Dla miłośników wypoczynku na plaży i tych, którzy stawiają na piękne widoki, Majorka jest doskonałym miejscem na wczasy. Tu atrakcji nie brakuje, a malowniczych zakątków jest tu wiele. W gronie miejsc wyjątkowo polecanych turystom znajduje się półwysep Fromentor, który przyciąga swym dzikim, górzystym charakterem.
Opadające do morza klify sprawiły, że półwysep Fromentor stał się celem niejednej wycieczki. Ten widok z pewnością może zachwycić każdego. Malownicze zatoczki oraz trasa widokowa stworzona z myślą o turystach ułatwiają zapoznanie się z pięknej tej części wyspy. W pobliżu uwagę przyciąga też malownicza plaża, na której bardzo chętnie wypoczywają rodzice z dziećmi. Dodatkową atrakcją są tu rejsy wycieczkowe, dzięki którym półwysep Fromentor można podziwiać z niezwykłej perspektywy.
Ten malowniczy zakątek przyciąga nie tylko turystów spragnionych pięknych widoków i wypoczynku w niezwykłej scenerii. Półwysep Fromentor może się pochwalić wspaniałą przyrodą, dzięki której jest kuszącym celem niejednej wycieczki o takiej tematyce. Wspaniałe drzewa oliwne oraz liczne gatunki storczyków i paproci są tu ogromną atrakcją dla botaników. Wspaniale prezentuje się tu również świat zwierząt, którego najpiękniejszymi przedstawicielami są ptaki. Mewy i kormorany przyciągają ornitologów, wielką atrakcją są dla nich również tutejsze kolonie sokołów skalnych. Wizyta w tym miejscu jest zatem dodatkową szansą na zapoznanie się z bogactwem i różnorodnością- głównymi cechami, którymi przyciąga Majorka turystów – przyrodników.

www.innebrzmienia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here