Smartfon na wiele lat? Podpowiadamy, jak o niego zadbać

Jedni często zmieniają smartfon, kierując się modą, jego możliwościami oraz designem, inni poszukują jednak solidnego urządzenia służącego im przez wiele lat. Warto jednak nie tylko wybrać telefon o dobrej specyfikacji i wykonany z wysokiej jakości materiałów, ale też pamiętać o kilku czynnościach, które pomogą mu przetrwać w dobrym stanie jak najdłużej.

Praktyczne i modne dodatki do telefonu

Smartfony oferują wiele możliwości, ale trzeba zapewnić im odpowiednią ochronę – tym bardziej, że niektóre modele kosztują aż kilka tysięcy złotych. Warto zainwestować w solidnie wykonane etui lub pokrowiec, szkło hartowane lub folię ochronną, a także wydajną baterię.

Należy przestrzegać kilku wskazówek, aby cieszyć się nim przez kilka lat i doceniać jego możliwości. Urządzenia mobilne są podatne na różne uszkodzenia – mogą zniszczyć się przed upadek, zarysować czy też nie dać sobie rady z różnymi „ciężkimi” aplikacjami.

Etui na telefon

Do nowego urządzenia mobilnego warto kupić od razu etui lub pokrowiec, a także dobrać modne obudowy na telefon. Na rynku jest wiele modeli, dzięki czemu można dopasować naprawdę estetyczny model, o ciekawym designie. Są modele przezroczyste, kolorowe, silikonowe, gumowe, z elementami biżuteryjnymi lub brokatowymi zdobieniami.

Poza tym liczne telefony mają przód i tył szklany, ale jest wtedy narażony na zniszczenia w czasie ewentualnych upadków. Czasami kończy się na uszkodzeniach mechanicznych, ale zdarza się też, że trzeba wymienić wyświetlacz. Zamiast wydawać około tysiąca złotych, lepiej zainwestować w dobrej jakości etui.  

Szkło hartowane lub folia ochronna

Kolejne konieczne akcesoria podnoszące bezpieczeństwo telefonu to szkło hartowane lub folia ochronna. To absolutny must have – podstawowa ochrona ekranu i obecnie już standardowe rozwiązanie stosowane od razu po zakupie urządzenia. Działa jak ochronna tarcza i w razie zarysowania wystarczy wymienić folię lub szkło, co zajmuje mało czasu i niewiele kosztuje. Podczas upadku zwykle to szyba się stłucze, a wyświetlacz pozostanie w całości.

Wydajna i mocna bateria

Wydajna bateria to również ważny dodatek, gdyż może wydłużyć czas pracy telefonu. Weź też pod uwagę, że na jej stan wpływa nieprawidłowe użytkowanie telefonu. W ten sposób możesz obniżyć żywotność baterii – w takich sytuacjach konieczne jest ładowanie smartfona co kilka godzin. Unikaj zatem wystawania swojego modelu na skrajne temperatury – unikaj mrozów oraz upałów.

Chowaj wtedy telefon do pokrowca oraz torby zamiast nosić go na wierzchu, w ręku lub kieszeni. Nie czekaj też, aż telefon rozładuje się do zera – podłącz go do prądu wcześniej, a także czekaj, aż naładuje się on do około 80-90 procent. Korzystaj też jedynie z oryginalnych ładowarek.

__

Artykuł powstał we współpracy z hurtownią GSM COMTRADING

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here