Skuteczne programowanie pilotów samochodowych w Warszawie

0
1515

Ponad 20 lat temu na rynek wprowadzono elektroniczne zabezpieczenia pojazdów zwane immoboliserem. Czym jest immobiliser i jak się w dzisiejszych czasach programuje piloty samochodowe w Warszawie? Dziś szacuje się, że w immoboliserem wyposażone jest nawet 99% aut jeżdżących po polskich drogach.

Jak działa immobiliser?

Immobiliser to charakterystyczne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. Kluczyk – pilot samochodowy, posiada wbudowany transponder (nadajnik). Ma on kod kompatybilny z tym, zaprogramowanym w zamku i stacyjce pojazdu. Po naciśnięciu przycisku lub włożeniu kluczyka do stacyjki następuje wymiana danych w postaci sygnału. Jeśli oba sygnały zgadzają się ze sobą, następuje zwolnienie blokady.

Technologia jednak zmienia się i firmy wykorzystują coraz bardziej skomplikowane systemy zabezpieczeń. Istnieją bardzo skomplikowane rodzaje imobiliserów. To dlatego, gdy pojawi się konieczność ponownego programowania pilota samochodowego, warto wybrać firmę, która idzie z duchem czasu, a jednocześnie zna też dawne technologie używane w samochodach. Jedną z nich jest kluczezamkidrzwisejfy.pl z Warszawy.

Jakie są metody na programowanie pilotów samochodowych?

Istnieją trzy najbardziej popularne metody programowania pilotów samochodowych. Pierwszym z nich jest tworzenie kopii z klucza głównego. Na szczęście ten rodzaj usługi można wykonać nawet w połowie aut jeżdżących po drogach w Warszawie i w całej Polsce. Całość trwa chwilę – nawet 20 minut.

Innym rodzajem kodowania pilotów samochodowych jest podłączenie do wtyków diagnostycznych. Dotyczy to pojazdów nowszej generacji, w których zastosowano szereg innowacyjnych technologii. Dlaczego nie możemy w tym przypadku odtworzyć kopii z klucza głównego? Ponieważ ten system nie posiada stałego kodu zapisanego w pilocie samochodowym, lecz kod zmienia się każdorazowo przy uruchomieniu pojazdu. To dlatego należy podłączyć wtyki diagnostyczne do obu podzespołów i zsynchronizować je razem. To nieco bardziej złożona procedura, która może potrwać nawet 40 minut.

Najbardziej skomplikowanym sposobem na programowanie pilotów samochodowych warszawa jest ten, w którym klient zgubił ostatnią sztukę urządzenia z immobiliserem. Procedura dorabiania jest podobna do opisanej wcześniej – drugiej – ale czasami konieczny jest nawet demontaż licznika, co pozwala na pobieranie bezpośrednio danych z samego pojazdu. Każda firma oferująca usługę programowania pilotów samochodowych w Warszawie powinna najpierw uzgodnić z klientem procedurę dorabiania i opisać wszystkie niezbędne czynności.

Wybierz zaufaną firmę z Warszawy

Firma kluczezamkidrzwisejfy.pl z Warszawy dzięki doświadczonemu zespołowi i posiadaniu niezbędnego oprzyrządowania do programowania pilotów samochodowych, na pewno będzie w stanie Tobie pomóc. To zaufana firma, która dba także o bezpieczeństwo swoich klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here