Klub „Zdrowie i uroda” nawiązał współpracę z firmą prowadzoną przez profesjonalnych ratowników medycznych „Impuls”. Jeszcze w tym miesiącu wdrożą nowatorski, skierowany do społeczności lokalnej, projekt.

W ciągu najbliższego kwartału, w weekendy, będą pojawiać się wspólnie w najbardziej uczęszczanych punktach miasta. Takich jak rynki, tereny przy hipermarketach, czy galeriach handlowych. Wspólnie będą uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy. Pokazy będą się rozpoczynały o każdej pełnej godzinie, pomiędzy 8.00 i 29.00. W ich trakcie, oprócz syntetycznego przedstawienia zasad, zademonstrują także jak udzielanie pomocy wygląda w praktyce. Każda z osób biorących udział w takim pokazie będzie mogła spróbować swoich sił na profesjonalnym fantomie. Organizatorzy szacują, że w trakcie jednego weekendu przeszkolą około tysiąca osób.

Udzielenie pierwszej pomocy, która może przecież uratować życie wcale nie jest prostą sprawą. Teoretycznie każdy z nas, gdzieś w swoim życiu, z takimi zajęciami się zetknął ale większości zasad już nie pamiętamy, a gdy jeszcze do tego doszedłby stres związany z wypadkiem wpadlibyśmy w panikę nie wiedząc co robić.

Dlatego też warto udać się na pokaz i przynajmniej przypomnieć sobie najważniejsze zasady.

Niespodzianką dla osób dorosłych będzie moduł poświęcony ratowaniu noworodków np. w trakcie zakrztuszenia. Szkoła „Impuls” jest jedną z nielicznych w kraju, która dysponuje fantomem noworodka. Pamiętajmy, że urządzenia te są ogromnie kosztowne i nie wszystkich szkolących na tak profesjonalne rzeczy stać. Zatem, z tej okazji warto skorzystać podwójnie.

www.dbamourode.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here