Twoje włosy są często oklapnięte i brak w nich życia? Próbujesz układać je z użyciem suszarki i okrągłej szczotki, ale nie możesz uzyskać nigdy takiego samego efektu jak u fryzjera? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu suszarko-lokówki. Z tym urządzeniem stworzenie pełnej objętości fryzury jest banalnie proste!

Cienkie włosy często są dość trudne w ułożeniu. Problemy sprawiają również te grubsze i bardziej gęste. Jeśli nie wiesz, jak nadać im objętości i ułożyć je tak, aby wyglądały naprawdę ładnie, nie musisz wcale kupować grubych wałków i spać w nich przez całą noc. Jest wygodniejsze rozwiązanie – suszarko-lokówka?

Suszarko-lokówka – co to jest?

To urządzenie, które łączy w sobie dwie funkcje – suszenie oraz kręcenie włosów. W zależności od modelu, suszarko-lokówka może tylko podnieść włosy i nadać im objętości lub nadać im pofalowany wygląd. Zasadniczo, im szczotka w urządzeniu będzie większa, tym lepiej będzie sprawdzać się nadawaniu włosom objętości.

W sprzedaży znajdziemy też suszarko-lokówki, które mają wymienne końcówki, dlatego możemy dopasować je do tego, jaką fryzurę chcemy uzyskać.

Jak korzystać z suszarko-lokówki?

Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. Gdy chcemy nadać włosom objętości, na początku powinniśmy je lekko podsuszyć, na przykład w ręczniku i nałożyć na nie piankę do nadania objętości. Potem włączamy suszarko-lokówkę i pasmo po paśmie nakładamy włosy na szczotkę suszarki – powinna kręcić się w dół. Na koniec układamy włosy palcami i możemy utrwalić je lakierem.

Przygotowanie pełnej objętości fryzury będzie naprawdę szybkie i łatwe, ponieważ nie musimy wtedy jednocześnie w jednej ręce trzymać suszarki, a w drugiej okrągłej szczotki.

Jak wybrać najlepszą suszarko-lokówkę?

Jeśli chcemy zakupić urządzenie tego rodzaju, nie musimy przeznaczać na nie sporej sumy. Gdy na twoim celowniku także jest tania i dobra suszarko-lokówka, warto sprawdzić przede wszystkim oferty dostępne w internecie. Zakupimy ją nawet za 100-200 złotych zależnie od marki i modelu.

Dobra suszarko-lokówka powinna mieć wymienne nakładki, możliwość wyboru temperatury wraz z zimnym nawiewem. Świetną funkcją jest też jonizacja, ale jest ona dostępna głównie w urządzeniach droższych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here