Polacy chętnie żyją w Niemczech

Od chwili, kiedy w 2004 roku Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, ostatecznie otworzyły się dla obywateli naszego kraju szerokie perspektywy podejmowania pracy zawodowej i zarobkowej poza ojczyzną. Tysiące głównie młodych ludzi skrzętnie skorzystało z tej szansy. Jeśli za granicę wyjeżdżamy w pojedynkę, może nam doskwierać samotność. Warto poszukać towarzystwa, w czym pomagają portale randkowe.

Ile Polaków jest w Niemczech?

We wszystkich niemieckich landach mieszka ponad 2 miliony Polaków, a właściwie osób z tzw. polskim tłem migracyjnym. Tym samym nasz zachodni sąsiad jest jednym z największych skupisk naszych rodaków w całej Unii Europejskiej, zaraz po Wielkiej Brytanii. Samych Polaków pracujących w Niemczech, według danych z maja 2016 roku jest około 350 tys., ale liczba ta stale się zwiększa. Jeszcze w 2011 roku na terenie Niemiec pracowało zaledwie 184 tys. naszych rodaków. Jednak do tego trzeba dodać osoby, które nie pracują, a tych jest znacznie więcej niż Polaków aktywnych zawodowo.

Najwięcej naszych rodaków mieszka obecnie w landzie Nadrenia – Północna Westfalia – ponad 786 tys., w Bawarii – 202 tys. osób, w Badenii-Wirtembergii (202 210 osób) oraz w Dolnej Saksonii (około 201 tys. osób). Najmniej Polaków rozsianych jest w Turyngii – zaledwie nieco ponad 10 tys. osób.

Jak żyje się Polakom w Niemczech?

Najczęściej do Niemiec Polacy wyjeżdżają za pracą oraz ze względów rodzinnych. Wielu z nas ma bliskich zamieszkujących za zachodnią granicą i dlatego postanawia się również tam przenieść.  Są i tacy, którzy na wyjazd do Niemiec decydują się, ponieważ nie mogą znaleźć odpowiedniej, dobrze płatnej pracy w Polsce. Niemcy mają znakomity system socjalny, który zabezpiecza przed niedostatkiem nawet na wypadek utraty zatrudnienia. Kraj ten zapewnia wiele systemów zachęt do podejmowania działalności i pracy.

Randki online rozwiązaniem dla samotnych?

Wielu Polaków wyjeżdża do Niemiec samodzielnie i nie mają na miejscu nikogo bliskiego. Można to zmienić, umawiając się online na niemieckie randki. Wystarczy wybrać tylko portal randkowy, zarejestrować w nim swoje konto i liczyć na łut szczęścia w poszukiwaniu kogoś, kto może stać się bliski naszemu sercu. W ten sposób można też poznać nowych przyjaciół mieszkających niedaleko miejsca, w którym zamieszkujemy w Niemczech. Dzięki temu nie będziemy czuć się na obczyźnie tak samotni. Kto wie, być może flirt online w portalu randkowym pozwoli na zawiązanie poważnego związku na całe życie? Nie brakuje przykładów z życia wziętych, kiedy dwie osoby, które wcześniej się nie znały, zaczęły randkować za granicą i postanowiły wziąć ślub. Być może gdyby pozostały w Polsce, nie miałyby szansy się poznać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here