jak wykonac trwaly makijaz

Makijaż wykonuje się, aby podkreślić swoje naturalne piękne lub zamaskować drobne niedoskonałości. Czasem jednak to, co ma nas ozdabiać, zaczyna niekorzystanie wpływać na nasz wygląd. Tak może być z makijażem, szczególnie tym, który nie jest trwały. Po pewnym czasie tusz do rzęs rozmazuje się, szminka znika, a podkład zaczyna spływać z twarzy. Na takie zachowanie makijażu wpływa intensywny tryb życia oraz źle dobrane i utrwalone kosmetyki. Dlatego tak ważne jest, aby znać zasady robienia trwałego makijażu.

Tworząc nawet najbardziej perfekcyjny makijaż, nie ma się pewności, że nie zniknie on z twarzy po kilku godzinach. Aby pozostał on w nienaruszonymi stanie przez cały dzień konieczne jest, bowiem jego utrwalenie. Najbardziej profesjonalnym sposobem na utrwalenie makijażu jest zastosowanie odpowiednich baz, kremów i utrwalaczy. Jednak wszystkie te preparaty są drogie i często niedostępne dla większości kobiet. Istnieją jednak proste, tanie i co najważniejsze naturalne sposoby na trwały makijaż.

Zadbaj o bazę

Podstawą trwałego makijażu jest odpowiednia baza, czyli właściwie przygotowana skóra. Przed wykonaniem makijażu należy odpowiednio nawilżyć skórę. Najprostszym sposobem na to jest stosowanie kremów nawilżających do twarzy  o lekkiej konsystencji. Kremy w takiej formule nie pozostawia tłustej warstwy rozpuszczającej podkład. O odpowiednie nawilżenie warto zadbać szczególnie w suchych miejscach twarzy. Podkład na nich trudno się rozprowadza – zazwyczaj jest on położony nierównomiernie i podkreśla suche skórki.

 sposoby na trwaly makijaz

Aby makijaż był trwały, trzeba również zastosować bazę. Powinna ona być dobrana do rodzaju cery. Można stosować bazy pod makijaż rozkwitające, wygładzające, matujący czy poprawiające koloryt. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w bazę silikonową, która wyrównuje strukturę skóry. Bazę pod makijaż należy rozprowadzić w strefie T i pod oczami, a następnie poczekać aż się wchłonie.

Jak nakładać podkład kosmetyczny?

Po nałożeniu i wyschnięciu bazy następnym krokiem w tworzeniu trwałego makijażu jest zastosowanie podkładu. Najlepiej nakładać go gąbeczką lub pędzelkiem, a nie rozsmarowywać na twarzy palcami, ma to istotny wpływ na jego trwałość. Podkład powinno nakładać się na twarz cienkimi warstwami i przede wszystkim nie przesadzać z nim. Zbyt duże ilości podkładu doprowadzają do tego, że spływa on z twarzy już po kilku godzinach.

Kolejnym krokiem po odpowiednim nałożeniu podkładu jest jego utrwalenie. Można to robić z pomocą sypkiego pudru. Aby efekt był zadowalający, należy nakładać go puszkiem. Puder sypki powinno nakładać się punktowo na całej twarzy. Jego zadaniem jest nie tylko utrwalenie makijażu, ale i sprawienie, że cera nie będzie się świecić.

Trwały makijaż ust

W celu wykonania trwałego makijażu ust na początek należy je odpowiednio nawilżyć. Na spierzchniętych i popękanych wargach każda szminka czy błyszczyk będzie wyglądać nieestetyczne oraz będzie szybko znikać. Pierwszym rokiem trwałego makijażu ust jest więc ich nawilżenie balsamem. Najlepiej użyć tego, który dodatkowo ma właściwości wygładzające. Po wchłonięciu się balsamu i usunięciu ewentualnych jego resztek można  nałożyć pomadkę lub błyszczyk. Aby kolorowe kosmetyki na ustach utrzymywały się długo, koniecznie na początek obrysuj usta konturówką, a dopiero następnie zamaluj ich całą powierzchnię. W kolejnym roku odciśnij nadmiar kolorowego kosmetyku na chusteczce higienicznej i jeszcze raz pomaluj usta szminka. Dodatkowo dla utrwalenia makijażu możesz przypudrować usta sypkim pudrem i na nałożyć jeszcze jedną warstwę pomadki.

trawaly makijaz jak go wykonac

Trwały makijaż oczu

Jeżeli marzysz o trwałym makijażu oczu, koniecznie przed nałożeniem cieni pokryj powiekę odrobiną podkładu lub korektora i utrwal go pudrem. Dopiero na taką bazę nałóż cień do powiek. Trwałe kreski na powiekach najlepiej wykonywać eyelinerem, zamiast tradycyjną kredką.

Jakich kosmetyki stosować do trwałego makijażu?

Wykonując trwały makijaż liczy się to, jakich kosmetyków się używa oraz to jak się ich używa. Produkty tłuste, takie jak podkład czy róż w kremie powinny być stosowane na inne tłuste preparaty kosmetyczne. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku suchych kosmetyków, np. cieni do powiek. Trwały makijaż można wykonać, używając kosmetyków wodoodpornych, nieścieralnych i długotrwałych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here