Niezbędnik dla malucha

Rodzice, którzy przeszli już przez etap wychowania jednego dziecka, przy kolejnych mają już o wiele łatwiej. Wiedzą, czego się spodziewać i jak się przygotować do narodzin malucha. Dla świeżo upieczonych rodziców sytuacja nie jest tak kolorowa, a wiele rzeczy wychodzi dopiero w praktyce. Jednak i oni mogą już przed porodem zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria przydatne do opieki najpierw nad noworodkiem, a potem nad niemowlęciem.

Co kupić do wyprawki?

Planując poród w szpitalu warto się do niego przygotować kupując odpowiednie do tego artykuły. To śpioszki, pajacyki, czapeczki i kocyki oraz artykuły kosmetyczne do pielęgnacji, smoczki i butelki do karmienia. Już w domu do tej wyprawki należy dołączyć pieluchy i pampersy, kolejne ubranka jak skarpetki i body, a zimową porą również cieplejsze stroje. Na tym etapie nie opłaca się kupować żadnych zabawek, może z wyjątkiem pluszaków. Dziecko większość czasu i tak po prostu prześpi, nie będzie więc zainteresowane nawet najbardziej kolorowymi modelami.

Wyposażenie dziecięcego pokoju

Ważne jest odpowiednie przygotowanie miejsca w domu, w którym będzie najczęściej przebywało dziecko. Zwykle to po prostu jego pokój, ale może być też kącikiem w sypialni rodziców czy pokoju dziennym. Obowiązkowe jest wyposażenie go kołyskę lub łóżeczko, wózek (na późniejszym etapie także spacerowy), akcesoria kąpielowe i relaksacyjne (bujaki), a także dla starszych dzieci w jakieś bezpieczne i przyjazne zabawki. Większość z nich można kupić na https://sklepmati.pl/ pamiętając o tym, aby były odpowiednie dla wieku malucha.

Rzeczy dla starszaków

Gdy dziecko zaczyna chodzić, mówić i staje się samodzielne, warto mu pomóc w rozwoju tej samodzielności. Ciekawą opcją jest zakup dla niego osobnych akcesoriów higienicznych, w tym szczoteczki do zębów a także ubranek z łatwymi zapięciami, które samo będzie mogło zakładać i zdejmować. Można pomyśleć też o odpowiednim zabezpieczeniu miejsca do zabawy, np. inwestując w miękki dywan chroniący przed zimną i twardą podłogą lub kupując specjalną wykładzinę izolującą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here