Pryszcze podskórne bolące nie do wyciśnięcia

Krosty pod skórą na twarzy to dosyć bolesny problem. Takie podskórne pryszcze nie tylko szpecą skórę, ale także często sprawiają ból. Tego typu zmiany skórne mogą mieć różnorakie źródło. Najczęściej są objawem trądziku pospolitego, ale zdarza się, że wyskakują nawet na skórze, która na co dzień nie sprawia problemów. Zwykle pojawiają się na twarzy w okolicach brody, policzków i czoła, a więc tam, gdzie liczba gruczołów łojowych jest największa.

Pryszcze podskórne bolące nie do wyciśnięcia – jak sobie z nimi radzić?

Wiele osób niesłusznie uważa, że najlepszym sposobem na szybkie usunięcie pryszcza jest po prostu jego wyciśnięcie. Niestety, jak wiadomo, to jedna z najgorszych, ale wciąż powszechnie stosowanych metod. Wyciskanie pryszczy jest nieskuteczne i przyczynia się do rozprzestrzeniania bakterii po całej twarzy oraz naraża na powstanie głębokich blizn lub przebarwień. Wyciskając podskórne pryszcze, możemy jedynie zaszkodzić i efekt będzie odwrotny od zamierzonego – zamiast zahamować powstawanie pryszczy, wzrasta ich nadmierna produkcja.

Pomocnym produktem w codziennej pielęgnacji jest Mixa Oczyszczający żel myjący bez mydła, który  sprawia, że skóra zostaje oczyszczona, odzyskuje świeżość i komfort. Dodatkowo oczyszcza pory i redukuje niedoskonałości dzień po dniu. 

Wybierając tylko sprawdzone produkty, nasza skóra zostanie dokładnie oczyszczona i nawilżona, a niedoskonałości będą widocznie zredukowane. Często pojawiają się także na twarzy pryszcze podskórne bolące nie do wyciśnięcia. Bardzo ważne jest w takim wypadku dokładne oczyszczanie skóry twarzy oraz regularne złuszczanie naskórka.

Jak skutecznie pozbyć się pryszczy podskórnych?

Najważniejsza jest codzienna pielęgnacja i stosowanie odpowiednich kosmetyków przeciw niedoskonałościom. Takie pryszcze podskórne bolące nie do wyciśnięcia mogą być przyczyną zakażenia bakteryjnego lub efektem kontaktowego zapalenia skóry. Jak walczyć z problemem podskórnych pryszczy i bolących zmian? Należy wyeliminować ewentualne problemy hormonalne i ogólne infekcje organizmu, a także nietolerancje pokarmowe. Trzeba także pamiętać, że pryszczy nie należy wyciskać, ponieważ każde przerwanie ciągłości tkanki łącznej może być przyczyną trwałych i głębokich blizn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here