Są nieco mniej znane, niż Karkonosze czy Góry Stołowe, a jednak i one zasługują na uwagę tych, dla których Sudety są głównym celem wyprawy. Góry Kaczawskie mają wiele uroku, a znajdujące się na ich terenie atrakcje turystyczne z pewnością zasługują na uwagę. Co można zobaczyć w czasie wycieczki po tych górach?

Położenie w pobliżu słynnej Kotliny Jeleniogórskiej oraz malownicza sceneria – oto walory, dzięki którym Góry Kaczawskie są przedmiotem zainteresowania turystów szukających ciekawych miejsc do urządzania pieszych wędrówek. To niewysokie góry, jednak nie brak na ich terenie ciekawych formacji skalnych oraz wulkanów. Interesująca budowa geologiczna to jeden z największych skarbów, jakimi Góry Kaczawskie mogą się pochwalić. Warto jednak pamiętać, że nie tylko miłośnicy geologii będą mogli czerpać radość z wycieczki po tych górach. W dolinie Kaczawy, rzeki przecinającej to pasmo górskie, czeka sporo ciekawych miejscowości o ciekawej historii i interesującej zabudowie.
Turystyka w Górach Kaczawskich koncentruje się wokół tutejszych wulkanów, o czym najlepiej świadczy fakt, iż główną atrakcją tego regionu stał się Szlak Wygasłych Wulkanów oraz fakt, iż głównym celem wypraw jest tu Ostrzyca Proboszczowicka, którą niektórzy nazywają śląską Fudżi-jamą. Kto chce zobaczyć bazaltowe gołoborza oraz inne geologiczne ciekawostki, ten koniecznie powinien wybrać się na jej szczyt. Warto też wybrać się na Skopiec (724 metry n. p.m.) – najwyższy szczyt w Górach Kaczawskich. Inne atrakcje turystyczne, którymi Góry Kaczawskie mogą oczarować każdego, to Borowy Jar oraz Wielkie Organy Wielisławickie. Miejscem ciekawym dla miłośników geologii będzie też odkrywka skał wulkanicznych znajduje się w pobliżu wsi Sędziszowo – kolejna atrakcja, która jest ważnym celem niejednej wycieczki.

www.quality-hotels.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here