Pięć akcesoriów turystycznych ze sklepu militarnego

Jeżeli jesteś miłośnikiem biwaków, pieszych wędrówek i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, poniżej znajdziesz pięć przykładów podstawowych elementów wyposażenia turystyczno-podróżniczego, jakie powinien oferować każdy profesjonalny sklep militarny. Są to wytrzymałe spodnie taktyczne lub trekkingowe, super wytrzymałe buty wojskowe – trekkingowe, pojemne i funkcjonalne plecaki turystyczne, namioty turystyczne oraz śpiwory kempingowe.

Jakie spodnie na piesze wędrówki?

Praktycznie każdy sklep z militariami ma w swojej ofercie bogatą kolekcję odzieży taktycznej – wojskowej, wyróżniającej się charakterystyczną kolorystyką, dużą wytrzymałością i dodatkowymi, użytecznymi w podróżowaniu właściwościami, takimi jak odporność na wodę, dobra izolacja termiczna, dobra wentylacja wewnętrzna i inne. Wybierając spodnie do podróżowania, szukamy modelu dobrze dopasowanego do specyfiki terenu i warunków klimatycznych, w jakich będziemy przebywać.

Buty wojskowe czy trekkingowe?

W większości przypadków oba rodzaje obuwia są ze sobą tożsame. Ostatecznie buty wojskowe tworzone są z myślą o wygodzie maszerowania w trudnym terenie i posiadają podobne rozwiązania do tych, które stosowane są w obuwiu trekkingowymi. Odwiedzając sklep militarny, znajdziemy w nim przede wszystkim markowe buty wojskowe i jeśli planujemy dłuższą podróż, ten rodzaj obuwia z pewnością nie zawiedzie naszych oczekiwań.

Jaki plecak turystyczny?

Model plecaka zawsze dopasowujemy do konkretnych okoliczności. Jeśli planujemy krótki wypad do lasu lub w góry, nie ma sensu sięgania po duży plecak turystyczny ze stelażem. Gdy podróż ma być dłuższa i chcemy zabrać ze sobą znacznie więcej ekwipunku, sięgamy po pakowny plecak turystyczny, najlepiej w wersji nieprzemakalnej, ze stelażem i dodatkowym pasem pomagającym w lepszym rozłożeniu ciężaru.

Namiot większy, czy mniejszy?

Wszystko zależy od preferowanego sposobu podróżowania. Jeśli podróżujemy pieszo, każdy kilogram ekwipunku będzie miał duże znaczenie i w takiej sytuacji najlepiej stawiać na lekkie namioty jednoosobowe, ewentualnie małe dwójki. Odwiedzając sklep militarny, znajdziemy w nim namioty o różnorodnej konstrukcji, przeznaczone do stosowania w różnych warunkach termicznych, w wielu rozmiarach.

Jaki rodzaj śpiwora wybrać?

W sklepach militarnych znajdziemy różnorodne akcesoria wpływające na komfort snu w warunkach terenowych. Podstawowym rodzajem tego typu przedmiotów są śpiwory kempingowe – turystyczne. Wybierając tego typu ekwipunek, zwracamy uwagę przede wszystkim na oferowany przez niego komfort cieplny, na jego wagę i kształt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here