Kolonoskopia jest to badanie przewodu pokarmowego. Polega ono na obejrzeniu jelita grubego. Przez odbyt jest wprowadzana specjalna rurka, na której zakończeniu znajduje się kamerka, która umożliwia nam odebranie obrazu na monitorze.
A zatem jak przygotować się do kolonoskopii? Mamy dla Ciebie rozwiązanie.
Pamiętaj, że do takiego badania musisz zacząć się przygotowywać już tydzień przed wykonaniem badania. Konieczne jest zaprzestanie przyjmowania żelaza. Musimy również unikać takich produktów jak: owoce i warzywa, które w sobie zawierają drobne pestki. Pieczywo z ziarnami. Jednak najważniejsze jest zaprzestanie spożywania buraków czerwonych. Mogą się one przyczynić do zmiany koloru błony jelita.
Na trzy dni przed takim badaniem musimy zmienić naszą dietę na lekkostrawną. Przede wszystkim musimy ograniczyć produkty zawierające dużą ilość błonnika pokarmowego. Nie należy spożywać także stałych posiłków. Na tym etapie wskazana jest dieta płynna. Może to być kawa, woda, herbata czy też nawet sok, który nie zawiera miąższu.
Na dzień przed takim badaniem jedyne co możemy zjeść to jest śniadanie, które nie będzie zawierało żadnych napoi gazowanych i mleka.
Musimy również pamiętać, że około 14 godziny przed badaniem powinniśmy rozpocząć przygotowanie do badania. Polega ono na przyjmowaniu FORTRANSU, jest to preparat dostępnych tylko i wyłącznie w aptekach kupowany na receptę. Musimy zaopatrzyć się w jedno opakowanie, które zawiera cztery saszetki takiego preparatu.
Już wyjaśniamy jak należy odpowiednio przyjąć taki lek. Każdą saszetkę, która znajduje się w opakowaniu musimy rozpuścić w jednym litrze wody niegazowanej i wypić w ciągu 5-6 godzin. Oczywiście możemy poprawić trochę smak i możemy schłodzić nasz preparat bądź dodać do niego trochę soku z cytryny.
Przy rozpoczęciu przyjmowania roztworu fosforanu nie możemy spożywać żadnych posiłków. Spokojnie, możemy pić wodę, jednak musimy być ona tylko i wyłącznie niegazowana lub jak ktoś woli herbatę. Naszą reakcją na przyjęcie takiego roztworu będą wypróżnienia.

www.galax-sport.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here