Ranking chińskich marek smartfonów

Telefony chińskich producentów już dawno zostały docenione przez wielu użytkowników – oferują szeroki zakres możliwości w przystępnej cenie. Niektóre marki mają już ugruntowaną pozycję na rynku – jak m.in. Huawei – a wiele z nich walczy o swój sukces – jak m.in. telefony Xiaomi, Vivo, Oppo czy Honor. Poniżej krótkie zestawienie polecanych przez nas chińskich producentów telefonów.

Tanie, a dobre – smartfony chińskich producentów

Chińskie marki telefonów podbiły rynek urządzeń elektronicznych, a produkowane przez nie smartfony cieszą się rosnącą popularnością – oferują dobre parametry za przyzwoitą cenę. Warto zauważyć, że wśród najpopularniejszych marek telefonów na świecie są aż trzy chińskie.

Telefony Xiaomi czy Oppo budzą zainteresowanie swoimi możliwościami oraz ceną. Świetnie odpowiadają one na potrzeby wielu użytkowników. Huawei z kolei ma w ofercie smartfony klasy Premium, które z powodzeniem konkurują z flagowcami Samsung czy Apple.

TOP 3 chińskie marki smartfonów

Smartfon Huawei. Ta marka produkuje urządzenia skierowane do wymagających użytkowników, którzy szukają nieco tańszej alternatywy dla modeli Samsung oraz Apple. Huawei to trzeci pod względem wielkości producent smartfonów, a telefony z serii Mate oraz flagowej serii P są wyposażone m.in. w wydajne podzespoły i wysokiej jakości ekrany. Dla mniej wymagających firma również przygotowała odpowiednie serie – jak Y oraz P Smart.

Urządzenia marki Oppo. Ta marka stawia przede wszystkim na nowoczesne technologie i chętnie je wykorzystuje w swoich urządzeniach. Jest producentem nie tylko telefonów, ale także inteligentnych urządzeń. Działa od 2008 roku, a na polskim rynku od 2019 roku, a na światowym rynku smartfonów obecnie znajduje się wśród 5 najważniejszych marek. Jej telefony mają też ciekawy design, co dla wielu osób ma znaczenie. Oppo to również lider w rozwiązaniach opartych o sieć 5G. Co ciekawe, marka zdobyła nagrodę „Marka Roku” w plebiscycie Tech Awards 2020.

Telefony Xiaomi. Urządzenia tej marki łączą dobre parametry z przystępną ceną, ale firma już nie jest traktowana jak „chińska marka dla ubogich”. W ofercie tego producenta można znaleźć modele z różnej półki cenowej – od tańszych, przez średniaki, aż po flagowe telefony Xiaomi, o imponujących możliwościach, z solidną baterią i obsługujące sieć 5G.

Marka udowadnia, że wydajność i dobra cena mogą iść w parze – chińska firma jest obecnie jednym z największych producentów smartfonów na świecie, mimo że podbój polskiego rynku rozpoczęła dopiero w 2015 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here