Delikatnie osuszyć włosy. Czy ręcznik osuszy włosy w przybliżeniu, szczotkujesz i wysmuchasz? Złamiesz włosy! Nie będzie to miało szansy na długie i silne, ponieważ zajmuje się zbyt grubo, podczas gdy jest mokra. Pomyśl o włosach jak odzieży z dobrej tkaniny; nie wolno wrzucić go do suszarki, ostrożnie ją wypchnij, aby delikatnie wyschło. Traktuj włosy tak samo delikatnie. Po umyciu delikatnie osuszyć go suchym ręcznikiem i pozostawić do wyschnięcia.

Nie pędzisz włosów, gdy jest mokro. Mokre włosy mają tendencję do rozciągania i łamania się łatwiej niż suche włosy. Jeśli trzeba go zdematerializować, użyj palców i szerokiego zębatego grzebienia, aby delikatnie pracować przez splątanie.

Nie wolno wysychać włosów z wyjątkiem specjalnych okazji. Suszenie podmuchowe często powoduje uszkodzenia w postaci pęknięcia, frizzu i rozłupków, a naprawa nie jest łatwa; po prostu trzeba czekać, aż świeże włosy wyrosną.

Nie używaj surowych substancji chemicznych na włosach. Szampon i odżywka mogą być przyczyną słabego wzrostu włosów. Większość szamponów handlowych zawiera siarczany, które usuwa włosy z naturalnych olejków i pozostawiają je do uszkodzenia. Kondycjonery zawierają silikony, które nakładają włosy na chemikalia i muszą być wypłukane silniejszym szamponem. Ten cykl jest naprawdę szkodliwy dla włosów! Oto, co możesz zrobić:

Daj włosom ostatnie pranie silnym szamponem, aby pozbyć się pozostałych silikonów. Nie tym razem; delikatnie delikatnie rozgnij i pozostaw do wyschnięcia.

Daj włosy przez kilka dni. Nie rób nic z tym – nie myj go, prostuj ani nie używaj żadnych produktów.

Następnym razem, kiedy umyjesz włosy, użyj całkowicie naturalnego szamponu. Przeczytaj etykietę i użyj szamponu, który zawiera tylko naturalne oleje i inne środki czyszczące, bez chemikaliów. Można nawet spróbować szampon darmo !

Stan z rozcieńczonym ocet jabłkowy. To naprawdę działa, a kiedy wysycha, nie będziesz czuć jak octa w ogóle. W przypadku zabiegów o głębokiej kondycji spróbuj użyć oleju kokosowego. Nigdy nie będziesz chciał wracać do rzeczy, które wykorzystałeś w chemii.

http://www.gospodyni24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here