zalety suchego szamponu

W ciągłym pośpiechu czasami brakuje nam czasu, ochoty lub możliwości na wykonanie podstawowych czynności, takich jak kąpiel i mycie włosów. Choć dla wielu osób poranny prysznic, mycie i suszenie włosów to świętość, nawet i one muszą przyznać, że czasem zdarza im się ten rytuał pominąć – z różnych bardzo ważnych powodów. Jak wtedy sobie poradzić z nieświeżymi włosami?

Suchy szampon na wyjątkowe sytuacje!

Szampon suchy jest kosmetykiem wymyślonym awaryjnie na wyjątkowe sytuacje. Ma działanie podobne do chusteczek odświeżających do skóry – pozwala szybko odzyskać uczucie świeżości bez wody i kosmetyków do mycia, nawet w trudnych sytuacjach. Jest on kosmetykiem w postaci bardzo miałkiego pudru ze skrobi ryżowej, dozowanego za pomocą atomizera. Taki szampon przypomina dezodorant. Proszek ten połączony jest z substancjami zapachowymi, a nierzadko również odżywiającymi, na przykład z witaminami. Dzięki temu stosowanie szamponu pozwala odświeżyć włosy, nadać im ładnego zapachu i nawet odżywić. Szampon suchy jest doskonały, aby go zawsze mieć w torebce – nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać! Kobiety najczęściej używają go, kiedy po pracy idą prosto na imprezę lub randkę, albo są w podróży i nie mają możliwości odświeżenia się. Zdaje egzamin na 100% i pozwala poczuć się pewniej nawet bez możliwości prysznica!

Jak działa suchy szampon?

Ten kosmetyk w proszku ma bardzo proste działanie. Skrobia ryżowa zawarta w nim doskonale pochłania tłuszcze. Po dokładnym spryskaniu włosów, szczególnie w okolicach skóry głowy, pojawia się cienka warstwa równomiernie rozpylonego proszku. Jego cząsteczki absorbują tłuszcz, ale aby uzyskać idealny efekt stosowania suchego szamponu, koniecznie trzeba je później usunąć. Robi się to za pomocą gęstej szczotki, którą należy po kilku minutach ekspozycji szamponu na włosach dokładnie wyczesać swoje pukle. Szampon suchy sprawia, że włosy przestają się błyszczeć od nadmiaru łoju, ale jednocześnie nie sprawiają wrażenia matowych i siwiejących. Jest to kosmetyk dobry do stosowania również na bardzo ciemnych włosach – warunkiem zadowolenia z jego użytkowania jest jednak każdorazowe bardzo dokładne wyczesywanie i wytrzepywanie kosmetyku z włosów. Rezultatem są włosy odtłuszczone, pachnące, a do tego również uniesione u nasady, bez efektu „klapnięcia”, który jest nieodłącznie związany z brakiem świeżości włosów. Należy jednak pamiętać, że suchy szampon powinno się stosować tylko w awaryjnych sytuacjach i nie jest on w stanie zastąpić normalnego mycia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here