Różne schorzenia i dolegliwości dotykają nas wszystkich. Ich leczenie czasami trwa krócej lub dłużej, bywa że kończy się operacją. Niektóre z chorób są zmorą współczesnego społeczeństwa, inne należą do rzadkości. Jedne łatwo można wyleczyć, ale są też takie, z którymi zmagamy się, nie mając często nadziei na wyleczenie.

Pasożyty
Wśród chorób najbardziej popularnych wymienić można pasożyty ludzkie, którymi zakażamy się w wyniku niewłaściwej higieny, spożywania zakażonego pożywienia albo wody. Najczęściej występują owsiki, glisty, włosienie, ale też tasiemce, przywry i lamblie. W terapii stosuje się leki paraliżujące układ nerwowy pasożytów, ale są też domowe sposoby walki z nimi. Pestki z dyni jako środek na odrobaczanie stosowany jest z powodzeniem u dzieci i u dorosłych. Muszą to być jednak pestki świeże, spożywane na czczo.

Choroba Peyroniego – objawy i sposoby leczenia
Do rzadkich schorzeń, uważanych przez niektórych za wstydliwe, zalicza się chorobę Peyroniego, zwaną też plastycznym skrzywieniem prącia. Jej objawem jest skrzywienie penisa, które sprawia ból w czasie wzwodu uniemożliwiając stosunek. Zdarza się, że dolegliwości znikają samoistnie, ale jeżeli tak się nie stanie, stosuje się leczenie farmakologiczne lub chirurgiczne.

Cesarskie cięcie na życzenie – formalności i koszty
Wśród poważnych operacji wynikających z zagrożenia życia wymienić należy cesarskie cięcie. Jest wiele wskazań do jej wykonania związanych ze stanem zdrowia matki lub płodu. Niektóre jednak kobiety, bojąc się naturalnego porodu, wybierają tę opcję. W prywatnej klinice za taki zabieg trzeba zapłacić ok 6 -10 tys. zł, natomiast w szpitalu państwowym cesarki na życzenie oficjalnie się nie wykonuje. W porozumieniu z lekarzem jest to jednak wykonalne – koszt ok. 2-3 tys. zł.

www.zabobon.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here