Polski przebywające za granicą cieszą się nieposzlakowaną opinią w branży medycznej. Mowa oczywiście o opiekunkach osób starszych. Każdego roku do pracy w roli opiekunki osób starszych wyjeżdża do Niemiec kilka tysięcy kobiet. Praca w roli opiekunki pozwala na znaczne polepszenie warunków bytowych, choć do łatwych nie należy. Przede wszystkim, trzeba się nastawić na kontakt z drugim człowiekiem przy dość mało sprzyjających sytuacjach związanych z osłabieniem zdrowia. Liczy się także siła fizyczna, ponieważ przy obcowaniu z osobami niepełnosprawnymi dość często zdarza się, że trzeba użyć własnych zdolności, by pomóc innym normalnie funkcjonować, zejść z łóżka czy pomóc w załatwianiu czynności typowo fizjologicznych. Nie może nas brzydzić widok człowieka w najbardziej intymnych sytuacjach. Kobiety pracujące w rolach opiekunek osób starszych za swoje decyzje płacą nierzadko wręcz niewyobrażalną tęsknotą za najbliższymi. Tęsknota jednak prędzej czy później daje o sobie znać. Najsilniejsze jednostki jednak wiedzą, jak sobie z nią radzić na obczyźnie.
Praca ciężka, ale dobrze opłacalna
Opiekunka osób starszych, bez względu na to, czy zawód ten uprawiamy w Polsce, czy za granicą – jest zajęciem wymagającym nadludzkiej siły, zarówno fizycznej jak i psychicznej. Na szkoleniach już na początku uprzedza się, że nie zawsze będzie różowo. Można w tej pracy wiele zarobić. Szacuje się, że początkujące opiekunki osób starszych mogą zarobić na samym początku ponad 1000 euro. W przeliczeniu na nasze pieniądze są to ponad 4000 złotych. Jest to kwota, którą w ciągu miesiąca trudno jest zarobić w naszych polskich warunkach bytowych. Nic więc dziwnego, ze coraz więcej osób decyduje się na pracę za granicą właśnie w tym charakterze. I to nie tylko kobiety, bo coraz częściej do pracy opiekuna osób starszych przekonują się także mężczyźni.
Warunki, by móc wyjechać
Agencje opiekunek stale ogłaszają się tam, gdzie tylko się da. Osoby z dobrą znajomością języka niemieckiego do pracy przyjmowane są w pierwszej kolejności. Pozostałym proponuje się także kursy nauki języka, nierzadko od samych podstaw. Warto ponosić te wszystkie trudy, zwłaszcza w sytuacjach, gdy pracując za granicą chcemy pomóc naszym najbliższym w kraju. Nie dość, że można zarobić dla siebie, to także udaje się odłożyć na przyszłość, na bliżej nieokreślone cele. Wiele pań pracujących dotychczas jako opiekunki osób starszych w Niemczech chwali się, że dzięki zarobionym pieniądzom udało się przeprowadzić przekładane wciąż remonty mieszkań, naprawić zęby, czy spędzić urlop swoich marzeń!

www.flashbook.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here