Skóra pozbawiona blasku? Pięć sposobów na wzbudzenie witalności cery

Czujesz, że twoja skóra nie jest już tak pełna blasku i energii jak kiedyś? A może wyraźnie widzisz w lustrze, że wygląda na zmęczoną, jest poszarzała i nie prezentuje się najlepiej? W takim wypadku musisz wiedzieć jedno – brakuje jej witalności, a regeneracja jest zahamowana. Dowiedz się, co zrobić, by wzbudzić procesy odnowy, by cera prezentowała się lepiej! Oto pięć najlepszych sposobów.

  1. Odpowiedni krem na dzień i na noc

Najważniejszym elementem pielęgnacji przywracającej witalność jest regularne stosowanie kremów. Ich najważniejszym zadaniem jest zapewnienie maksymalnego nawilżenia i ochrona skóry przed działaniem czynników zewnętrznych. Nie można zapomnieć ani o kremie na dzień, ani na noc – oba kosmetyki są konieczne i bardzo dobrze się uzupełniają.

  1. Kosmetyki na odpowiedni problem

Stosowanie standardowych kosmetyków nawilżających dobrze się sprawdza, ale jeśli masz problem z brakiem witalności i poszarzałą cerą, koniecznie sięgnij po odpowiednie specyfiki. Powinny być idealnie dobrane do twoich potrzeb. Aby poradzić sobie ze zmniejszoną witalnością skóry, koniecznie musisz używać kosmetyków, które poprawiają kondycję tkanki na każdym poziomie. Świetnym przykładem jest Age Perfect Złoty Wiek od L’Oréal, krem, który zawiera składniki odżywcze i roślinne stymulujące witalność, wzbudzające naturalny blask i zwiększające gęstość skóry.

  1. Regularny masaż twarzy

Nakładanie kremu Age Perfect Złoty Wiek jest świetnym pretekstem do wykonania masażu twarzy. Regularne masowanie, uciskanie i pocieranie skóry wzbudza mikrokrążenie, które sprawia, że komórki skóry są lepiej nawodnione i natlenione. Wraz z krwią dociera do nich więcej składników odżywczych, które dostarczasz sobie z jedzenia, na dodatek skóra jest lepiej przygotowana do przyjmowania składników zewnętrznych, pochodzących z kremów i kosmetyków. Masaż twarzy możesz wykonywać codziennie, palcami lub specjalnym masażerem.

  1. Serum od czasu do czasu

Serum to mocno skoncentrowany kosmetyk, który błyskawicznie poprawia jakość cery. Nie można stosować go na co dzień, ale co kilka miesięcy warto przeprowadzić dwu-, trzytygodniową kurację. Możesz zastosować serum o dowolnym działaniu, w zależności od tego, czego tak naprawdę potrzebujesz. W czasie jego stosowania nie rezygnuj z kremu na noc – serum tylko wzmocni jego działanie.

  1. Dokładne oczyszczanie twarzy

Trudno oczekiwać, że nieoczyszczona lub źle oczyszczona twarz będzie w dobrej kondycji. Tak naprawdę najważniejszą przyczyną utraty witalności, elastyczności i blasku są wolne rodniki, które nasza skóra „zbiera” przez cały dzień. Na dodatek przyczyniają się do tego miejskie zanieczyszczenia i odkładający się martwy naskórek. Chociaż zabrudzenia są niewidoczne gołym okiem, bardzo obciążają skórę i sprawiają, że gorzej się regeneruje. Dlatego kosmetyki oczyszczające należy stosować dwa razy dziennie – rano i wieczorem, jeszcze przed zastosowaniem kremu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here