Ścianki akustyczne ze szkła

Budując i remontując biurowce coraz częściej stosuje się tak zwany open space. Takie rozwiązanie pozwala zmieścić dużo więcej stanowisk pracy na tej samej przestrzeni, co jest zwyczajnie tańsze i ma znaczenie zwłaszcza w drogich lokalizacjach. Wadą jest jednak hałas, ale da się z nim walczyć na przykład za pomocą ścianek akustycznych ze szkła.

Hałas – wróg wydajnej pracy

Większość pracowników otwartych przestrzeni wskazuje jeden kluczowy czynnik, który negatywnie wpływa na wydajność ich pracy. Jest to wszechobecny szum i hałas, którego niemal nie da się uniknąć. Szczególnie z jego powodu cierpią osoby wysoko wrażliwe.

By jakoś jednak przetrwać w takiej przestrzeni często zaleca się pracownikom stosowanie mocno wyciszających słuchawek, nie tyle po to by słuchać kojącej muzyki, ile po to by odciąć się od nadmiaru dźwięków. Są jednak wygodniejsze rozwiązania, o które powinien zadbać projektant budynku, takie jak ścianki akustyczne ze szkła.

Co dają szklane ścianki akustyczne?

Brak ścianek na open space ma dwie główne przyczyny, chodzi o to by jak najwięcej osób pomieścić na danym metrażu, oraz o to by wszystkie te osoby miały dostęp do dziennego światła. Oznacza to jednak, że ten niewielki szum, który wytwarza każda z osób staje się w takim pomieszczeniu sporym hałasem.

Rozwiązaniem tego problemu są ścianki akustyczne ze szkła, które nie zajmują wiele miejsca, doskonale tłumią hałas, a jednocześnie nie zabierają dostępu do światła słonecznego. Takie ścianki najczęściej stosuje się w salkach konferencyjnych, ale z powodzeniem można nimi oddzielać strefy pracy poszczególnych zespołów i zmniejszać szum panujący w pomieszczeniach.

Dlaczego warto stawiać na ścianki akustyczne ze szkła?

Niezależnie od rodzaju aranżacji wnętrza dodanie ścianek akustycznych ze szkła nie jest problemem. Szkło jest na tyle minimalistyczne, że z łatwością stopi się z już istniejącym wystrojem, i to nie ograniczając pracownikom dostępu do naturalnego światła.

Dzięki takim ściankom można zredukować hałas, a to ma swoje wymierne korzyści, bo wpływa pozytywnie na wydajność pracy. Co więcej, takie ścianki, wykonane z częściowo matowego szkła pozwalają też oddzielić przestrzenie, w których pracownicy mogą zyskać choć odrobinę poczucia prywatności.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here