Wśród setek dostępnych na rynku modeli i typów szafek pod umywalkę, możemy wyodrębnić dwie podstawowe ich kategorie – szafki wiszące i stojące. Jaką wybrać do swojej łazienki? Na jakie cechy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i jak wybrać mebel w najlepszym stopniu odpowiadający naszym potrzebom? Zapraszamy do lektury.

Estetyka i funkcjonalność – wybieramy szafkę pod umywalkę

Umywalka stanowi jeden z tych elementów, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek łazienkę. Każdego dnia wykonujemy przed nią podstawowe czynności higieniczne. Nie dziwi więc fakt, że zależy nam również na odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni wokół umywalki, oraz łatwym dostępie do niezbędnych akcesoriów i przyborów łazienkowych. Jeśli dodamy do tego fakt, że szczególnie w ciasnych i mało ustawnych łazienkach, szafka stanowi jedyny mebel w całym pomieszczeniu, trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że jej wybór powinien być w sposób szczególny przemyślany i zaplanowany.

Zalety szafki stojącej

Wybór rodzaju szafki łazienkowej często determinowany jest przez ilość wolnej przestrzeni w łazience, a także przez rozmieszczenie innych elementów jej wyposażenia. Stojąca szafka z umywalką nie wymaga zaawansowanych czynności montażowych – wystarczy dostawić ją do umywalki, inaczej niż w przypadku szafek podwieszanych, gdzie niezbędne jest wykonanie otworów w ścianie. Szafki stojące dobrze prezentują się w klasycznych łazienkach, jednocześnie pozwalają one optymalizować przestrzeń składowania, gdyż zwykle najniższa półka znajduje się bezpośrednio nad podłogą (w przypadku szafek stojących na nogach) lub bezpośrednio na niej spoczywa (w przypadku szafek stawianych na posadzce).

A może szafka podwieszana?

Szafka podwieszana to z kolei ukłon w kierunku miłośników nowoczesnego designu. Dzięki swojej konstrukcji całość zestawu (szafka z umywalką) prezentuje się znacznie bardziej efektownie, a sam fakt, że szafka nie wspiera się na posadzce, nadaje jej lekkości i korzystnie wpływa na wygląd łazienki, zwłaszcza tej o nieco mniejszych rozmiarach. Zaletą szafek podwieszanych jest również fakt, że aby sięgnąć po niezbędne akcesoria, zwykle nie musimy schylać się tak mocno, jak w przypadku szafek stojących. Użytkowanie szafki wiszącej będzie więc wygodniejsze. Niestety, jej montaż wiąże się z nieco większym nakładem pracy. Należy wykonać specjalne otwory w ścianie za pomocą wiertarki i zamocować szafkę na kołki rozporowe.

Niezależnie od naszych sugestii, wybór szafki pod umywalkę powinien wynikać z osobistych preferencji użytkownika i w pełni odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Kliknij link https://strefalazienek.pl/ i zobacz najmodniejsze meble łazienkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here