Panele elewacyjne aluminiowe kompozytowe

Na ścianach zewnętrznych polskich domów coraz częściej gości siding. W niczym jednak nie przypomina kiczu z lat 90. Przeciwnie, dziś wykorzystuje się nowoczesny kompozyt elewacyjny, w tym panele elewacyjne aluminiowe. Co sprawia, że są tak popularne?

Jak zbudowany jest kompozyt elewacyjny?

Kompozyt to najogólniej mówiąc materiał składający się z co najmniej dwóch połączonych ze sobą elementów. W przypadku wykańczania ścian zewnętrznych sięgamy po konkretny jego rodzaj, jakim jest kompozyt elewacyjny. Możemy kupić go w formie paneli. Mają one charakterystyczną budowę – dwie okładziny aluminiowe otaczają polietylenowy rdzeń. Takie panele elewacyjne aluminiowe są gotowe do zamontowania. Można nawet postarać się zrobić to samodzielnie. Tak wykonany kompozyt jest sztywny, ale za to lekki. Widać to zwłaszcza w porównaniu z litymi panelami aluminiowymi, które również są wykorzystywane w budownictwie.

To zyskasz, decydując się na panele elewacyjne aluminiowe

Aluminium to metal niemagnetyczny produkowany z tlenku glinu. Dzięki swoim właściwościom jest używany w przemyśle na szeroką skalę. Produkuje się z niego np. opakowania do żywności. W budownictwie popularnym materiałem są właśnie panele elewacyjne aluminiowe kompozytowe. To, co sprawia, że sprawdzają się na ścianach zewnętrznych, to m.in. wysoka odporność na warunki atmosferyczne. Po panelach możemy spodziewać się również, że całkiem dobrze stłumią dźwięk, co stanowi spory atut w budynkach usytuowanych przy ruchliwych ulicach. Panele elewacyjne aluminiowe będą idealnym materiałem wtedy, gdy elewację chcesz wykonać sam. Ich obróbka i montaż naprawdę nie są skomplikowane. Kompozyt elewacyjny dostępny jest też w obecnych czasach w wielu kolorach, dlatego każdy jest w stanie znaleźć najlepiej odpowiadającą mu barwę. Ściany zewnętrzne można wykończyć wyłącznie przy użyciu paneli, ale również łącząc je z innymi materiałami. Zapewnia to bardzo ciekawy efekt.

Do czego jeszcze wykorzystuje się panele elewacyjne aluminiowe?

Elewację z paneli znajdziesz zarówno na domach prywatnych, jak i budynkach użyteczności publicznej. Co więcej, można korzystać z nich jednak nie tylko na zewnątrz, ale i w środku pomieszczeń. Odpowiednio docinając płyty, tworzy się z nich chociażby ścianki działowe i lady biurowe. Polecamy więc panele elewacyjne aluminiowe kompozytowe każdemu, kto zmaga się z wyzwaniem, jakim jest budowa domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here