Pierwsza hulajnoga dla dziecka

Na hulajnodze jeździć mogą już trzylatkowie. Trzeba tylko zadbać o to, by sprzęt był dopasowany do wieku dziecka. Podpowiadamy, jak wybrać pierwszą hulajnogę dla malucha.

Jazda na hulajnodze to świetna forma wypoczynku na świeżym powietrzu. Nikogo nie trzeba przekonywać, że ruch to zdrowie. Co więcej, ta aktywność łączy przyjemne z pożytecznym – dziecko bawi się doskonale, a jednocześnie ćwiczy koordynację ruchową.

Hulajnoga dla dzieci – najważniejsze kwestie

Planujesz zakup pierwszej hulajnogi dla dziecka? Zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim hulajnoga powinna być dopasowana do wieku dziecka – to podstawowa sprawa, która wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Dwukołowe hulajnogi przeznaczone są dla starszych dzieci – przynajmniej cztero- albo pięcioletnich. W takim wieku Twoja pociecha nie będzie już miała problemów z utrzymaniem równowagi podczas jazdy. W przypadku młodszych, dwu- lub trzyletnich dzieci lepszym wyborem będzie hulajnoga 3-kołowa. Stabilna konstrukcja ułatwi naukę jazdy i uchroni przed upadkami i kontuzjami. Dzięki temu maluch nie zniechęci się podczas pierwszych prób.

Ciekawym rozwiązaniem może być 3-kołowa hulajnoga z siedziskiem. Działa ona podobnie jak rowerek biegowy. Podczas jazdy dziecko nie musi stać – odpycha się nogami na siedząco. Gdy maluch podrośnie, możesz zdemontować siedzisko – pojazd zamieni się wtedy w 3-kołową hulajnogę.

Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, zwróć uwagę na kwestie estetyczne. Dziecku na pewno przypadnie do gustu hulajnoga z postaciami z kreskówek.

Kupujemy hulajnogę dla dziecka

Dzieci rosną jak na drożdżach. Praktycznym rozwiązaniem są hulajnogi z regulowaną kierownicą. Bez problemu możesz podnieść ją, gdy Twoja pociecha urośnie. Dzięki temu unikniesz kolejnych zakupów. Ważne, by rączki kierownicy pokryte były antypoślizgowym tworzywem – dzięki temu dziecku łatwiej będzie wykonywać manewry. Także platforma, na której stoi podczas jazdy, powinna być pokryta takim materiałem.

Do nauki jazdy najlepsza będzie hulajnoga z dużymi kołami – najlepiej wykonanymi z kauczuku. Duże koła amortyzują wstrząsy i dobrze radzą sobie na nierównym podłożu. Pierwsza hulajnoga dla dziecka powinna być wykonana z lekkiego tworzywa sztucznego lub z aluminium. Maluchowi będzie łatwiej się odpychać, a Ty nie będziesz mieć problemu z przenoszeniem hulajnogi.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Istotnym udogodnieniem jest składana konstrukcja – ułatwia ona przechowywanie sprzętu w domu. Co więcej, złożony pojazd możesz bez problemu schować do bagażnika samochodu i zabrać ze sobą na wakacje czy wycieczkę.

Szeroki wybór hulajnóg dla dzieci znajdziesz w sklepie internetowym 5.10.15.: https://www.51015kids.eu/zabawki/kategorie/zabawa-na-zewnatrz/hulajnogi

Zadbaj też o to, by zabawa była bezpieczna. Aby zapewnić dziecku odpowiednią ochronę, dopilnuj, by jeździło w kasku. Podczas nauki przydać się mogą także ochraniacze na łokcie i kolana. Miłej jazdy!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here