Rodzaje słuchawek

Wybór słuchawek nie jest wcale banalnie prostym zadaniem. Jeśli zaczniesz wdrażać się w temat, okaże się, że różnych modeli jest tak wiele, że trudno stwierdzić, które będą najlepsze. Sprawdź, jaki masz wybór, by dopasować najlepsze słuchawki do swoich potrzeb.

Szeroki wybór słuchawek

Pierwsze słuchawki zadebiutowały pod koniec XIX wieku i w niczym nie przypominały obecnych. Zapoczątkowały jednak intensywne prace nad tymi gadżetami, które bardzo szybko zyskały popularność. Dla porównania pierwsze telefony komórkowe były wielkości walizki, a później cegłówki, z kolei słuchawki ważyły aż… 5 kilogramów! Ich przydatność była wątpliwa, sprawdzały się jednak w centralach telefonicznych. Dopiero w 1910 roku zaczęto ich używam powszechnie – dzisiaj modeli słuchawek do wyboru jest bardzo dużo. Jakie znajdziemy w ofercie?

Słuchawki nauszne bezprzewodowe

Są bardzo wygodne, zwłaszcza, jeśli jesteśmy cały czas w ruchu. Plączący się kabel irytuje wielu użytkowników, dlatego ta nowoczesna technologia szybko zyskuje dużą popularność. Do wyboru są zarówno słuchawki nauszne bezprzewodowe, jak i modele wokółuszne. Taki model można podłączyć do wybranego urządzenia, które generuje dźwięk przez np. moduł Bluetooth.

Jedną z naszych propozycji są słuchawki Skullcandy Hesh Evo – mogą grać aż do 36 godzin na jednym ładowaniu, mają składaną i wytłumiającą konstrukcję oraz wbudowany lokalizator Tile™, dzięki któremu znajdziesz je bez problemu. Zwracają uwagę także oryginalnym designem.

Słuchawki nauszne przewodowe

Słuchawki przewodowe charakteryzuje wysoka jakość brzmienia i ich zalety doceniają m.in. audiofile. Jeśli nie słuchacz muzyki w podróży czy w pracy, lecz rozkoszujesz się nią w warunkach domowych, będą dobrym wyborem.

Słuchawki dokanałowe przewodowe

Niedrogie, odporne na pot i wilgoć (IPX4), zapewniające izolację akustyczną, posiadające wbudowany mikrofon słuchawki to nadal model chętnie wybierany przez wiele osób, mimo że obecnie największą popularnością cieszą się słuchawki bez kabli. Dokanałowe modele przewodowe będą jednak dobre do codziennego użytku czy do biegania – zwróć uwagę na model Skullcandy Set 3,5 mm AUX.

Słuchawki dokanałowe bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe, przede wszystkim modele w technologii True Wireless, to najnowsze osiągnięcie w tej branży. Modele dokanałowe umieszcza się wewnątrz kanału słuchowego. Sprawdzą się na przykład podczas spaceru lub podróży. Są lekkie, niewielkie, mobilne – wiele z nich można dopasować do budowy ucha. Mogą też mieć dodatkowe zabezpieczenia, które uchronią nas przed ich zgubieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here