Sauna na włosy

Sauna na włosy to zabieg odżywiający i nawilżający, który podobnie jak tradycyjna sauna, wykorzystuje w tym celu ciepło. Wysoka temperatura sprawia, że łuski włosa się otwierają, dzięki temu składniki aktywne z kosmetyku który jest zaaplikowany lepiej przenikają w strukturę włosa. Zaletą tego typu zabiegu jest to, że go wykonać zarówno w domowym zaciszu, jak i profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Dla kogo jest dedykowany zabieg sauny na włosy?

Sauna na to zabieg z którego powinny skorzystać przede wszystkim kobiety, których włosy są zniszczone i przesuszone.  Sauna pozwoli składnikom odżywczym, znajdującym się w kosmetykach lepiej wniknąć w każde pasmo włosa.

Sauna do włosów jest również świetnym zabiegiem regenerującym, po urlopie w słonecznym miejscu. Promieniowanie słoneczne, słona woda wszystkie te czynniki sprawiają, że nasze włosy stają się łamliwe, rozdwajające i tracą blask.

Przeczytaj też: http://www.mamandi.pl/jak-powinna-wygladac-dieta-dziecka/

Na czym polega sauna na włosy?

Sauna do włosów to zabieg wykonywany z użyciem specjalnego urządzenia w kształcie kopuły, które przypomina tradycyjną fryzjerską suszarkę – jest od niej jednak nieco większe. Przed rozpoczęciem zabiegu, włosy są dwukrotnie myte szamponem, po czym nakłada się na nie specjalną maskę przeznaczoną do sauny na włosy.

Dobry fryzjer będzie posiadał co najmniej kilka tego rodzaju produktów o różnym składzie i dobierze ten najbardziej odpowiedni dla naszych potrzeb. Po nałożeniu kosmetyku włosy są upinane, a my siadamy pod aparaturą. W tylnej części urządzenia znajduje się pojemnik, w którym nagrzewa się woda destylowana. Po osiągnięciu określonej temperatury pod kopułą zaczyna wydostawać się para wodna. Zabieg trwa około 20 minut – po tym czasie maska jest spłukiwana z włosów, a następnie są one suszone i układane.

Efekty korzystania z sauny na włosy

Ciepła para wodna, która wydobywa się z urządzenia w znacznym stopniu potęguje efekty, które utrzymujemy poprzez wcześniejsze zaaplikowanie maski na włosy. Pod wpływem ciepła i wilgoci wszelkie składniki wnikają w głąb włosa i w ten sposób wzmacniają go. Poza biegu włosy wyglądają na zdrowe, są gładkie i błyszczące.

Efekty sauny na włosy zazwyczaj utrzymują się przez tydzień, chociaż jest to uzależnione od tego jak często myjemy włosy. W sytuacji, gdy nasze kosmyki są silnie zniszczone powinniśmy powtórzyć zabieg, najlepiej jest go wykonać 4-5 razy, w tygodniowym odstępie.

Źródło: https://e-rumia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here