Obserwacja naszego ciała oraz jego funkcjonowania pozwala nam zapobiegać czy diagnozować niektóre schorzenia. Któż inny, jeśli nie my znamy lepiej swoje ciało.
Jednym z symptomów niewłaściwego działania naszego organizmu może być niewłaściwy wygląd naszego moczu (głównie w zakresie zabarwienia), ale również jego zapach. Tu oczywiście łatwo o nadinterpretację, ponieważ zarówno jeden, jak i drugi parametr jest w głównej mierze zależny od naszej diety, czyli tego co po prostu zjedliśmy w ostatnich kilku, kilkunastu godzinach, a także co i ile wypiliśmy. Tak, nawodnienie naszego organizmu ma ogromny wpływ na wygląd i zapach naszego moczu. W sytuacji, gdy doprowadziliśmy się do nawet niewielkiego odwodnienia, mocz staje się zagęszczony, to intensyfikuje jego barwę oraz zapach.
Pamiętać również musimy, że stosowane przez nas leki oraz suplementy diety również mogą wpływać na powyższe parametry.
Czasami jednak zbyt intensywny zapach moczu jest wynikiem nieprawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, czyli choroby.
Dziwny nieprzyjemny zapach moczu – co oznacza zapach amoniaku, zastanawiamy się często, najczęściej podczas porannego oddawania moczu.
Najczęstszą przyczyną takiego stanu będzie wspomniane wcześniej odwodnienie, które jest stanem dość częstym i zwykle związane jest z niewłaściwym uzupełnianiem ubytków płynu, najczęściej podczas wysiłku fizycznego, czy w upalne dni. Zwykle wskazuje na to również ciemne, intensywne zabarwienie moczu oraz nasze osłabienie.
Taki stan łatwo jest wyleczyć uzupełniając niedobory wody w naszym organizmie, jeśli mimo tego nie następuje poprawa, należy się zastanowić nad innymi przyczynami.
Wśród nich są również infekcje dróg moczowych. Na nie, oprócz intensywnego zapach wskazuje również szereg innych objawów, takich jak dyskomfort podczas oddawania moczu, podwyższona temperatura, bóle podbrzusza czy częste oddawanie moczu.
Nietypowy zapach moczu towarzyszy również cukrzycy oraz problemom z wątrobą, dlatego w przypadku przedłużania się takiego stanu niezbędna będzie wizyta u lekarza oraz badanie moczu.

www.mordewind.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here