Prostownik z rozruchem

Sytuacja, w której zapomnieliśmy wyłączyć świateł lub po mroźnej nocy samochód nie chciał odpalić zdarzyła się chyba każdemu kierowcy. Rozładowany akumulator to spory problem, gdyż ponowne naładowanie go za pomocą zwykłego prostownika trwa dość długo. Nowoczesne samochody mają bardzo dużo układów elektronicznych, dlatego ich zasilanie jest kluczowe do prawidłowego funkcjonowania pojazdu. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie prostownika z funkcją rozruchu, który nie tylko pozwoli na naładowanie akumulatora, ale w przypadku nagłej potrzeby umożliwi szybkie uruchomienie pojazdu. Jaki prostownik z rozruchem sprawdzi się najlepiej?

  1. Co to jest prostownik?
  2. Prostownik z rozruchem
  3. Jaki prostownik z rozruchem wybrać?

Co to jest prostownik?

Prostownik to urządzenie, które dzięki możliwości zamiany prądu zmiennego na prąd stały umożliwia między innymi naładowanie akumulatora samochodowego. Aby był on jak najbardziej skuteczny, należy wybrać takie urządzenie, które będzie z godne z parametrami akumulatora w naszym samochodzie. Napięcie zasilające prostownika z reguły wynosi 12 V lub 24 V, natomiast napięcie prostownika i akumulatora musi być identyczne. Najprostsze prostowniki są często wykorzystywane ze względu na niską cenę oraz możliwość zastosowania nawet w starszych modelach, jednak czas ładowania akumulatora jest bardzo długi, dlatego warto zainwestować w prostownik z rozruchem, który znacznie ułatwi uruchomienie pojazdu.

Prostownik z rozruchem

Najprostszą metodą na uruchomienie pojazdu z rozładowanym akumulatorem jest skorzystanie z pomocy innego kierowcy, co jednak w przypadku, gdy samochód konieczny jest natychmiast, a nie ma nikogo pod ręką? Prostownik z rozruchem umożliwia natychmiastowe uruchomienie silnika, dlatego warto mieć taki we własnym garażu. Urządzenia takie są nieco większe niż klasyczne prostowniki, pozwalają również na uruchomienie innych pojazdów niż samochody osobowe. Ze względu na gabaryty urządzenia te posiadają kółka, umożliwiające szybkie przewiezienie ich w miejsce, gdzie będą potrzebne. W zależności od potrzeb, mają one funkcje ładowania zwykłego, ładowania przyspieszonego oraz natychmiastowego rozruchu pojazdu.

Jaki prostownik z rozruchem wybrać?

Jaki prostownik z rozruchem wybrać? Należy zwrócić uwagę na jego parametry tak, aby były dopasowane do typu akumulatora, znajdującego się w samochodzie. Prąd ładowania nie powinien przekraczać wartości jednej dziesiątej pojemności akumulatora, natomiast napięcie wyjściowe i napięcie akumulatora powinno być takie samo. Prostowniki z rozruchem powinny posiadać także funkcję przełączania trybu ładowania, kilkustopniową regulację prądu ładowania a także bezpieczną dla użytkowników obudowę. W zestawie nie powinno oczywiście zabraknąć odpowiednich przewodów, niektórzy producenci dodają także zapasowy bezpiecznik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here