Sprzedaż działki rolnej wcale nie musi być prostym zadaniem. Jeżeli jest popyt na takie działki, wtedy warto od razu wystawić na sprzedaż nie używaną działkę rolną. Jeżeli zaś rynek ten nie jest zbytnio opłacalny, warto rozważyć w takim razie uprawę rolną na tym terenie. W zależności od tego, jaka jest obecna gleba na danym terenie, możemy zasiać różne warzywa czy inne rośliny. Może zasadzić sadzonki drzew owocowych lub innych krzewów. Można też zastanowić się nad uprawą ziemniaków, marchewki czy pomidorów. Na takie produkty zapotrzebowanie jest zawsze i może się okazać, że będzie to strzał w dziesiątkę. Także warto przemyśleć sprzedaż działki rolnej jeszcze te co najmniej dwa razy, by upewnić się czy jednak podołamy takiemu zadaniowi.
Jak bardzo trudnym zadaniem jest sprzedaż działki rolnej?

Jak już było wcześniej wspomniane, może nie być to łatwe zadanie. Ogólnie nie jest to zbyt popularny rynek. Wszystko też może zależeć od miejsca, w którym znajduje się nasza działka. Na terenach południowych może być popyt na sprzedaż działek rolnych, a na północy nie. Może też być na odwrót. Warto w takim razie najpierw rozglądnąć się, czy ktoś na przykład ogłasza się, że szuka jakiejś działki oraz też należy sprawdzić strony poświęcone obrotem nieruchomości. Dobrym pomysłem byłoby wybranie się do agenta nieruchomości, od którego dowiemy się czegoś więcej na temat obecnego rynku. Może nam on również doradzić czy sprzedaż działki rolnej będzie dla nas opłacalna.

Sprzedaż działki rolnej – kto może ją kupić?

Obecne przepisy mówią, iż kupić działkę rolną mogą jedynie rolnicy indywidualni, kościoły, parki narodowe, jednostki samorządu oraz Skarb Państwa. Jeżeli jesteś chętny na zakup takiej działki, lecz nie należysz do żadnej z wymienionych powyżej osób, można w pewien sposób obejść dane przepisy. Jeżeli udowodnisz, że będziesz dobrym rolnikiem oraz zobowiązujesz się do zamieszkania przez co najmniej pięć lat na terenie gminy, na której planowany jest zakup gruntu – będziesz mógł złożyć ofertę kupna. Oczywiście dodatkowo musisz tą ziemię poddać uprawie oraz nie możesz sprzedać tej ziemi przez przynajmniej dziesięć lat. Ostatnimi czasy całkiem dużo osób ubiega się o takie pozwolenie. Z tej perspektywy sprzedaż działki rolnej może okazać się być dobrym pomysłem, i to nawet całkiem opłacalnym. Warto w takim razie również zagłębić się w takie tematy. Jeżeli jesteś zaś potencjalnym kupcem, spełnij powyższe warunki, a na pewno niedługo rozpoczniesz swoją działalność gospodarczą.

www.otoli.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here