia, że chce nam się jeść i rośnie stężenie kortyzolu, który nosi na magazynowanie tkanki tłuszczowej. 

Ogranicz spożywanie tłuszczu 

Tłuszcz to najbardziej kaloryczny składnik diety. Kiedy na patelnię wlejemy dwie łyżki oliwy z oliwek, zwiększamy kaloryczność dania, aż o 176 kcal. Nie oznacza to, że powinniśmy całkowicie zrezygnować ze smażenia. Dobrze jest używać sprayu do oliwy lub pędzelka, które pozwolą na precyzyjne rozprowadzenie małej ilości tłuszczu. 

Wyeliminuj słodycze 

Słodycze nie są dobrym składnikiem diety. Alternatywą dla nich są świeże lub suszone owoce z dodatkiem jogurtu greckiego, cynamonu, imbiru oraz kakao. Nie powinny kusić nas również słodycze, które są źródłem pustych kalorii. Poza dużą ilością cukrów i tłuszczów Nie dostarczają nam one składników odżywczych. Dla organizmu są więc bezwartościowe. 

Ogranicz sól oraz produkty solone 

Sól powoduje zatrzymanie się płynów w organizmie. Kiedy solimy więcej, tym silniej puchniemy, zatrzymując wodę w organizmie. Zrezygnujmy więc do scalania potraw i eliminujemy słone produkty w diecie. Dzięki takiemu zabiegowi możemy stracić nawet 1,5 kg w ciągu doby. 

Zobacz też: http://www.cowtoruniu.pl/spodnica-na-lato-jaka-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here