Szampon rozjaśniający włosy

Podejście do farbowania włosów oraz do stosowanych do tego celu kosmetyków dynamicznie się zmienia. Na szczęście dla samych naszych włosów, ponieważ silna chemia zawarta w większości produktów wcale nie służy ich zdrowiu. Obecnie jednak można zauważyć modę na korzystanie z naturalnych składników oraz stosowanie kosmetyków jedynie tych z firm, które wiedzą o zdrowych, bio-pochodnych składnikach. Coraz częściej również kobiety samodzielnie przygotowują szampon rozjaśniający włosy.
Koloryzacja, a więc farbowanie za pomocą silnych środków chemicznych, nigdy nie pozostaje bez wpływu na kondycję włosów. Alternatywą dla tradycyjnego farbowania w przypadku włosów w kolorze blond może być właśnie szampon rozjaśniający włosy – zdecydowanie delikatniejszy niż znane wszystkim doskonale do tej pory środki. Blondynkom kolor włosów wraz z wiekiem zaczyna się robić coraz ciemniejszy i jest to najzupełniej naturalne zjawisko. Zupełnie naturalne jest również, że włosy w zimie zawsze mają ciemniejszy odcień, a w lecie jaśniejszy za sprawą promieniowania ultrafioletowego, które zawdzięczamy słońcu. Niektóre z kobiet jednak wolą panować nad kolorem, a zmiany związane z porami roku przeszkadzają im. Na szczęście szampon rozjaśniający włosy jest w stanie w jakimś stopniu zapobiegać temu zjawisku.
Nie tylko same szampony, ale również różnego rodzaju żele do włosów są w stanie stopniowo, mycie za myciem, rozjaśniać włosy i odzyskiwać utracony blask. W składzie takich kosmetyków próżno szukać mocnej chemii, na przykład amoniaku czy barwników, które ten proces przyspieszają w przypadku tradycyjnych zabiegów kolorystycznych. Trzeba jednak pamiętać, że coś za coś – efekt będzie osiągany dużo wolniej i nie będzie on tak drastyczny jak podczas jednej, ale solidnej wizyty w salonie fryzjerskim. Warto jednak wybierać taki właśnie kompromis pomiędzy naszymi upodobaniami i przyzwyczajeniami a zdrowiem i dobrą kondycją naszych włosów – będą nam z pewnością za to wdzięczne.

www.glamourlook.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here