Każdy samochód dopuszczony do ruchu musi być ubezpieczony w podstawowym zakresie. Podstawowe ubezpieczenie samochodu to ubezpieczenie oc. Jest to wymagane prawnie i każdy samochód musi ubezpieczenie oc posiadać. Ten rodzaj ubezpieczenia chroni kierowcę przed skutkami spowodowanego przez niego wypadku. Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pozwalają na uniknięcie odpowiedzialności materialnej wynikającej ze spowodowanej szkody komunikacyjnej. Nieobowiązkowe natomiast jest ubezpieczenie ac. Te ubezpieczenia pozwalają na naprawę swojego samochodu, którym spowodowaliśmy szkodę.

Ubezpieczenia komunikacyjne kupuje się u agenta

Sprzedażą ubezpieczeń zajmują się wyspecjalizowani w tym agenci. Tyle tylko, że agenci współpracujący z jednym towarzystwem ubezpieczeniowym mają ograniczoną ofertę ubezpieczenia samochodu. Dlatego ubezpieczenie oc i ubezpieczenie ac najlepiej kupować w multiagencji ubezpieczeniowej. To nic innego jak pośrednicy ubezpieczeniowi, którzy posiadają w swojej ofercie wszystkie możliwe ubezpieczenia komunikacyjne dostępne na rynku. Dzięki takiej dużej ofercie mają oni możliwość porównania cen ubezpieczeń oc w wielu różnych towarzystwach. Można sporo zaoszczędzić, bo dzisiaj ceny ubezpieczeń komunikacyjnych rządzą się swoimi prawami. A różnice w cenach pomiędzy towarzystwami ubezpieczeniowymi są naprawdę duże.

Ubezpieczenia poszły w górę

Ubezpieczenia poszły cenowo w górę i jest to spowodowane wieloma różnymi czynnikami. Przede wszystkim dlatego, że kilka lat temu ceny spadły na łeb na szyję. Ubezpieczyciele zaczęli zaniżać koszty polis, a potem nagle zaczęło brakować na wypłatę z tytułu roszczeń. I dzisiaj ubezpieczenia kosztują kilkukrotnie więcej niż jeszcze kilka lat temu. Koszt ubezpieczenia oc dla starszego wiekiem samochodu może w praktyce przekroczyć wartość tego auta. Podobnie ma się kwestia, jeśli chodzi o ubezpieczenia ac. Ubezpieczenia dla samochodu są dzisiaj naprawdę drogie, dlatego wielu ludzi rezygnuje z dobrowolnych ubezpieczeń. Najważniejsze jest to, żeby mieć obowiązkowe ubezpieczenie samochodu.

Dobrze jest dokupić chociaż assistance

Ubezpieczenia assistance warto posiadać nawet do podstawowej polisy. Dzięki takiemu assistance można liczyć na pomoc w przypadku awarii samochodu. Mamy pewność, że przyjedzie po nas laweta. Jest to dobrowolny rodzaj ubezpieczenia, na który warto się zdecydować. Tym bardziej, że podstawowe ubezpieczenie oc nie zawiera takiej opcji. Ubezpieczenie samochodu najlepiej zrobić kompleksowo, ale wtedy trzeba się liczyć ze sporymi kosztami. Na szczęście dzisiaj ubezpieczenia już trochę stanęły, jeśli chodzi o cenę. Na pewno warto zapytać o ubezpieczenia u agentów, którzy mogą sprzedawać ubezpieczenia wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych.

www.all-moto.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSale konferencyjne
Następny artykułTaki nastrojowy zakątek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here